infa.lt

Rinkimuose Austrijoje užtikrintai nugalėjo Sebastianas Kurtzas

Rinkimuose Austrijoje užtikrintai nugalėjo Sebastianas Kurtzas

30 rugsėjo
11:33 2019

YouTube nuotr.

Austrijos liaudies partija užtikrintai laimėjo neeilinius parlamento rinkimus ir, kaip praneša šalies vidaus reikalų ministerija, gavo daugiau kaip 38 proc. rinkėjų balsų, taigi konservatoriai ir jų lyderis Sebastianas Kurtzas gauna 73 deputatų vietas ir frakcijinę daugumą.

Tai leis S. Kurtzui sudaryti vyriausybę ir grįžti į Austrijos kanclerio postą.

Iškart po rezultatų paskelbimo laimėjusios partijos lyderis davė trumpą interviu „Euronews“: „Puikus rezultatas, mes esame be galo dėkingi už pasitikėjimą ir palaikymą. Tai yra istorinė diena mūsų partijai.. Mes padarysime viską, ką galime, kad garbingai tarnautume respublikai ir Austrijos žmonėms. “

Socialdemokratai su 41 mandatu užėmė antrą vietą . Ultradešinioji Austrijos laisvės partija pateko į finišą trečia, ji turi 32 deputatų mandatus. Žalieji užėmė 4 vietą.

S. Kurtzo vyriausybės atsistatydinimas, be kita ko, buvo išprovokuotas paskelbus žiniasklaidoje vaizdo įrašą, kuriame tuometinis vicekancleris Heinzas-Christianas Strache, kalbėjosi, kaip minėta, su esą „Rusijos oligarcho dukterėčia“. Vėliau paaiškėjo, kad ji buvo bosnių studentė, pasamdyta tai provokacijai už 7 tūkstančius eurų.

Buvę Kurtzo sąjungininkai iš Laisvės partijos teigė, jog šį kartą jie renkasi opozicijos vietą ir į ministrų kabinetą neįeis.

Žalieji, Kurtzo oponentai daugeliu klausimų, įskaitant imigraciją, teigė, kad jų dalyvavimas vyriausybės darbe yra įmanomas tik tuo atveju, jei laimėjusi partija pakeistų savo politinį kursą.

Ape tai užsiminė jų lyderis Werneris Kogleris: „Balsai, kuriuos gavome, ypač iš jaunimo, aiškiai rodo, kad mūsų programa yra palaikoma, norime, kad Austrija taptų lydere klimato ir gamtos apsaugos srityje“.

Artimiausios savaitės Kurtzui bus itin karštos, nes jam reikės suformuoti koalicinę vyriausybę.

Pergalę švenčiančios partijos lyderis jau paskelbė ketinantis derėtis dėl ministrų kabineto sudarymo su visomis į parlamentą einančiomis politinėmis jėgomis.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Rinkimuose Austrijoje užtikrintai nugalėjo Sebastianas Kurtzas* - nuoroda: https://infa.lt/36750/rinkimuose-austrijoje-uztikrintai-nugalejo-sebastianas-kurtzas/