infa.lt

Arbatos paketėliai užteršia jūsų arbatą milijardais plastiko dalelių

Arbatos paketėliai užteršia jūsų arbatą milijardais plastiko dalelių

26 rugsėjo
20:26 2019
Plastikinis arbatos pakelis ir puodelis

© infa.lt

Užverdant arbatos pakelį plastiko dalelės gali užteršti jūsų gėrimą, perspėja mokslininkai. Jie nustatė, kad plastikiniai arbatos maišeliai, panardinti į užvirusį vandenį, išskiria milijardus mažų plastiko dalelių, praneša Daily Mail.

„Arbatos maišeliai iš plastiko, o ne iš tradicinio popieriaus, tampa vis dažnesniu reiškiniu. Tačiau plastikas suyra, suskaidydamas į mažas mikro ir nano daleles, kurios gali būti 750 kartų mažesnės už žmogaus plauko storį“, – rašo leidinys.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad vandens blusos, kurios buvo veikiamos arbatos maišelių paliktų plastikinių šiukšlių, parodė nenormalias vystymosi tendencijas ir neįprastą elgesį“, – rašoma straipsnyje. „Tačiau vis dėlto nežinoma, koks yra mikro ir nano plastinių dalelių absorbcijos poveikis žmonėms“.

Analizei chemijos inžinierė Laura Hernandez ir jos kolegos iš Kanados McGill universiteto nusipirko keturias skirtingas arbatas iš kavinių ir maisto prekių parduotuvių Monrealyje. Tyrėjai supjaustė visus maišelius ir juos nuplovė, kad būtų pašalinti arbatos lapai ir visos šiukšlės. Tuomet mokslininkų komanda imitavo arbatos virimo procesą, penkias minutes kaitindama tuščius arbatos maišelius 95 ° C temperatūros vandenyje ir analizuodama gautą vandens sudėtį elektroniniu mikroskopu “, – rašoma straipsnyje.

Kai vienas plastikinis arbatos maišelis yra panardinamas į vandenį, kurio temperatūra siekia reikalingą arbatai užvirti, į vieną gėrimo puodelį patenka maždaug 11,6 milijardo mikroplastiko dalelių ir 3,1 milijardo nanoplastiko dalelių“, – rašo tyrėjai savo straipsnyje

Šis užterštumo plastiku lygmuo yra tūkstančius kartų didesnis nei tas, apie kurį buvo pranešama anksčiau, kalbant apie kitus maisto produktus“, – pabrėžiama straipsnyje.

„Analizuodami mažų plastikinių dalelių pavyzdžius, tyrėjai nustatė, kad išsiskyrusių dalelių sudėtis atitinka originalių arbatos maišelių, pagamintų iš nailono ir polietileno tereftalato (PET), sudėtį. PET yra labiausiai paplitusi medžiaga iš termoplastinio plastiko poliesterių šeimos“, – nurodo leidinys

Plastiko teršalai

„Antrojo eksperimento metu tyrėjai vandens blusas paveikė įvairiomis mikro- ir nanoplastikų dozėmis, gautomis iš arbatos maišelių, norėdami sužinoti, kokį poveikį tai galėtų turėti. Vandens blusos – arba Daphnia magna – yra bandomieji organizmai, kurie dažnai naudojami aplinkos tyrimuose“. aiškina „Daily Mail“.

„Tyrėjai išsiaiškino, kad nors gyviai išgyveno po teršalų poveikio, jie parodė įvairius anatominius ir elgesio nuokrypius. Pavyzdžiui, kai kurioms blusoms negalėjo išsivystyti normalus viršutinis apvalkalas (…). Be to, kai kurios iš paveiktų plastiku blusų, kaip pažymima, galėdavo nuplaukti daug didesni atstumą, nei blusos iš kontrolinės grupės “, – rašoma publikacijoje.

Tikslus tokio mažo teršalų kiekio patekimo į jūsų arbatą poveikis vis dar neaiškus. „Kol kas nėra informacijos apie žalingą plastikinių dalelių poveikį žmonių sveikatai – reikia skubiai ištirti galimus toksiškus mechanizmus aukštesniems stuburiniams ir žmonėms“, – padarė išvadą tyrėjai. Jie pridūrė, kad tai bus „gyvybiškai svarbu vertinant mikro ir nanoplastikų pavojų sveikatai“.

„Pilni tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnale Environmental Science & Technology“, – nurodo leidinys.

1 Atsiliepimas

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Arbatos paketėliai užteršia jūsų arbatą milijardais plastiko dalelių* - nuoroda: https://infa.lt/36628/arbatos-paketeliai-uztersia-jusu-arbata-milijardais-plastiko-daleliu/