• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

„Vaiko teisių apsaugos įstatymas neapsaugo vaikų nuo smurtaujančių vaikų“, – pakraupę socialdemokratai

„Vaiko teisių apsaugos įstatymas neapsaugo vaikų nuo smurtaujančių vaikų“, – pakraupę socialdemokratai

26 rugsėjo
17:07 2019
vaikas muša vaiką

nuotrauka: kloppenmum.wordpress.com

Socialdemokratai ragina premjerą, teisingumo, socialinių reikalų ir darbo, vidaus reikalų ministrus reaguoti į realią situaciją dėl nepilnamečių smurto ir patyčių masto. Vaikų smurto vis daugėja, o tokie atvejai, kaip internetinėje erdvėje išplatinti Panevėžio gatvėje žiauriai spardomos mergaitės vaizdai, šokiruoja visuomenę ir atspindi grėsmingai blogėjančią situaciją.

„Pamačius vaizdus iš Panevėžio tampa visiškai aišku, kad gatvėje vidury dienos mergaitę spardančios paauglės jaučiasi nebaudžiamos ir prieš nieką neatsakingos, o suaugusiųjų sugalvotos smurto ir patyčių prevencijos programos joms arba neįdomios, arba jos nieko apie tai negirdėjusios.

Matom, kaip auga laisvų, jokių visuomenės normų ar taisyklių nepaisančių paauglių karta. Laukiame smurto ir patyčių prevencijos programas įgyvendinančių institucijų ir atsakingų ministerijų reakcijos. Ar jiems atrodo čia viskas gerai?“ – į Vyriausybės institucijas kreipiasi Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad dabartinė teisinė sistema vaikų smurto atvejais labiausiai apsaugo ir gina smurtautoją, o auka nukenčia keliskart – vaikas, kaip ir Panevėžio atveju, žiauriai sumušamas, tuomet to mušimo vaizdai išplatinami viešoje erdvėje.

Jeigu vaikas pasiskundžia, jo laukia daugybė apklausų, per kurias jis iš naujo išgyvena situaciją, jo tėvai turi samdytis advokatą. O smurtautojus įstatymas visiškai apsaugo nuo tapatybės atskleidimo, nuo pirmos apklausos valstybė suteikia advokatą ir panašiai.

„Tarptautinė statistika rodo, kad mūsų vaikai, lyginant su kitomis šalimis, jaučiasi kone labiausiai psichologiškai pažeidžiami. Dabar matome vis žiaurėjančius nusikaltimus ir smurtą, klestintį nebaudžiamumą, ypač nepilnamečių, – tai rodo, kad vaikų teisių apsauga ir priemonės kol kas yra popierinės, akivaizdu, kad jos neatliepia į realijas, kurios žiaurios ir skaudžios“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak socialdemokratų, po to, kai policijoje buvo panaikinti nepilnamečių įgaliotiniai, kurie pažinojo kone kiekvieną problemų turinčią šeimą, vaiką, užsiėmė prevencija, situacija šalyje dėl nepilnamečių nusikalstamumo tik prastėja.

„Vaikai atsakomybės nesuvokia, ignoruoja taikomas priemones. Jau dabar net tėvai skundžiasi, kad nesusitvarko su paaugliais, mokyklos daugeliu atvejų nekontroliuoja jų elgesio. Neveikia sistema, o dėl to kenčia mūsų vaikai“, – teigia G. Paluckas.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 660

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Eglė    -  2019-09-26, 20:30

  Socialdemokratams derėtų priežasties paieškoti savo partijos viduje. Atkreipti dėmesį į personą, kūrusią ir prastūmusią „Vaiko teisių apsaugos“ įstatymą :)

  Atsakyti į šį komentarą
 2. tėvų atsakomybė    -  2019-10-05, 09:40

  Tėvai neatsako, o vaikų teisės apribotos , patys. Šeimai palikta atsakomybė, kas dar neaišku.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...