• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimas svarstys Konstitucijos pataisas, kurias priėmus R. Paksui būtų leidžiama tapti tik Seimo nariu, bet prezidentu – ne

Seimas svarstys Konstitucijos pataisas, kurias priėmus R. Paksui būtų leidžiama tapti tik Seimo nariu, bet prezidentu – ne

24 rugsėjo
11:21 2019

Rolandas Paksas

Seimas svarstys Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-3867.

Teikiamais pakeitimais siekiama įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) Didžiosios kolegijos 2011 m. sausio 6 d. sprendimą byloje Paksas prieš Lietuvą (Nr. 34932/04), kuriuo Lietuva pripažinta pažeidusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pirmojo protokolo 3 straipsnį, garantuojantį teisę į laisvus rinkimus, dėl pareiškėjo „pasyviosios“ rinkimų teisės būti renkamam Seimo nariu apribojimo nuolatinio ir negrįžtamo pobūdžio.

Projektą pristačiusio Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio teigimu, siekiant pašalinti konvencijos pirmojo protokolo 3 straipsnio nuostatų nesuderinamumą su Konstitucijos nuostatomis ir panaikinti teisės būdu renkamam Seimo nariu apribojimą nuolatinį ir negrįžtamą pobūdį, įstatymo projektu siūloma papildyti Konstitucijos 74 straipsnį nuostata, kad asmuo, kurį Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, gali būti renkamas Seimo nariu ne anksčiau kaip po 10 metų nuo tokio asmens pašalinimo iš užimamų pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo.

„Siūlomas 10 metų draudimo būti renkamam Seimo nariu terminas, manytina, būtų proporcingas ir leistų tinkamai atsižvelgti į EŽTT 2011 m. sausio 6 d. sprendime byloje „R. Paksas prieš Lietuvą“ pateiktus išaiškinimus dėl pasyviosios rinkimų teisės į parlamentą ribojimo“, – sakė Seimo Pirmininkas.

V. Pranckietis atkreipė dėmesį, kad įstatymo projektu siekiama sudaryti teisines prielaidas asmeniui, kurį Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka pašalina iš užimamų pareigų ar panaikina Seimo nario mandatą, būti renkamam tik Seimo nariu. Toks asmuo negalėtų užimti jokių kitų Konstitucijoje nurodytų pareigų, kurių ėjimo pradžia pagal Konstituciją yra susieta su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu.

„Toks asmuo negali būti renkamas Respublikos Prezidentu, taip pat negali užimti jokių kitų Konstitucijoje nurodytų pareigų, kurių ėjimo pradžia pagal Konstituciją yra susieta su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu.“

Projektui po pateikimo pritarė 93, prieš balsavo du, susilaikė 5 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Seimo posėdyje Konstitucijos pataisų svarstymas numatytas gruodžio 10 d.

Faktiškai šis įstatymo projektas yra beveik tapatus tam, kurį anksčiau yra siūliusi Seimo konservatorių frakcija, bet kuris tuomet buvo atmestas.

lrs.lt ir infa.lt inf.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas svarstys Konstitucijos pataisas, kurias priėmus R. Paksui būtų leidžiama tapti tik Seimo nariu, bet prezidentu - ne* - nuoroda: https://infa.lt/36536/seimas-svarstys-konstitucijos-pataisas-kurias-priemus-r-paksui-butu-leidziama-tapti-tik-seimo-nariu-bet-prezidentu-ne/