infa.lt

Europos Parlamentas – skandalų mokykla

Europos Parlamentas – skandalų mokykla

20 rugsėjo
11:29 2019

Europos Parlamentas

Europos Parlamente vyksta daugiau nei pakankamai negerų ir skandalingų dalykų, rašoma Politico portale. Yra atviro absurdo ir tiesioginių įstatymo pažeidimų. Mėgstantys skandalus politikai pateko ten, kur reikia. Leidinio medžiagoje pateikiami labiausiai šokiruojantys, jo požiūriu, atvejai per šiuolaikinę Europos Parlamento istoriją.

Na, ir, atidesnis skaitytojas pastebės, jog straipsnyje dominuoja dešiniųjų pažiūrų eurodeputatų pavardės. Ar tai objektyvi realybė, ar sąmoninga faktų selekcija – paliekame spręsti skaitytojams.
infa.lt.

Priekabiavimas ir blogas elgesys

Ko nors paklausus galima išgirsti atsakymą, kad seksualinis priekabiavimas Europos Parlamente tapo sistemine problema. Kiti sakys, kad tokios problemos iš viso nėra.

Iki šiol nė vienam Europos Parlamento nariui nebuvo pateikti kaltinimai seksualiniu priekabiavimu, nors skundų dėl tokio palaido elgesio – nors vežimu vežk..

Tad, pradžioje apie, esą seksualinio smurto, įskaitant išžaginimus, kuriais kaltinami parlamento darbuotojai ir deputatai, aukas.

Šios aukos sako, kad niekas nenori įsiklausyti į jų skundus ir kad nepasitiki sistema, skirta joms apsaugoti. Vienu atveju moteris, kurią išprievartavo parlamento darbuotojas (šis asmuo išėjo iš darbo), pasakė „POLITICO“, kad ji buvo aktyviai atkalbinėjama nuo kreipimosi į policiją, ir atmosferą parlamente pavadino „tylos kultūra“.

Grupė politinių patarėjų, nepatenkintų Europos Parlamento neveiklumu seksualinio priekabiavimo klausimu, praėjusiais metais pradėjo demaskavimo kampaniją, kurios metu išvardijo Europos Parlamento narių ir kitų pareigūnų netinkamo elgesio atvejus. Jie ragina parlamentą įvesti privalomą Europos deputatams supažindinimą su esama padėtimi ir elgesio taisyklėmis.

Tuo tarpu visuomenės dėmesį dažniau patraukia ne seksualinis priekabiavimas, bet dar labiau sumerktinas ir atvirai iškrypėliškas elgesys.

Blogi pavyzdžiai

Marija Žoao Rodriges (Maria João Rodrigues).Balandžio mėn. Parlamentas pripažino šia žinomą Europos Parlamento narę iš Portugalijos kalta dėl „savo akredituotos padėjėjos psichologinės priespaudos“, dėl ko ji buvo pašalinta iš partijos rinkimų sąrašo. Rodriges, kuri anksčiau dirbo ministre vyriausybėje, buvo iškelti devyni skirtingi kaltinimai, įskaitant bandymus sumažinti etatinės darbuotojos, grįžusios iš motinystės atostogų darbo dienos trukmę ir atlyginimą, reikalavimus, kad turintis nedarbingumo lapelį darbuotojas dirbtų iki vėlumos, taip pat viršvalandžių darbuotojams skyrimą.

Roberas Rošforas (Robert Rochefort).Šis 63 metų Europos Parlamento narys iš Prancūzijos, 2016 m. buvo aptiktas masturbuojantis prieš dvi paaugles merginas Paryžiaus ūkinių prekių parduotuvėje Rošforas policijai sakė, kad „patiria stresą“, ir pasiskundė dėl jam grasinančio liudytojo, nuvertusio jį ant žemės. Rošforas buvo pripažintas kaltu, tačiau jis pateikė malonės prašymą ir išvengė viešo proceso.

Prokuratūra nusprendė neatskleisti jam paskelbto nuosprendžio. Rošforas prarado vietą centristinėje Demokratinio judėjimo partijoje, tačiau dirbo Europos Parlamente iki kadencijos pabaigos, po ko atsistatydino prieš gegužės mėn. rinkimus.

Jorn Dorman (Jørn Dohrmann).Šis kraštutinių dešiniųjų Danijos liaudies partijos europarlamentaras prarado imunitetą Europos Parlamente po to, kai 2017 metais sumušė televizijos žurnalistą Birgerį Lundą, fotografavusį prie Dormano namų. Lundui prireikė policijos pagalbos, kad susigrąžintų savo kamerą, kuri, kaip paaiškėjo, buvo sulaužyta.

Elmaras Brokas (Elmar Brok). Pradirbęs Europos Parlamente 39 metus, šis įtakingas Vokietijos politikas turėjo ilgiausią Europos Parlamento nario patirtį iki to meto, kai nusprendė šiais metais nebekandidatuoti. Prieš jį buvo paduota daugiausiai skundų. Šeši buvę darbuotojai papasakojo POLITICO apie daugybę keistų incidentų, įskaitant Broko įprotį mesti į juos įvairius daiktus ir rūkyti savo kabinete.

Atsakydamas į klausimus apie šiuos kaltinimus, Brokas neigė, kad darbe sukūrė nesveiką atmosferą, pripažindamas tik tai, kad „kai glaudžiai bendradarbiaujate ir susiduriate su didelėmis apkrovomis, trintis yra visiškai įmanoma“. Ir teigė: „Aš smerkiu bet kokią fizinę ir emocinę prievartą“.

Sekite pinigus

Didžiausi skandalai, susiję su Europos deputatais, yra susiję su policija ir kalėjimo bausmėmis. Ernstas Straseris (Ernst Strasser), buvęs Europos Parlamento narys iš Austrijos, buvo nuteistas trejiems metams kalėjimo 2013 m., po to, kai teismas sužinojo, kad jis siūlo iš dalies pakeisti Europos Parlamento įstatymus bendrovės, pasirengusios jam mokėti 100 000 eurų per metus, interesais.

Bet pagrindinių brangakmeniu Europos Parlamento skandalų karūnoje tapo 1999 metų kampanija, kuri privertė atsistatydinti visą Europos įgaliotinių kolegiją dėl tuometinės eurokomisarės mokslo ir švietimo klausimais, Edith Cresson korupcijos. Buvusi Prancūzijos premjerė apkaltinta lėšų pasisavinimu ir eile kitų pažeidimų.

Neseniai kilo skandalų, susijusių su netinkamu lėšų panaudojimu ir interesų konfliktais. Jie sukėlė didelį triukšmą, tačiau bausmės buvo ne tokios griežtos.

Nebandykite pakartoti

Le Penai

Fiktyvūs postai ir neteisėtas ES lėšų pasisavinimas tapo kraštutinių dešiniųjų Prancūzijos partijos – „Nacionalinio susivienijimo“ – daugiausia dėl jos įkūrėjų šeimos gudrybių Europos Parlamente.

Gegužės mėn. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nutarė, kad partijos vadovė Marine Le Pen turėtų grąžinti 300 000 eurų, kurie buvo panaudoti ne pagal paskirtį, įskaitant lėšas, kurias ji sumokėjo biuro vadovei Catherine Griset, nors ji ir nedirbo parlamento padėjėja. plenariniuose posėdžiuose.

Le Pen sumokėjo savo asmens sargybiniui Thierry Légier parlamento padėjėjo atlyginimą ir už šį nusižengimą buvo priversta grąžinti daugiau nei 41 000 eurų.

Praėjusiais metais, jos tėvas, partijos įkūrėjas Jean-Marie Le Pen, gavo teismo sprendimą grąžinti daugiau kaip 320 000 eurų, sumokėtų padėjėjui už darbą, nes negalėjo įrodyti, kad šis darbas kažkuo susijęs su jo, kaip europarlamentaro, statusu. Jo kolegė Nacionalinėje asociacijoje Mylène Troszczynski gavo teismo nurodymą grąžinti daugiau nei 56 000 eurų.

Papildomos pajamos

Šeši ankstesnės kadencijos Europos Parlamento deputatai uždirbo mažiausiai dvigubai didesnes už savo pagrindinį atlyginimą pajamas, gaudami šiuos pinigus už papildomą darbą už parlamento sienų.

Daugiausiai už visus uždirbo Lietuvos europarlamentaras Antanas Guoga, kuris laikomas internetinio pokerio karaliumi. Praėjusiais metais jo papildomos pajamos sudarė daugiau nei tris milijonus eurų, pranešė organizacija „Transparency International“.

Ilgametis Liberalų partijos lyderis Guy Verhofstadt ir buvęs Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partijos lyderis Nigelas Farage, dabar stovintis prie „Brexit“ partijos vairo, praėjusiais metais „iš šono“ uždirbo po 420 000 eurų kiekvienas.

N. Farage, esą neinformavo mokesčių inspekcijos apie 450 000 svarų vertės dovanas, gautas iš verslininko ir „Brexit“ kompanijos dalyvio Aron Banks. Birželį jis atmetė šaukimą, reikalaujantį atvykti į Briuselį ir duoti parodymus dėl šių kaltinimų.

Elmaras Brokas (žiūrėti ankstesnę seriją – tas vėlgi tas pats eurodeputatas). Sekant gautais POLITICO dokumentais, šiais metais Brokas rinko pinigus iš lankytojų grupių, vizitavusių jo biurą Briuselyje, ir mažiausiai 18 000 eurų pasilikęs sau. Broko atžvilgiu taip pat vykdomas tyrimas dėl kitų finansinių reikalų.

Jis keletą metų turėjo pareigas vokiečių žiniasklaidos koncerne Bertelsmann, gaudamas kas mėnesį virš 5 000 eurų papildomai prie savo deputato atlyginimo.

Mortenas Meseršmidtas (Morten Messerschmidt). Daugybė finansinių skandalų, kuriuose įsivėlęs šis asmuo, danams tapo tikru šoku. 2014 m. Europos Parlamento rinkimuose Meseršmidtas gavo daugiau balsų nei bet kuris kitas Danijos kandidatas, daugiausiai dėl pažadų pradėti kovą su piniginėmis machinacijomis ES.

Po dvejų metų Parlamentas nurodė Meseršmidtui grąžinti apie 400 000 eurų ES lėšų, kuriuos jis išleido politinei kampanijai. Jo pro-europietiškoji partija „Judėjimas už laisvą ir demokratinę Europą“ iširo, kai buvo nutrauktas jos finansavimas. Europos kovos su sukčiavimu tarnyba taip pat iškėlė bylą Meseršmidtui, kurioje jis kaltinamas 26 000 eurų išleidimu Danijos liaudies partijos vasaros stovyklose 2014 ir 2015 m.

Markus Ferber. Šis europarlamentaras iš Bavarijos reklamavo finansinių paslaugų produktą, tapusį įmanomu dėka įstatymo, kurį pats Ferberis prastūmė parlamente.

2017 m. Ferberis parašė laišką finansų atšakos vadovams, kuriame teigė, jog šis produktas pavadinimu TIPER „padeda įvykdyti daugelį pagrindinių 2018 m. Įsigaliojusio Europos Sąjungos finansinių priemonių rinkų direktyvos reikalavimų, už kuriuos atsakingas šis pavaduotojas. Europos Parlamente.

„TIPER“ produktas buvo pasiūlytas per fondą, kurį įkūrė Ferberis kartu su jį gaminančios įmonės vadovu. Ferberis sako, kad neturi jokio finansinio intereso su jo siūlomu produktu, tačiau prisipažįsta padaręs klaidą neinformavęs Parlamento apie savo ryšį su juo. Ferberis už savo veiksmus nepatyrė jokios bausmės.

Kraštutinių dešiniųjų pokštai

Europos kraštutinės dešinės partijos puikiai įvaldė piktnaudžiavimų amatą parlamente. Europos Parlamento rinkimų išvakarėse Švedijos kraštutinių dešiniųjų partija pašalino vieną iš savo deputačių, o konkrečiai Kristiną Winberg, kai ji apkaltino savo kolegą seksualiniu priekabiavimu.

Austrijos atstovas Heinz-Christian Strache – tai tas pats austras, kuris buvo atleistas iš Austrijos vidaus reikalų ministro posto esą už diskusijas dėl susitarimo pirkti įtaką Vienoje iš tam tikro Rusijos oligarcho.

Kaltinimas buvo pagrįstas privačiu pokalbiu. (Taip tekste – iš tikrųjų turima omenyje slaptas garso ir vaizdo įrašas apie patarėjo Strahe’io pokalbį su šviesiaplauke mergina-provokatore, kuri jam buvo melagingai pristatyta kaip Maskvos oligarcho patikėtinė – red. past.)

Po atsistatydinimo Strache vadovavo kraštutinių dešiniųjų protesto kampanijai. Pasipiktinę rėmėjai pasinaudojo viena Austrijos rinkimų sistemos savybe ir įtraukė Strahe vardą į balsavimo biuletenius Europos deputatų rinkimuose. Pasekoje jis pakilo į pačią viršūnę partijų sąrašuose.

Dar vienas blogas pavyzdys

Bela Kovacs. Šis Vengrijos europarlamentaras iš kraštutinių dešiniųjų Jobbik partijos prarado parlamentinį imunitetą 2015 m., kai buvo apkaltintas šnipinėjimu prieš ES institucijas Rusijos naudai. Tai yra neįtikėtina istorija, kurioje yra visko: slaptų santuokų, skirtingų pasų ir būsenų, kurių neįmanoma atsekti. Žurnalistas András Deszó, kuris pirmasis parašė, kad Kovácsas buvo įdarbintas KGB, buvo nominuotas Europos spaudos apdovanojimui. Reikėtų pasakyti, kad Kovacs nesistengė ypač maskuotis. Kolegos jam suteikė pravardę „KGBela“, na ir prie visko, jis yra vedęs rusę.

Beatrix von Storch. Ši, Adolfo Hitlerio finansų ministro anūkė, dabar kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ vadovo pavaduotoja, pasisako už imigrantų, bandančių patekti į Europą be vizos, įskaitant vaikus, šaudymą. (Vėliau ji paneigė savo teiginius.) 2016 m. Von Storch buvo pašalinta iš Europos konservatorių ir reformistų frakcijos dėl savo ekstremistinių pažiūrų.

Janusz Korwin-Mikke. Europos Parlamentas du kartus nubaudė šį kraštutinių dešiniųjų pažiūrų deputatą už netaktiškus pareiškimus.

Kartą, tai buvo 2016 m. birželio mėn., kai jis leido sau plenariniame posėdyje paniekinamai atsiliepti apie migrantus, o antrą kartą – 2017 m. kovo mėn., kai Corwin-Mikke diskusijų dėl darbo užmokesčio skirtumo metu pareiškė, jog moterys turėtų uždirbti mažiau nei vyrai, nes jos yra „silpnesnės, mažesnės ir nėra tokios protingos“.

Vėliau ES teismas panaikino jam skirtą bausmę, nutaręs, kad jo pareiškimai nesutrukdė parlamento darbui.

Jei kada nors pasaulyje buvo teisinė spraga vengiantiems atsakomybės, tai Corwin-Mikke šį kartą pasinaudojo būtent ja.

1 Atsiliepimas

  1. ačiū infa•lt už straipsnį    -  2019-09-21, 08:59

    ačiū infa•lt už straipsnį

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Europos Parlamentas – skandalų mokykla* - nuoroda: https://infa.lt/36449/europos-parlamentas-skandalu-mokykla/