infa.lt

Alkoholis liesis laisvai – LSDD atstovai siūlo atidėti dar neįsigaliojusias alkoholio kontrolės įstatymo pataisas

Alkoholis liesis laisvai – LSDD atstovai siūlo atidėti dar neįsigaliojusias alkoholio kontrolės įstatymo pataisas

19 rugsėjo
14:50 2019

REUTERS

Grupė Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos ir kitų Seimo valdančiosios koalicijos narių rugsėjo 19 d. įregistravo įstatymo projektą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriuo siūloma iki 2022 m. sausio 1 d., atidėti papildomus suvaržymus prekybai alkoholiu.

Taip pat siūloma leisti pačioms savivaldybėms nuspręsti, ar draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose yra reikalingas.

„Mes manome, kad griežtindami alkoholio kontrolę iš esmės socialinių visuomenės problemų neišspręsime, bet nukentės verslas, atnešantis įplaukas į valstybės biudžetą, o ypač smulkusis kavinių verslas patirs realių nuostolių. Įsigaliojus draudimui prekiauti alkoholiu kurortų kavinėse nukentės Lietuvos įvaizdis, neigiama įtaka pasijus turizmo srityje.

Siūlome atsižvelgti ir į praktiką kitose užsienio šalyse. Bus sudėtinga sudominti verslą skelbiamais savivaldybių lauko kavinių konkursais. Ar norime žlugdyti verslą imituodami socialinių problemų sprendimą?“ – sako LSDD frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, kitais metais lauko kavinių, sezoninių prekybos vietų teisės prekiauti alkoholiu būtų apribotos – festivaliuose, viešuose renginiuose, mugėse būtų galima prekiauti tik silpnu iki 7,5 laipsnio stiprumo alkoholiu, o nemokamuose renginiuose turėtų būti įrengiamos specialios zonos prekybai alkoholiniais gėrimais.

Vasaros sezonu alkoholiu būtų draudžiama prekiauti kurortų lauko kavinėse, pliažuose, aikštėse, o tai sumažintų lankytojų ir pirkėjų skaičių.

„Socialdarbiečių“ nuomone, socialinių problemų sprendimui būtinas ekonomikos augimas, užimtumo skatinimas ir specialios švietimo programos, ugdančios sąmoningumą, o ne draudimai“, – įsitikinęs LSDD frakcijos seniūnas R. Sinkevičius.

infa.lt replika:

Kas gi buvo pasirašyta valdančiosios koalicijos sutartyje alkoholio kontrolės įstatymo klausimu?


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Alkoholis liesis laisvai - LSDD atstovai siūlo atidėti dar neįsigaliojusias alkoholio kontrolės įstatymo pataisas* - nuoroda: https://infa.lt/36432/alkoholis-liesis-laisvai-lsdd-atstovai-siulo-atideti-dar-neisigaliojusias-alkoholio-kontroles-istatymo-pataisas/