infa.lt

Alkoholis liesis laisvai – LSDD atstovai siūlo atidėti dar neįsigaliojusias alkoholio kontrolės įstatymo pataisas

Alkoholis liesis laisvai – LSDD atstovai siūlo atidėti dar neįsigaliojusias alkoholio kontrolės įstatymo pataisas

19 rugsėjo
14:50 2019

REUTERS

Grupė Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos ir kitų Seimo valdančiosios koalicijos narių rugsėjo 19 d. įregistravo įstatymo projektą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriuo siūloma iki 2022 m. sausio 1 d., atidėti papildomus suvaržymus prekybai alkoholiu.

Taip pat siūloma leisti pačioms savivaldybėms nuspręsti, ar draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose yra reikalingas.

„Mes manome, kad griežtindami alkoholio kontrolę iš esmės socialinių visuomenės problemų neišspręsime, bet nukentės verslas, atnešantis įplaukas į valstybės biudžetą, o ypač smulkusis kavinių verslas patirs realių nuostolių. Įsigaliojus draudimui prekiauti alkoholiu kurortų kavinėse nukentės Lietuvos įvaizdis, neigiama įtaka pasijus turizmo srityje.

Siūlome atsižvelgti ir į praktiką kitose užsienio šalyse. Bus sudėtinga sudominti verslą skelbiamais savivaldybių lauko kavinių konkursais. Ar norime žlugdyti verslą imituodami socialinių problemų sprendimą?“ – sako LSDD frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, kitais metais lauko kavinių, sezoninių prekybos vietų teisės prekiauti alkoholiu būtų apribotos – festivaliuose, viešuose renginiuose, mugėse būtų galima prekiauti tik silpnu iki 7,5 laipsnio stiprumo alkoholiu, o nemokamuose renginiuose turėtų būti įrengiamos specialios zonos prekybai alkoholiniais gėrimais.

Vasaros sezonu alkoholiu būtų draudžiama prekiauti kurortų lauko kavinėse, pliažuose, aikštėse, o tai sumažintų lankytojų ir pirkėjų skaičių.

„Socialdarbiečių“ nuomone, socialinių problemų sprendimui būtinas ekonomikos augimas, užimtumo skatinimas ir specialios švietimo programos, ugdančios sąmoningumą, o ne draudimai“, – įsitikinęs LSDD frakcijos seniūnas R. Sinkevičius.

infa.lt replika:

Kas gi buvo pasirašyta valdančiosios koalicijos sutartyje alkoholio kontrolės įstatymo klausimu?

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 105

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...