infa.lt

JAV nori prisiteisti pas E. Snoudeną jo honorarą už išleistą knygą „Permanent Record“

JAV nori prisiteisti pas E. Snoudeną jo honorarą už išleistą knygą „Permanent Record“

19 rugsėjo
08:22 2019

Edvardas Snoudenas

JAV teisingumo departamentas antradienį pateikė ieškinį buvusiam NSA darbuotojui Edwardui Snoudenui (Edward Snowden), apkaltindamas jį naujos knygos „Permanent Record“ išleidimu negavus valdžios institucijų sutikimo, kurio reikalaujama tokiais atvejais, ir pažeisdamas valstybės paslapties neatskleidimo įsipareigojimą.

Reikalas tame, jog net buvę valstybės tarnautojai, kurie turėjo prieigą prie valstybės paslapčių ir pasirašę įsipareigojimą neatskleisti paslapties, pagal Amerikos įstatymus, turėtų atsiųsti savo knygų rankraščius, kad jie būtų išnagrinėti darbo vietoje – šiuo atveju JAV nacionalinio saugumo agentūroje.

Kaip pranešė „Associated Press“, publikuojamo kūrinio išleidimo darbai, vykdomi „Macmillan“ leidyklos, vyko griežtos paslapties atmosferoje ir net vidiniame susirašinėjime projektas buvo nurodytas tik kodiniu žodžiu.

Kaip bausmė, siūloma visas pajamas, gautas už knygos pardavimus perduoti JAV vyriausybės naudai.

Edvardas Snoudenas pažeidė įsipareigojimus, kuriuos jis prisiėmė JAV atžvilgiu, kai pasirašė susitarimus dirbti CŽV ir būti NSA nariu“, – sakoma pareiškime generalinio prokuroro padėjėjui Jody Hunt.

JAV teisingumo departamento pranešime spaudai pažymima, kad juo nesiekiama apriboti ar uždrausti Snoudeno knygos platinimo, tačiau reikalaujama, kad visos pajamos, gautos pardavus knygą, būtų perduotos JAV valdžios institucijoms.

„Slapta informacija turėtų būti skirta apsaugoti mūsų šalį, o ne tapti asmeninio pasipelnijimo reikalu“, – paduodamas ieškinį pabrėžė Virdžinijos rytinės apygardos federalinis advokatas Zachary Terwilliger. „Šis teismo procesas turėtų užtikrinti, kad Edvardas Snoudenas negaus jokios materialinės kompensacijos už tai, kad nepateisino parodyto pasitikėjimo juo “.

Savo ruožtu, Edvardas Snoudenas savo Twitter paskyroje paskelbė pranešimą apie tai, jog jo knyga apie „JAV spectarnybų nusikaltimus“, šiai dienai yra geriausia parduodama knyga pasaulyje:

Edvardas Snoudenas, buvęs CŽV pareigūnas ir NSA darbuotojas, paviešinęs informaciją apie slaptą amerikiečių pasiklausymo programą, šiuo metu gyvena Rusijoje.

JAV jam pateikti kaltinimai šnipinėjimu. Vis dėlto, neseniai, duodamas interviu CBS, jis pripažino, jog norėtų grįžti namo, tačiau tai padarys tik tuo atveju, jei jam bus leista grįsti savo gynybą teisme remiantis tuo, kad jis veikė viešojo intereso labui.

Amerikos teismai tokio pobūdžio gynybos dar nepripažino.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *JAV nori prisiteisti pas E. Snoudeną jo honorarą už išleistą knygą „Permanent Record“* - nuoroda: https://infa.lt/36405/jav-nori-prisiteisti-pas-e-snoudena-jo-honorara-uz-isleista-knyga-permanent-record/