infa.lt

Edvardas Snoudenas įspėjo valstybių valdininkus nesinaudoti „Telegram“ ir „WhatsApp“

Edvardas Snoudenas įspėjo valstybių valdininkus nesinaudoti „Telegram“ ir „WhatsApp“

17 rugsėjo
09:45 2019

Edvardas Snoudenas

Pokalbių papildiniai „WhatsApp“ ir „Telegram“ dėl žemo šifravimo lygmens negarantuoja reikiamo konfidencialumo, būtino valstybės tarnautojams ir vadovams.

Tokią nuomonę savo interviu prancūzų radijui „France inter“ išsakė buvęs NSA (JAV Nacionalinės Saugumo Agentūros) ir CŽV darbuotojas Edvardas Snoudenas (Edward Snowden), 2013 metų rugpjūtį gavęs laikiną prieglobstį Rusijoje.

Jungtinėse Valstijose jis kaltinamas slaptos informacijos apie plataus masto NSA programos išviešinimą, kurios metu, tame tarpe buvo perimami JAV ir kitų šalių piliečių telefonų pokalbiai ir tekstiniai pranešimai

Primename, Snoudenas nuo 2013 metų randasi Rusijoje, kur gavo laikiną prieglobstį, slėpdamasis nuo JAV valdžios teisinio persekiojimo.

Interviu metu E. Snoudenas pripažino, jog konfidencialumo požiūriu siųsti pranešimus per „WhatsApp“ papildinį ar „Telegram“ kur kas saugiau, nei įprastų SMS ar žinučių papildinių be šifravimo pagalba, tačiau, pasak jo, „šios programos labai pavojingos, jeigu jūs esate premjeras ministras“

Edvardas Snoudenas paaiškino, jog šifravimo lygmuo „WhatsApp“ papildinyje žymiai smuko nuo to meto, kai jį įsigijo Facebook, kadangi JAV valdžios reikalavimu, kompanija „sluoksnis po sluoksnio šalina skirtingus saugumo lygius“.

Kaip alternatyvą Snoudenas rekomendavo naudoti Signal ir Wire papildinius, kadangi juose naudojama gerokai sudėtingesnė šifravimo sistema ir jos nepriklauso „Facebook’ui“.

Anksčiau jis pareiškė, jog komunikacinės platformos Hotmail, Gmail, Yahoo!, kompanijos „Facebook messengeris, Skype ir eilė kitų programų yra NSA programos dalyvės, t. y. atviros šios spectarnybos peržiūrėjimui ir klausymui.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Edvardas Snoudenas įspėjo valstybių valdininkus nesinaudoti „Telegram“ ir „WhatsApp“* - nuoroda: https://infa.lt/36332/edvardas-snoudenas-ispejo-valstybiu-valdininkus-nesinaudoti-telegram-ir-whatsapp/