• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Žymių žmonių pasisakymai apie vakcinų neefektyvumą įtakoja gyventojų požiūrį į skiepus – sako A. Veryga

Žymių žmonių pasisakymai apie vakcinų neefektyvumą įtakoja gyventojų požiūrį į skiepus – sako A. Veryga

15 rugsėjo
23:47 2019

Skiepai išnaikins visas užkrečiamas ligas

„Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga rugsėjo 11-12 d. Briuselyje (Belgijoje) dalyvavo Europos Komisijos (EK) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rengiamame aukšto lygio susitikime vakcinacijos klausimais. Jame ekspertai iš įvairių užsienio šalių tarėsi, kaip būtų galima mažinti užkrečiamųjų ligų mastą ir skatinti žmones skiepytis, nes skiepai, kaip įrodyta mokslu, yra efektyviausia prevencijos priemonė nuo užkrečiamųjų ligų“, – rašoma Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos portale.

Ministro A. Verygos teigimu, Lietuva, kaip ir kitos šalys susiduria su iššūkiais skiepijimų srityje. Ypač kelia nerimą didėjantis klaidinančios informacijos srautas apie skiepijimų nesaugumą bei neveiksmingumą viešojoje erdvėje.

„Stebima tendencija, kad žymių žmonių pasisakymai apie vakcinų neefektyvumą ar žalą daro poveikį gyventojų požiūriui į skiepus ir mažina jų pasitikėjimą vakcinomis. Visgi džiugu, kad pastaraisiais metais Lietuva padarė didelį proveržį, įtraukiant naujas vakcinas į skiepijimo programą“, – sako ministras A. Veryga.

2014-2018 m. į Lietuvos vaikų skiepijimų kalendorių buvo įtrauktos pneumokokinės infekcijos, žmogaus papilomos viruso infekcijos, rotavirusinės infekcijos bei B tipo meningokokinės infekcijos vakcinos.

Dėl nepalankios meningokokinės infekcijos situacijos Lietuva yra viena iš pirmųjų, t. y. ketvirtoji, šalių Europos Sąjungoje (ES) įtraukusi B tipo meningokokinę infekcijos vakciną į skiepijimų kalendorių.

Šiame susitikime planuojama tartis, ar reikalingas globalus strateginis ilgalaikis dokumentas, kuriame būtų numatyti tikslai likviduojant ar išnaikinant kai kurias ligas ir mažinant vakcinomis valdomų ligų naštą.

Lietuva tam pritartų, nes išnaikinti užkrečiamąsias ligas galima tik suvienijus visų pasaulio šalių pastangas ir koordinuojant veiksmus. Tad būtinas glaudus visų valstybių bendradarbiavimas, apibrėžtas globaliame strateginiame dokumente.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 286

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


  • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
  • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas