infa.lt

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

rugsėjo 12
14:172019

Reikia pripažinti faktą – mokyklos, į kurias mes išleidžiame savo vaikus, tikėdamiesi, jog jos iš jų išaugins atsakingus, kultūringus, sveiko mąstymo ir galų gale išsilavinusius bei sveikus fiziškai piliečius – to negali.

Negali dėl surištų rankų – įstatymai draudžia joms daryti bet kokią įtaką, kuri galėtų pažeisti iki nežmoniško dydžio išplėtotas vaikų, o kartu su tuo ir moksleivių teises, kas tuo pačiu atėmė tas teises iš pedagogų ir mokyklų administracijos.

Tos teisės absoliučios – negalimos jokios drausminimo priemonės, išskyrus elgesio pažymį ar pastabą dienyne. Mažamečio net negalima pašalinti iš mokyklos už nederamą elgesį, nes mokslas iki 16 metų yra privalomas.

Faktiškai, jei vaikas išaugo toks, kokio tėvai norėjo, už tai jie pagrinde gali būti dėkingi sau. Savo atsakingumui, kantrybei, pasiaukojimui ir asmeninio gyvenimo atsisakymui.

Kelinti metai stebiu šalia savo namo Vilniuje vykstančią betvarkę. Iš šalimais esančios Tuskulėnų gimnazijos per pertraukas ateina mokiniai ir sustoję po medžiais rūko, kartais (ne visada) ištisomis klasėmis. Mergaitės, berniukai. Maždaug nuo 12 iki 18 metų amžiaus.

Kartais nesivaržydami sėdasi tiesiog ant laiptinės laiptų ir plėšia dūmą, nuorūkas mesdami čia pat. Reikia pripažint, – kai kurie rūko „skystą“ elektroninį „veipą“ – tai nuorūkų nelieka. Kiti gi – rūko sutrumpintas cigaretes.

Kitos grupės stojasi po medžiais prie namo, kur žolės jau nebelikę nė žymės, ištrypta iki žemės, ant kurios voliojasi nuorūkos.

Vasaros pradžioje šie aktyvistai peiliais nulupo vieno medžio žievę – pilnai. Medis jau džiūsta (nuotraukoje).

Šiandien pasakius, kad pasitrauktų su savo cigaretėmis iš vaikų žaidimo aikštelėmis – jie ten rūkė apstoję ir apsėdę sūpuokles (12-14 metų amžiaus) – vienas drąsiai atšovė – „tu pats traukis“, bet grupė pasitraukė.

Gimnazijos direktorė, kurią aplankiau norėdamas susipažinti ir supažindinti ją su situacija, man tiesiai pasakė, jog mokykloje galioja taisyklė, su kuria moksleiviai ir jų tėvai susipažįsta pasirašydami stojimo į ją sutartį, jog per pertraukas išeiti iš mokyklos draudžiama.

Medis nulupta žieve

Medis nulupta žieve 2

Tačiau, jau vėliau tėvai ima reikšti pretenzijas, dėl nepamatuoto, jų nuomone, draudimo vaikams išeiti į lauką per pertraukas. Direktorė maloniai paaiškino, jog mokykla neturi galimybių sukontroliuoti ir negali uždrausti išeiti vaikams į lauką, nors taisyklėse tas draudimas įrašytas.

Kaip galima išauklėti vaikus laikytis tvarkos, kai pati mokykla negali laikytis net savo pačios susikurtų taisyklių, mat tuo, esą, pažeidžiamos vaikų teisės. Nors su ta sąlyga tėvai susipažino ir ją priėmė pasirašydami sutartį.

Man pasiūlius alternatyvų variantą – jei jau nesugebama kontroliuoti vaikų rūkymo mokykloje, – tai gal reikėtų tą mokykloje įteisinti, padarius atskirus rūkomuosius vaikams, kurie šiaip jau vis tiek rūko, direktorė užprotestavo, pareiškusi, jog mokykloje jie uždraudė rūkyti, todėl….

Todėl išvijo mokinius rūkyti į gatvę visur, kur tik jie užsimano. Ir kur mokykla už juos jau lyg ir neatsako. Ar atsako? (šio klausimo neišsiaiškinau)

Reikia pastebėti, jog taip rūkantiems vaikams negali įtakos daryti niekas, nei suaugę, nei net policija.

Jiems realią įtaką daro tik jų bendraamžiai ir klasiokai, prieš kuriuos jie nenori kristi“veidu į purvą“.

Teko pernai stebėti, kaip prie mokyklos rūkančių moksleivių privažiavo policijos ekipažas, o iš jo vikriai iššokę pareigūnai, matomai, tikėjosi masinio bėgimo, tačiau niekas iš rūkančių nė nepajudėjo iš vietos.

Negirdėjau apie ką buvo kalbama, tačiau mačiau, kad pareigūnų entuziazmas po kelių minučių dingo kaip dūmas blaškomas vėjo, o dar po poros – jie susėdo į savo automobilį ir išvažiavo.

Tą patvirtino ir gimnazijos direktorė, atvirai ir be užuolankų pareiškusi, jog mokykla neturi jokių, absoliučiai, galių daryti apčiuopiamą įtaką moksleivių elgesiui, kaip neturi ir policijos pareigūnai, kurie be vaikų teisių tarnybos negali nepilnamečių atžvilgiu žengti nė žingsnio.

Kaip pareiškė mokyklos vadovė – visa viltis tėvai ir kokią įtaką jie gali padaryti savo augintiniams. Ji teigė, jog mokykla ėmėsi visokių akcijų ir draudimų mokiniams, kalbant apie rūkymą aplinkinių namų kiemuose, tačiau tuo pačiu prisipažino, jog mokykla neturi teisės iškratyti mokinių ir bent jau iki pamokų pabaigos atimti rūkymo priemonių. Esą tai pažeistų jų teises į privatumą.

Beje, kai kurie tėvai, pasak direktorės, visai nenusiteikę drausminti savo atžalų, todėl joks bendradarbiavimas jų atžvilgiu neįmanomas.

Paklausiau jos – tai ką daryti gyventojams, šalia kurių namų vyksta tokie dalykai?

Ji atsakė: „Kvieskite policiją“. O ką policija? – Policija nieko.

Priminiau jai apie švietimo ministeriją ir pasidomėjau jos nuomone ar ji ką nors gali padėti. Vadovė abejodama padarė prielaidą,jog greičiausiai viskas būtų peradresuota mokyklai, o kaip su mokykla – mes jau žinome.

Ir…. ratas užsidaro.

Rūkantys moksleiviai sudaro mažiems, tą matantiems vaikams, įspūdi, jog tai „kieta“, „tai šaunu“, „tai sektina“.. ir suponuoja, jog jie, kai paaugs elgsis taip pat. Maža to, parodydami, jog nieko nebijo ir jiems už tai nieko nebus – aiškiai pademonstruoja suaugusiųjų bejėgiškumą, kuo mažieji netruks pasinaudoti atėjus jau jų laikui. Vaikai greitai mokosi, ypač to, kas jiems naudinga.

Valdžia gi, sukurdama tas beprotiškas teises, kurios iš tiesų tik kenkia vaikams – nuo mažų dienų sudaro jiems sąlygas nesiskaityti su niekuo, spjaunant į bet kokias pareigas, jei jos jiems nepatinka, augti nesveikiems, nuodijant besivystantį organizmą dūmais, o iš mokyklų atimdama bet kokią drausminimo ir tikrojo ugdymo, kuris aiškiai nurodo, jog visuomenės nariai turi ne tik teises, bet ir pareigas, galimybę.

Ką ten mokyklų – prisipažinkime, net tėvai neturi realios galimybės tą padaryti, jei vaikas dėl ko nors užsispirtų. Nes vaikai jau šiandien atimami iš tėvų vien už mėlynes, jei pasiskundžia auklėtoja darželyje. Tėvai bijo daryti bet ką, kas galėtų būti įvertinta, kaip smurtas prieš vaiką. O smurtu šiandien laikomas ne tik fizinis smurtas, bet ir neveikimas to, ką tėvai privalo daryti vaiko gerovei. Pavyzdžiui, apsaugoti jį nuo mėlynių, to paties rūkymo ar alkoholio bei narkotinių medžiagų vartojimo.

Grįžtant prie situacijos su rūkymu aplink namus, trypiant žolę, šiukšlinant, kenkiant medžiams – gyventojai jau rezga keršto planus, tarpusavyje šnekėdami, jog, galimai, teks imtis fizinio poveikio priemonių, jei pati mokyklos vadovybė ir/ar šalies valdžia nesugeba nieko padaryti, įvijusi save į kampą, kuris šachmatuose vadinamas „pato situacija“..

Kas gali juos už tai kaltinti, kai jie gina savo vaikų gerovę? Ar tėvams draudžiama ginti savo vaikus nuo vyresnių vaikų? Kas galų gale gali kaltinti vaikus, kurie dėl savo amžiaus apribojimų dar negali adekvačiai vertinti visų jiems atitekusių „teisių“ ir naudojasi jomis taip, kaip sugeba? Jie juk nekalti, jei suaugusieji įteikė jiems galimybę „viską galėti“ ir „už nieką neatsakyti“.

Kas atsakys už griaunamą visuomenėje stabilumą?

O gal, kad nereikėtų atsakinėt į absurdiškus klausimus, vis tik geriau būtų sugrąžint tėvams ir mokykloms realų auklėtojos statusą ir ugdymo galimybę? Pripažint, jog su visomis tomis teisėmis buvo perlenkta lazda ir ateityje teises dalint atsižvelgiant į atsakomybės, tenkančios individui, dalį?

Nuo to laimėtų visi, pradedant vaikais, kurie žinotų aiškią savo poziciją visuomenės hierarchijoje (o kad tokia yra, manau, niekas neabejoja); jų tėvai, kurie auklėtų savo atžalas nebijodami būti apkaltinti smurtu dėl mažiausio riktelėjimo ar vaiko kaprizo nevykdymo, po kurio sektų isterija; mokykla, kur pedagogai užimtų savo, kaip ir anksčiau gerbiamą vietą vaikų ugdymo procese; ir pagaliau visa visuomenė, kurioje įsivyrautų subalansuota visiems jos nariams tvarka.

komentarų 11

 1. Eglė   -  2019-09-12, 15:13

  Tik vakar supratau, kad tas metalu aptaisytas prietaisas dukters kišenėje yra ta „elektroninė“ cigaretė. Jinai ją iš interneto užsisakė per klasės draugą, kuris jai visą procedūrą išaiškino ir net apmokėjo iš savo sąskaitos, o ji jam sumokėjo grynais pinigais, sutaupytais iš mūsų duodamų rankpinigių. Buvo daug raudų, bet vyras vakar plaktuku sugršdo į blyną tą „vapą“, net nesiaiškinęs kaip jis veikia. Nuo šiandien dukterį kontroliuosime labiau. Teks ir mokykloje pasikalbėt su auklėtoja bei tų vaikų tėvais, kurie jau turi sąskaitas iš kurių gali apmokėt pirkinius internetu.

  Atsakyti
 2. išvada   -  2019-09-12, 16:10

  išvada – vaikai turi daugiau laiko praleisti su tėvais. Tik va durni politikai prailgino moklo metus, kad nuo ilgesnio sėdėjimo labiau iškryptų vaikų stuburai ir vystytųsi kitos įvairios lėtinės ligos.
  Vlaio valio valio!
  Deja, į protingas Mamas, kurios sako, kad reikia įteisinti mokymą namuose – ignoruojamos.
  Dar kartą: valio valio valio! Durniems loviakriuksiams.

  Atsakyti
 3. Henrikas   -  2019-09-12, 16:31

  Debiliška direktotrė. Draudimas rūkyti tiesiog šiaip sau, o ne dėl to, kad rūpėtu moksleivių sveikata.

  Atsakyti
 4. Lietuvėlei jau galas-kodėl bijote apie tai net prasižioti?   -  2019-09-12, 18:13

  Kodėl nepasakyti tiesiai šviesiai-tai yra kuo tikriausias pasaulį valdančios žydijos suplanuotas RASINIS lietuvių tautos ir visų dar likusių baltųjų europiečių genocidas, masiškai kolonizuojant dar išlikusias baltujų šalis juodasnukių beždžionžmogių ordomis ir prievarta sumaišant vietinių gyventojų likučius su negrų ir afganų kolonistais?

  Jau visai netrukus išlikę baltieji europiečiai bus suvaryti į rezervatus ir baigs lygiai taip pat,kaip kadaise indėnai-buvusias baltujų žemes masiškai kolonizavę juodašikniai savo pramogai lankys dar išlikusių baltujų saleles,kaip mes dabar zoologijos sodus.
  Arba dar smagiau-įkiš tokį nelaimėlį į narvą ir vežios savo kolonizuotų miestų gatvėmis,rodydami už pinigus…
  Vaikų atiminėjimas ir šeimų likvidavimas-jau paskutinė šio kruopščiai parengto genocido stadija,visiškai užkertant kelią demografiniam tautos atsikūrimui-ar bus prasmė kurti šeimą,iš anksto žinant,kad tavo vaikus gali pagrobti amžiams kaip daiktus dėl menkiausio pirstelėjimo?
  Ar kas nors apskritai susimąstėte, KOKIU TIKSLU vykdomas šis masinis baltosios rasės žmonių genocidas?

  Atsakyti
  • Jūs visiškai teisus   -  2019-09-13, 09:51

   Paskutinė pastraipa „nuo to laimėtų visi“ būtent parodo, ko sionistams reikia mažiausiai – kad visuomenėje įsigalėtų tvarka.Todėl padaryta viskas, kad tvarkos nebūtų. Kita vertus – ar ne patys kalti, rinkdami į Seimą sionistų pakalikus ir atiduodami jiems į rankas savo šalies ir vaikų ateitį. Lenkai ir vengrai kažkaip sugeba tvarkytis kitaip, o mes kaip bukos avys, savo noru keliaujančios į skerdyklą.

   Atsakyti
  • Tremtinys   -  2019-09-13, 15:11

   Pagarba mastančiaim tautiečiui, pagarba.

   Atsakyti
 5. skaitytoja   -  2019-09-14, 18:20

  Atsakingus, kultūringus žmones turi užauginti tėvai, o ne mokykla.

  Atsakyti
 6. atsimerkim   -  2019-09-14, 21:16

  Nu joa… kol vaikai patirs tai ką patiria mokyklose ir kol su jais nekalbės apie žalą, ir dar daug visokių dedamųjų, tol niekas nesikeis… drausk nedraudęs, ieškos kaip užsislopint, kad mažiau jaust.

  Atsakyti
 7. Gėda   -  2019-09-22, 14:16

  Tuščios kalbos, kas pasikeis mokytoja mokinio kirčius baisiais metodais…Vaikams nėra u-imtumo, aikštelių sportui, poilsiui nieko …kas belieka? Pamėgdžiot suaugusius.Gal teko matyt geras mokyklas , jos aptvertos, vaikai saugūs ir turi ką veikt per pertraukas.Atsakomybė už savo poelgius turi būti ugdoma nuo mažens, o dabar visi už juos atsako …

  Atsakyti
 8. Už teisybę   -  2019-09-22, 21:11

  Man atrodo, kad mokyla tingi užsiimti šiuo reikalu, nes į mokyklą ne ugdymosi priemones dažniausiai neštis draudžiama(mokyklos taisyklės). Mokyklos atstovas turi teisę reikalauti, kad mokinys pats atiduodų draudžiamą priemonę, priešingu atveju galima išsikviesti tėvus, kad paimtų. Policija tikrai turi teisę prieiti prie nepilnamečių ur be vaiko teisių. Straipsnis klaidinantis. Su moksleivių rūkymu reikia visos bendruomenės įsijungimo, bet deja…visi yra abejingi arba bijo kištis.

  Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikytumėte naują, konservatorių krikščioniškomis vertybėmis paremtą partiją?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
„Holokausto dėmės iki šiol gula ant mūsų istorijos sąžinės“, – teigia Viktoras Pranckietis

„Holokausto dėmės iki šiol gula ant mūsų istorijos sąžinės“, – teigia Viktoras Pranckietis

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Instrukcija šiuolaikiniams tėveliams kaip moderniai auginti vaikus, kad jie užaugtų sveiki, sąmoningi ir protingi

Instrukcija šiuolaikiniams tėveliams kaip moderniai auginti vaikus, kad jie užaugtų sveiki, sąmoningi ir protingi

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Viktoras Uspaskich: Mano grįžimą į aktyvią politiką lėmė kelios priežastys

Viktoras Uspaskich: Mano grįžimą į aktyvią politiką lėmė kelios priežastys

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Žmogus gyvenime ir paskui (2)

Žmogus gyvenime ir paskui (2)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ar tikrai Lietuvos ekonomiką išgelbės kanapės? – klausia Seimo narės A. Kubilienė ir L. Matkevičienė

Ar tikrai Lietuvos ekonomiką išgelbės kanapės? – klausia Seimo narės A. Kubilienė ir L. Matkevičienė

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Europarlamentaras J. Olekas: už pavojų vaikų gyvybėms atsakomybę prisiimti turi valstybė

Europarlamentaras J. Olekas: už pavojų vaikų gyvybėms atsakomybę prisiimti turi valstybė

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogus gyvenime ir paskui [1]

Žmogus gyvenime ir paskui [1]

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

komentarų 11Skaityti visą įrašą
Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Vytautas Landsbergis. Giminės

Vytautas Landsbergis. Giminės

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Statybų sektoriui būtina revoliucija

Statybų sektoriui būtina revoliucija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

komentarai 7Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Debt clock of Lithuania Public debt and budget deficit under the Maastricht Treaty ...

tuščios kalbos, laiko ir straipsnio švaistymas. Norėčiau, galėčiau ir t.t... - tušti žodžiai, kad...

Man atrodo, kad mokyla tingi užsiimti šiuo reikalu, nes į mokyklą ne ugdymosi priemones dažniausiai...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

eik velniop politinė mumija. Anglijoje pora asabų sėdi už grotų, ten pat turi atsidurti...

Tuščios kalbos, kas pasikeis mokytoja mokinio kirčius baisiais metodais...Vaikams nėra u-imtumo, aikštelių sportui, poilsiui nieko...

buvo įdomus tinklalapis: w w w. 2 g . l t , kuris rodė lietuvos...

panašu, kad twiteris toks pats mėšlas kaip ir facebookas...

Debilizmas, kitaip nepavadinsi. Buvo bolševikinis judėjimas, komunizmas, nacizmas, dabar tai vadinasi liberalizmas!!! Nebalsuokit...

Taigi jau atsirado. Šiaip tai jų visada buvo nes be jų jau būtume išmirę....

to - Piliete pritariu Jūsų komentarui 100%...

kada politinė mumija majauskas bus išmestas iš politikos? Peticija dėl jo nušalinimo pasirodė jau...

kaip manote? Kodėl valdininkai taip neribotai daro nusikaltimus? P.S: ats: nes po...

Mūsų suaugę vaikai

Mūsų suaugę vaikai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį* - nuoroda: https://infa.lt/36252/arvydas-daunys-mokyklos-neturi-jokiu-galiu-aukleti-musu-vaikus-ar-itakoti-ju-elgesi/