infa.lt

Emanuelio Zigerio iniciatyva, LR Seimas savo rezoliucijoje Baltijos kelią susiejo su gynybos išlaidomis bei planais

Emanuelio Zigerio iniciatyva, LR Seimas savo rezoliucijoje Baltijos kelią susiejo su gynybos išlaidomis bei planais

10 rugsėjo
12:26 2019

asociatyvi nuotr.

Seimas, atsižvelgdamas į tai, jog 2019 m. rugpjūčio 23 d. buvo minimos 30-osios Baltijos kelio, tapusio nacionalinio išsivadavimo bei valstybingumo ir demokratijos atkūrimo proveržiu, metinės, rekomendavo, kad ginant Baltijos šalių Laisvę ir Nepriklausomybę NATO toliau stiprintų efektyvias ir laiku taikomas gynybos priemones regione ir kuo greičiau įgyvendintų efektyvaus apginamumo planus.

Kartu parlamentas išreiškė papildomą pageidavimą dėl didėjančio JAV dalyvavimo Baltijos šalių gynyboje ir pasiūlė kitoms NATO šalims pasekti Baltijos šalių, Lenkijos ir kitų NATO narių pavyzdžiu ir greičiau skirti 2 proc. ar daugiau BVP gynybai.

Už tai numatančią Seimo rezoliuciją „Dėl Baltijos kelio reikšmės“ (projektas Nr. XIIIP-3781) vieningai balsavo 95 Seimo nariai.

Priimtoje rezoliucijoje atkreipiamas dėmesys, kad Baltijos kelias suteikė galutinį impulsą Sovietų Sąjungos žlugimui ir demokratiniams nacionaliniams judėjimams.

„Šalia Lenkijos „Solidarumo“ ir Berlyno sienos žlugimo Baltijos kelias tapo esminiu istoriniu XX a. įvykiu“, – pažymima dokumente.

Rezoliucijoje konstatuojama: „Baltijos kelias – tai žmonių drąsos, ryžto ir vienybės kelias, atvedęs Baltijos šalis į laisvę ir nepriklausomybę.

Baltijos kelias parodė, kad Baltijos šalių tautos priklauso Vakarų civilizacijai ir pademonstravo pagarbą žmogaus teisėms.“

Rezoliucijos iniciatorius – Seimo narys Emanuelis Zingeris.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Emanuelio Zigerio iniciatyva, LR Seimas savo rezoliucijoje Baltijos kelią susiejo su gynybos išlaidomis bei planais* - nuoroda: https://infa.lt/36200/emanuelio-zigerio-iniciatyva-lr-seimas-savo-rezoliucijoje-baltijos-kelia-susiejo-su-gynybos-islaidomis-bei-planais/