infa.lt

LR Prezidentas informavo NATO Sekretorių apie Lietuvos planus ir toliau didinti gynybos išlaidas

LR Prezidentas informavo NATO Sekretorių apie Lietuvos planus ir toliau didinti gynybos išlaidas

05 rugsėjo
12:03 2019

Prezidentas Gitanas Nausėda ir NATO gem sekretoriusJ ensas Stoltenbergas

Lankydamasis Briuselyje Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, su kuriuo aptarė Baltijos regiono saugumo situaciją ir iššūkius, tarptautinio saugumo ir gynybos klausimus.

Valstybės vadovas informavo NATO Generalinį Sekretorių apie Lietuvos planus ir toliau didinti šalies gynybai skiriamas lėšas.

„NATO visada buvo Lietuvos saugumo ir gynybos garantas. Esame dėkingi už sąjungininkų įsipareigojimą ginti ir saugoti Lietuvą bei Baltijos šalis, taip pat už karinių pajėgų stiprinimą mūsų šalyse, Baltijos oro policijos misiją. Glaudžių santykių palaikymas bei stiprinimas su sąjungininkais yra ir išliks mano didžiausiu prioritetu. Užtikrinu, kad Lietuva dės visas pastangas vykdyti gynybos finansavimo ir investicijų įsipareigojimus.

Jau dabar skiriame 2 procentus BVP gynybai, o iki 2030 metų planuojame, kad gynybos išlaidos būtų padidintos iki 2,5 procento“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas išreiškė padėką ir palaikymą NATO Generaliniam Sekretoriui, stiprinančiam Aljanso veiklą iššūkių kupinais laikais. Viena didžiausių regiono grėsmių įvardyti Rusijos veiksmai. Pasak valstybės vadovo, susirūpinimą kelia Rusijos demonstruojama karinė galia bei prieš demokratines vertybes ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką nukreipta elgsena.

Prezidentas akcentavo, kad nuolat besikeičiančioje saugumo aplinkoje ypač svarbu nuosekliai vykdyti NATO adaptaciją ir užtikrinti, kad visi ankstesnių NATO viršūnių sprendimai dėl gynybos ir atgrasymo sustiprinimo būtų visiškai įgyvendinti. Lietuva taip pat tęs savo tarptautinius įsipareigojimus, prisidedant prie NATO misijų ir operacijų, kad būtų užtikrintas pasaulio saugumas bei taika.

Prezidentas išreiškė palaikymą Sakartvelui ir Ukrainai, pabrėždamas, kad NATO turi padėti šioms šalims įgyvendinant euroatlantinės integracijos reformas bei stiprinant savo, o kartu ir viso regiono saugumą ir atsparumą Rusijos ardomajai veiklai.

Susitikime taip pat buvo aptartas pasirengimas gruodį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Londone, minint 70-ąsias Aljanso įkūrimo metines.

Prezidento komunikacijos grupė
PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 121

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Anonimas    -  2019-09-21, 09:40

  mesti lauk šitą statytinį ir kuo greičiau.
  Lietuviai yra sparčiausiai nykstanti tauta pasaulyje, tuo tarpu statytinis kariauja su vėjo malūnais likusių gyventojų sąskaita.
  Vaikų neturi, Grikis ilgai negyvens, tai gyvena pagal posakį – po manęs nors ir tvanas.
  Klaunas manantis, kad stiklo gabalą į kapą isidės.
  Tiek ant grybo, tiek ant nausėdos kapo žmonės spjaudys ir eidami pro šalį keiksnos.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. ...    -  2019-09-26, 10:30

  statytinis dar nei kojų neapšilo ir jau apkaltą užsidirbo.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...