• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Bulgarija suabejojo tuo, jog TSRS išvadavo Rytų Europą, nors ir prisidėjo sutriuškinant fašistus

Bulgarija suabejojo tuo, jog TSRS išvadavo Rytų Europą, nors ir prisidėjo sutriuškinant fašistus

04 rugsėjo
19:58 2019

SSSR tankas

Bulgarijos užsienio reikalų ministerija rekomendavo Rusijos pasiuntinybei nutraukti skelbti abejotiną tezę apie tai, jog Tarybų Sąjunga išvadavo Rytų Europą, iškovojusi pergalę prieš Vokietiją.

„Neneigiant TSRS indėlio į nacizmo sutriuškinimą Europoje, mes neturėtume užmerkti akių į tą faktą, jog TSRS Raudonoji Armija atnešė Centrinės ir Rytų Europos žmonėms pusšimtį metų trukusių represijų, slopinusių pilietinę sąžinę, diegusių deformuotą ekonominę plėtrą ir atsiribojimą nuo dinamikos procesų išsivysčiusiose Europos šalyse.“. – pabrėžė žinyba.

Rugsėjo 9-oji ir jos padariniai turi likti istorikų ir mokslo istorikų rankose, kad būtų galima gauti išsamų ir tikslų poveikį Bulgarijos vystymuisi XX amžiuje.

Tarptautinės teisės požiūriu faktai yra aiškūs: rugsėjo 9-osios perversmas buvo tiesioginė SSRS paskelbto karo Bulgarijai 1944 m. rugsėjo 5 d. ir vėlesnio sovietų kariuomenės patekimo į teritoriją, nepriklausančią SSRS, pasekmė.

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas buvo paskelbtas Rusijos kultūros centro Sofijoje, parodos „75 metai Rytų Europos išlaisvinimui nuo nacizmo“ atidarymo išvakarėse. Ministerijoje paroda buvo pavadinta įsikišimu į vidaus politikos debatus.

Rusijos diplomatinė atstovybė Bulgarijoje atsakydama pareiškė, jog yra „apstulbinti“ bulgarų kolegų pareiškimu, kadangi parodoje bus demonstruojama tik archyvinė medžiaga. Paroda „neturi nieko bendro su šių dienų Bulgarijos politiniu diskursu:“, – pažymėjo rusų atstovai.

TSRS kariuomenė įžengė į Bulgarijos teritoriją 1944 metų rugsėjį, tuo pat metu vykdydama karo veiksmus prieš bulgarų ir vokiečių armijas. Bulgarijos URM dabar kaltina TSRS laikina šalies okupacija.

1 Atsiliepimas

 1. dar tikintiems "holokausto" kliedesiais    -  2019-09-04, 22:59

  Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


 • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
 • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
 • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Bulgarija suabejojo tuo, jog TSRS išvadavo Rytų Europą, nors ir prisidėjo sutriuškinant fašistus* - nuoroda: https://infa.lt/36030/bulgarija-suabejojo-tuo-jog-tsrs-isvadavo-rytu-europa-nors-ir-prisidejo-sutriuskinant-fasistus/