infa.lt

Bulgarija suabejojo tuo, jog TSRS išvadavo Rytų Europą, nors ir prisidėjo sutriuškinant fašistus

Bulgarija suabejojo tuo, jog TSRS išvadavo Rytų Europą, nors ir prisidėjo sutriuškinant fašistus

04 rugsėjo
19:58 2019

SSSR tankas

Bulgarijos užsienio reikalų ministerija rekomendavo Rusijos pasiuntinybei nutraukti skelbti abejotiną tezę apie tai, jog Tarybų Sąjunga išvadavo Rytų Europą, iškovojusi pergalę prieš Vokietiją.

„Neneigiant TSRS indėlio į nacizmo sutriuškinimą Europoje, mes neturėtume užmerkti akių į tą faktą, jog TSRS Raudonoji Armija atnešė Centrinės ir Rytų Europos žmonėms pusšimtį metų trukusių represijų, slopinusių pilietinę sąžinę, diegusių deformuotą ekonominę plėtrą ir atsiribojimą nuo dinamikos procesų išsivysčiusiose Europos šalyse.“. – pabrėžė žinyba.

Rugsėjo 9-oji ir jos padariniai turi likti istorikų ir mokslo istorikų rankose, kad būtų galima gauti išsamų ir tikslų poveikį Bulgarijos vystymuisi XX amžiuje.

Tarptautinės teisės požiūriu faktai yra aiškūs: rugsėjo 9-osios perversmas buvo tiesioginė SSRS paskelbto karo Bulgarijai 1944 m. rugsėjo 5 d. ir vėlesnio sovietų kariuomenės patekimo į teritoriją, nepriklausančią SSRS, pasekmė.

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas buvo paskelbtas Rusijos kultūros centro Sofijoje, parodos „75 metai Rytų Europos išlaisvinimui nuo nacizmo“ atidarymo išvakarėse. Ministerijoje paroda buvo pavadinta įsikišimu į vidaus politikos debatus.

Rusijos diplomatinė atstovybė Bulgarijoje atsakydama pareiškė, jog yra „apstulbinti“ bulgarų kolegų pareiškimu, kadangi parodoje bus demonstruojama tik archyvinė medžiaga. Paroda „neturi nieko bendro su šių dienų Bulgarijos politiniu diskursu:“, – pažymėjo rusų atstovai.

TSRS kariuomenė įžengė į Bulgarijos teritoriją 1944 metų rugsėjį, tuo pat metu vykdydama karo veiksmus prieš bulgarų ir vokiečių armijas. Bulgarijos URM dabar kaltina TSRS laikina šalies okupacija.

1 Atsiliepimas

  1. dar tikintiems "holokausto" kliedesiais    -  2019-09-04, 22:59

    Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

    sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Bulgarija suabejojo tuo, jog TSRS išvadavo Rytų Europą, nors ir prisidėjo sutriuškinant fašistus* - nuoroda: https://infa.lt/36030/bulgarija-suabejojo-tuo-jog-tsrs-isvadavo-rytu-europa-nors-ir-prisidejo-sutriuskinant-fasistus/