infa.lt

Užfiksuota pirma mirtis nuo nežinomos ligos. Įtarimai – elektroninėms cigaretėms

Užfiksuota pirma mirtis nuo nežinomos ligos. Įtarimai – elektroninėms cigaretėms

28 rugpjūčio
08:39 2019
Elektroninė cigaretė - veipas

REUTERS

JAV medikai susidūrė su nauja nežinoma liga, pažeidusia apie 200 gyventojų iš 16 valstijų. Tarp susirgimo simptomų – problemos su kvėpavimu, skausmai krūtinėje, kai kurie pacientai skundžiasi šaltkrėčiu, kosuliu ir vėmimu. Ištyrus ligonius gydytojai neaptiko kažkokių infekcijos sukėlėjų ar organizmo apnuodijimo požymių.

Penktadienį Ilinojaus valdininkai pranešė apie pirmąją mirtį nuo šio susirgimo, rašo Tech Crunch portalas. Vietos visuomenės sveikatos apsaugos departamentas (CDC) pranešė, jog vyriškis buvo paguldytas į ligoninę su sunkiais respiratorinės sistemos simptomais po to, kai parūkė elektroninę cigaretę.

Kol kas gydytojai nėra įsitikinę, jog liga susijusi būtent su „veipais“, tačiau vienintelis visus susirgusius pacientus siejantis faktorius, neskaitant simptomatikos, yra tai, jog jie visi yra rūkantys elektronines cigaretes, rašo portalas.

„Susirgimo sunkumas kelia nerimą, ir mes turime suprasti, jog elektroninių cigarečių naudojimas ir veipingas gali būti pavojingi“, – teigia laikinoji CDC direktorė Ileana Arias

Pasak medikų, susirgimas gali būti susijęs kaip tiesiogiai su pačių elektroninių cigarečių sąranga, taip ir su medžiagomis, kurias žmogus įkvepia rūkydamas.

Kai kurie specialistai susirgimo priežastimi laiko medžiagas, kurių pridedama į savadarbius mišinius.

Pavyzdžiui, amerikiečių veipingo asociacijos vadovas Gregory Conley apkaltino gydytojus ir žiniasklaidą išpučiant kampaniją prieš elektronines cigaretes su nikotinu. Jo nuomone, dauguma pacientų, tikėtina, „rūkė veipus su kanapėmis ar sintetiniais narkotikais“.

Kaip jūs galite suprasti, visi dalyvaujantys asmenys vis dar yra informacijos rinkimo stadijoje, tačiau, panašu, jog tai pakankamai rimta, jei jie laikė reikalingu paskelbti šį pranešimą. Tuo tarpu CDC prašo gydytojų pranešti apie atvejus, kurie, jų manymu, gali būti su tuo susiję.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Užfiksuota pirma mirtis nuo nežinomos ligos. Įtarimai – elektroninėms cigaretėms* - nuoroda: https://infa.lt/35871/uzfiksuota-pirma-mirtis-nuo-nezinomos-ligos-itarimai-elektroninems-cigaretems/