infa.lt

Seimas atmetė Prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Miškų įstatymo pataisų

Seimas atmetė Prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Miškų įstatymo pataisų

25 rugpjūčio
10:24 2019

seimasPrezidentas Gitanas Nausėda

Pirmas konfliktas tarp Seimo ir naujojo Respublikos Prezidento.

Seimas, 90 parlamentarų balsavus už ir 8 prieš, pritarė pagrindiniu paskirto Kaimo reikalų komiteto nuomonei ir atmetė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Miškų įstatymo pataisų (projektas Nr. XIIIP-2288(2).

Liepos 23 d. Seimo priimtomis pataisomis buvo nutarta nuo kitų metų riboti privačios nuosavybės teise disponuojamų miškų plotus. Įstatyme įtvirtinta nuostata, kad asmuo ar susiję asmenys gali įsigyti tiek miškų ūkio paskirties žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotas nebūtų didesnis kaip 1 500 ha.

Pataisų iniciatoriai teigė, kad tokiu būdu siekiama išvengti miškų ūkio paskirties žemės koncentracijos, krypstančios į intensyvų miškininkavimą, ir sumažinti neigiamą pramoninio miško kirtimo įtaką aplinkosaugos, kraštovaizdžio, rekreacijos, bioįvairovės sritims.

Prezidento G. Nausėdos nuomone, nustatant apribojimus įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypus yra sukuriamos nevienodos ūkinės veiklos sąlygos, atsižvelgiant į tai, kad kai kurie ūkinės veiklos subjektai jau gali būti įsigiję miškų ūkio paskirties sklypų plotų anksčiau, kai 1500 ha ribojimas nebuvo taikomas.

Taip, šalies vadovo teigimu, nesudaromos prielaidos saugoti sąžiningos konkurencijos laisvės, t. y. nepaisoma Konstitucijos 46 straipsnio suponuojamų reikalavimų.

Rugpjūčio 20 d. pristatytu dekretu Respublikos Prezidentas siūlė laikyti nepriimtomis Miškų įstatymo pataisas, ribojančias asmenų galimybę įsigyti miškų ūkio paskirties žemės. Seimas šio siūlymo nepalaikė.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 293

Žymos

Atsiliepimų 4

  1. Anonimas    -  2019-08-25, 10:46

    kad statytinis nausėda nori išparduoti lietuvą tai jau senai buvo aišku ir, kad vykdys grybo paliktą programą, tai yra Lietuvių tautos genocidą, taip pat jau senai aišku.
    Įdomu tikkodėl lietuviai nesipriešina? Juk jau nebeturi ką prarasti, nes jau esą sparčiausiai nykstančia tauta pasaulyje.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. peticijos•com    -  2019-08-25, 11:05

    mesti statytinį nausėdą iš jam nepriklausančios kėdės kuo greičiau!
    Viena iš iniciatyvų, peticija: ‘LR Prezidento rinkimai, tai farsas ir visiška Lietuvos institucijų degradacija’.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...