infa.lt

Google dirbtinis intelektas gali sutrukdyti Donaldui Trampui vėl tapti prezidentu

Google dirbtinis intelektas gali sutrukdyti Donaldui Trampui vėl tapti prezidentu

18 rugpjūčio
08:19 2019

paveikslėlis

IT gigantė atsidūrė didelio politinio skandalo centre: „etinių inovacijų“ padalinio vice-prezidentė privačiame pokalbyje pareiškė, jog tik Google gali padėti išvengti naujosios „Trampo situacijos“ naujuosiuose prezidento rinkimuose JAV 2020 metais. Ir todėl padalinti korporacijos negalima.

Politinis skandalas įtraukia Google didelio antimonopolinio tyrimo pasiruošimo metu, ir vargu ar galima atrasti blogesnį momentą kompanijos vice-prezidentės, Džen Dženai (Jen Gennai), atvirų pokalbių apie tai, kokių priemonių ji imsis siekdama pakeisti Baltųjų Rūmų administraciją, paviešinimui.

Privataus Džen Dženai pokalbio vaizdo įrašą paskelbė Project Veritas tinklapis. O iš Google kontroliuojamo video talpinimo paslaugos tinklapio YouTube, įrašas buvo operatyviai pašalintas, teigiama tinklapyje.

Dženai tvirtina, jog pas daugelį smulkesnių kompanijų yra „nepakankamai resursų“, kad būtų išvengta 2016 metų situacijos pasikartojimo, t. y. Donaldo Trampo (Donald Trump) atėjimo į valdžią, kuris netikėtai tapo favoritu pretendentų nuo Respublikonų partijos į prezidento kandidatūrą lenktynėse, o vėliau užtikrintai aplenkė Hillary Clinton, kuri tikėjosi tapti pirmąja moterimi-JAV prezidente.

Google korporacijoje, kaip seka iš Dženai žodžių, manoma, jog sprendžiamąjį vaidmenį suvaidino rinkimų kompanijos nušvietimas ir pro-trampinių naujienų gausa.

Kad to būtų išvengta sekančiais metais, Google korporacijoje kuriamas dirbtinis intelektas (DI), kuris manipuliuos naujienų pateikimu paieškų sistemoje, siekiant paversti jį „labiau objektyviu“.

Publikacijos autorius, žurnalistas James O’Keefe, o taip pat daugelis aptarimo dalyvių nurodo, jog po subalansuoto pateikimo priedanga Google įsikiša į politinio proceso eigą, ir be to, su aiškiai išreikštu tikslu.

Be aukšto rango Google vadovės pokalbio įrašo, Project Veritas publikacijoje yra pateikti vidiniai Google dokumentai, o taip pat anoniminio insaiderio liudijimai.

Teisybės dėlei reikia pažymėti, jog Dženai nepatinka ir pretendentai į prezidentus nuo Demokratų partijos. Pirmiausiai – Elizabeth Warren, kviečianti padalinti techno-korporacijas. Google vice-prezidentė tvirtina, jog padalinimas pats savaime „nepavers serviso geresniu ar blogesniu“, o tik apribos resursus.

Dženai patvirtino vaizdo įrašo autentiškumą. Ji pareiškė, jog „žurnalistai ją pagavo“ tuo momentu, kai ji ne ypač rinkosi išsireiškimus. Google vadovė pabrėžė, jog pokalbis buvo privatus ir neskirtas įrašui.

Reaguodamas į publikaciją JAV kongreso narys Lu Gomertas (Louie Gohmert) paragino Google nedelsiant nutraukti „spręsti, koks turinys svarbus, o koks – trivialus“ ir tokiu būdu kištis į rinkimų procesą.

1 Atsiliepimas

  1. Jonė    -  2019-08-21, 02:30

    Manau, kad daugelis nejaučia simpatijų Trumpui, bet jeigu taip nutiktų, tai tada balsavimas netektų jokios prasmės, nes rinkėjais, prisidengę dirbtiniu intelektu, galėtų manipuliuoti IT specialistai ir tai priklausytų tik nuo to kuris specialistas bus „kietesnis“ arba kuris užsakovas sumokės daugiau.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Google dirbtinis intelektas gali sutrukdyti Donaldui Trampui vėl tapti prezidentu* - nuoroda: https://infa.lt/35763/google-dirbtinis-intelektas-gali-sutrukdyti-donaldui-trampui-vel-tapti-prezidentu/