infa.lt

Prezidentas pasirašė dekretus dėl teisėjų atleidimo

Prezidentas pasirašė dekretus dėl teisėjų atleidimo

16 rugpjūčio
16:05 2019

Prezidentas Gitanas Nausėda

Penktadienis, rugpjūčio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu bei atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, pasirašė dekretus, kuriais inicijuoja teisėjų atleidimo procedūras.

„Visuomenės pasitikėjimas teismais yra valstybės prioritetas. Todėl aš priėmiau sprendimą inicijuoti teisėjų, savo poelgiais pažeminusių teisėjo vardą, atleidimo procedūras“, – teigia Prezidentas.
Valstybės vadovo dekretu dėl teisėjo vardo pažeminimo iš Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigų atleidžiamas Henrichas Jaglinskis.
Be to, Prezidentas teikia Seimui pritarti Konstantino Gurino atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Šalies vadovas taip pat pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui atleisti iš pareigų Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką dėl teisėjo vardo pažeminimo.

Teisėjų taryba, reaguodama į Prezidento dekretus, kuriais prašyta patarti dėl teisėjų atleidimo, 2019 m. rugpjūčio 9 d. patarė šalies vadovui inicijuoti teisėjų E. Laužiko, K. Gurino bei H. Jaglinskio atleidimo procedūras, jiems savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Prezidentas penktadienį taip pat pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui pritarti teisėjo Kęstučio Jucio atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų. Šis teisėjas pasiprašė atleidžiamas savo noru dėl asmeninių priežasčių, o šalies vadovas gavo atitinkamą Teisėjų tarybos patarimą.

Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad Prezidentas norėdamas atleisti iš pareigų teisėją privalo gauti Teisėjų tarybos patarimą. Apylinkių ir apygardų teisėjai yra atleidžiami Prezidento dekretais. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai yra atleidžiami Prezidento, jam gavus Seimo pritarimą. Aukščiausiojo Teismo teisėjai yra atleidžiami Seimo su Prezidento pritarimu.

Prezidento komunikacijos grupė

Žymos

komentarai 2

  1. Dalinkitės netaisyklinga žydmasonie lietuvybe    -  2019-08-16, 18:08

    kreta kreta kreta kol gaunasi daugkartinis kretėjimas – d e kretas ;D

    Atsakyti į šį komentarą
  2. GR    -  2019-08-17, 17:28

    Geros naujienos

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Prezidentas pasirašė dekretus dėl teisėjų atleidimo* - nuoroda: https://infa.lt/35730/prezidentas-pasirase-dekretus-del-teiseju-atleidimo/