infa.lt

Kinija devalvuoja savo valiutą iki 7 juanių už dolerį

Kinija devalvuoja savo valiutą iki 7 juanių už dolerį

07 rugpjūčio
09:18 2019

juanis

Kinijos nacionalinės valiutos – juanio – kursas nukrito žemiau psichologiškai svarbios ribos, iki 7 juanių už dolerį, praneša Financial Times. Tai įvyko pirmadienio rytą ir iššaukė fondų rinkų smukimą ne tik Kinijoje, bet ir kai kuriose kitose šalyse Azijoje – pirmiausia, Petų Korėjoje, praneša leidinys.

Toks smukimas paaiškinamas baime prieš naujas JAV sankcijas prieš Kiniją – prezidentas Donaaldas Trampas (Donald Trump) paskelbė apie 10% muitų įvedimą Kinijos prekėms nuo rugsėjo 1 dienos, bendrai sumai, siekiančiai 300 mlrd dolerių.

Atsakydama Kinijos vyriausybė davė nurodymus valstybės kompanijoms pristabdyti žemės ūkio produkcijos importą iš JAV, praneša Bloomberg.

Tokį kursą – 7 juaniai už dolerį – juanis paskutinį kartą turėjo 2008 metų finansų krizės metu, todėl Kinijos Liaudies banko (faktiškai vykdančio Kinijos Liaudies Respublikos (KLR) Centrinio banko funkcijas) vadovybė nutarė paaiškinti kas vyksta.

Liaudies banko vadovybė apkaltino tame „prekybos protekcionizmą“ ir muoto tarifus Kinijos prekėms, nors kinai ir susilaikė nepaminėję savo pranešime JAV, kaip šalies, atsakingos už minėtą protekcionizmą.

Sprendimas susilpninti juanį iš dalies gali būti vertinamas kaip atsakas į naujus amerikiečių muito tarifus. Pigi Kinijos valiuta daro šalies prekes labiau prieinamomis, tad Kinija „muša pinigu Trampą“, siekiantį užpildyti savo rinką amerikietiškomis, o ne kinškomis prekėmis.

Kalbant apie atsakomąsias priemones, – tai Kinija jau išnaudojo savo atsako potencialą: JAV neeksportuoja į Kiniją tiek daug įvairių grupių prekių, kad Kinija galėtų atitinkamai atsakyti į savo skriaudas, uždėdama muitus amerikiečių produkcijai.

Leidinys pažymi, jog esant iš tiesų pavojingai situacijai rinkose, Kinijos Liaudies bankas turi resursų sustiprinti juaniui ir sustabdyti kapitalo nuotėkį iš šalies.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kinija devalvuoja savo valiutą iki 7 juanių už dolerį* - nuoroda: https://infa.lt/35444/kinija-devalvuoja-savo-valiuta-iki-7-juaniu-uz-doleri/