infa.lt

Mitingas prie Karaliaus Mindaugo paminklo – „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“

Mitingas prie Karaliaus Mindaugo paminklo – „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“

06 rugpjūčio
09:03 2019
Gedimino pilis ir paminklas Mindaugui

nuotr. Arvydo Daunio / infa.lt

Rytoj, rugpjūčio 7 dieną, prie paminklo Karaliui Mindaugui Vilniuje, reaguojant į Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyvas, kuriomis vertinami istorinių veikėjų nuopelnai Lietuvai, įvyks mitingas, kurio dalyviai protestuoja būtent prieš šias iniciatyvas.

infa.lt primena, kad po Vilniaus mero, Remigijaus Šimašiaus, vertinimo, Kazio Škirpos vardo alėja buvo pakeista neutraliu „Trispalvės” vardu.  Kazys Škirpa – Lietuvos diplomatas, vadinamas pirmuoju savanoriu, iškėlęs Gedimino bokšte Lietuvos trispalvę vėliavą 1919 metų sausio 1 dieną.

Toks žmogus, pasak Vilniaus mero, nevertas to, kad Vilniuje būtų jo vardo alėja, nes jis yra siejamas su antisemitizmu, tai yra – skleidė antisemitines mintis.

Neužilgo po pirmojo sprendimo sekė ir antrasis. Šįkart Remigijaus Šimašiaus buvo įvertintas Jonas NoreikaGenerolas Vėtra, – Vilniuje buvo nukabinta jam skirta atminimo lenta nuo Lietuvos Mokslų Akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos.

Tuo atveju atvyko savivaldybės įmonės Grinda darbuotojai ir dar prieš aušrą, 4 ryto, tą lentą nukabino. Vėliau Vilniaus meras išsigynė, jog tai jis davė nurodymą lentą nuimti naktį.

Remigijus Šimašius kaltina Joną Noreiką – Generolą Vėtrą buvus nacių kolaborantu ir padėjus vykdyti holokaustą prieš žydus, nors viešai yra žinomas Vilniaus Apygardos administracinio teismo sprendimas, jog Jono Noreikos veikla nelaikytina kolaboravimu.

Būdamas Šiaulių apskrities viršininku Jonas Noreika aktyviai padėjo antinaciniam pogrindžiui gelbėjusiam žydus, už ką vėliau du metus buvo kalinamas Štuthofo koncentracijos lageryje.

Stanislovas Tomas daužo atminimo lentąReikėtų paminėti, jog dar prieš Vilniaus mero iniciatyvas Kazio Škirpos ir Jono Noreikos – Generolo Vėtros klausimu, savo asmeninę poziciją Jono Noreikos atminimo lentos atžvilgiu, su kūjų rankose išreiškė ir teisininkas Stanislovas Tomas, balandžio 8 dieną, filmuojant Kazimierui Juraičiui, suskaldęs ją į gabalus. Vėliau išvykęs į užsienį, ir, kaip skelbė pats savo Facebook paskyroje, pasiprašęs politinio prieglobsčio Austrijoje.

Visų šių įvykių ir Vilniaus mero, kaip istorijos žinovo, iniciatyvų fone, patriotiškai nusiteikusi visuomenės dalis organizuoja minėtą mitingą, o jo organizatorė, lietuvių kalbos mokytoja, Astra Genovaitė-Astrauskaitė paskelbė Facebook socialiniame tinkle tokio turinio pranešimą-kvietimą:

2019.08.07 dieną, trečiadienį, 18:00 val., prie Karaliaus Mindaugo paminklo organizuojamas mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“

Vilniaus mero R. Šimašiaus komanda kartu su LŽB aktyvistais šmeižia, daužo ir naikina Lietuvos Laisvės kovų Didvyrių atminimą:

2019-07-24 d. Vilniaus sav. Tarybos posėdyje 21-o Vilniaus tarybos nario sprendimu panaikintas 1941 m. Birželio sukilimo prieš SSSR okupantus vadovo pulk. K. Škirpos alėjos pavadinimas.

Prieš tai R. Šimašiaus pasekėjas apsišaukėlis St. Tomas kūju sudaužė karininko Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą ant MA Vrublevskių bibliotekos sienos.

Visuomenei pareikalavus, Vilniaus savivaldybė suklijuotą lentą sugrąžino, bet R.Šimašiaus vienasmeniu sprendimu liepos 27 dieną, 4:00 val. ryto lenta buvo „Grindos“ darbininkų grubiai nupjauta ir gabalais išvežta į šiukšlyną „saugoti“….

Kas kitas? Vincas Kudirka? Jonas Basanavičius? Karalius Mindaugas? Neliečiamos Vilniuje tik NKVD ir KGB žudikų „atminimo“ lentos. Grįžta gūdūs sovietų laikai, todėl pasipriešinkime, ginkime Lietuvos Laisvės kovų Didvyrių šventą atminimą!

Neleiskime klastoti, perrašyti savo Tėvynės istorijos!

Ginkime savo laisvę ir teisę patiems nuspręsti, kas nusipelnė Tautos pagarbos!

Kviečiame Lietuvos žmones rinktis su gedulo žvakelėmis, gėlėmis Didvyriams, protesto plakatais, vėliavomis, Didvyrių nuotraukomis ir dainomis Lietuvai, jos gynėjams rugpjūčio 7 d., trečiadienį, 18 val. į protesto mitingą!

Parodykime, kad mes esame Lietuvos šeimininkai!

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...