infa.lt

Bitkoinas praranda mokėjimo priemonės nišą taip jos ir neužėmęs

Bitkoinas praranda mokėjimo priemonės nišą taip jos ir neužėmęs

05 rugpjūčio
14:08 2019

Bitkoinas

Mokėjimo sistemos birželio mėnesį apdorojo transakcijų bitkoinais viso tik už 69 mln dolerių – beveik 6 kartus mažiau, nei per pereitų metų rudens piko periodą. Analitikai pripažįsta, jog apmokėti už pirkinius BTC, nepatogu, brangu ir sudėtinga.

Naudotojai vis rečiau apmoka prekes ir paslaugas bitkoinais ir bevelija panaudoti kriptovaliutą kaip investavimo instrumentą.

Startuolio Chaainalysis analitikai Bloomberg News prašymu išanalizavo transakcijų per 17 populiarių mokėjimų kriptovaliutomis apdorojimo sistemų, tokių kaip BitPay, Coinify ir GoCoin apimtis.

Gegužės mėnesį mokėjimo paslaugų servisai apdorojo bitkoinų transakcijų už 60 mln dolerių sumą, birželį – jau 69 mln.

Tačiau 2017 metų birželį sistemos apdorojo transakcijų už 270 mln dolerių, o rugsėjį – rekordinius 411 mln. dolerių.

Kriptovaliutos kursas smuko 2,5 karto po pikinio periodo gruodžio mėnesį, kai vieno BTC kaina pasiekė 20 tūkstančių dolerių.

Kriptoentuziastai vis dar tikisi, jog BTC taps paplitusia mokėjimo priemone, kuria galima bus apmokėti puodelį kavos ar metro bilietą. Tačiau statistika demonstruoja, jog artimiausiu metu tas neįvyks.

Kaip pažymi analitikai, dažnai komisiniai už operacijos kriptovaliuta vykdymą yra didesni už paties mokėjimo sumą, kas daro transakcija ne tai, kad paprasčiausiai neapsimokančia, o tiesiog beprasmiška.

Prie viso to atšaukti mokėjimo bitkoinais negalima, o reiškia, ir pardavėjas, ir pirkėjas sukčiavimo atveju negali susigrąžinti pinigų.

Apie problemą neseniai kalbėjo Ethereum blokčeino (blockchain) platformos kūrėjas Vitalik Buterin. Jis pažymėjo, jog kriptobendruomenė per daug koncentruojasi į investicijas, ir nenaudoja kriptovaliutos buitinėse situacijose.

Pasekoje rinkoje jau yra ETF (investiciniai biržos fondai) eteriui ir bitkoinui, tačiau prie viso to paprastoje parduotuvėje iki šiol negalima normaliai apmokėti pirkinio kriptovaliuta už 5 dolerių sumą.

Vertės nestabilumas taip pat trukdo bitkoinui tapti normalia mokėjimo priemone. Praėjusiais metais dėl didelio bitkoino kurso svyravimo apmokant pirkinius lengvai galima buvo prarasti iki 1000 dolerių.

Iš populiaraus JAV mobilių mokėjimų serviso Stripe bitkoinas buvo pašalintas dėl žemos paklausos ir kurso svyravimo. Turizmo operatorė Expedia dėl tų pačių priežasčių perstojo priimti apmokėjimus kriptovaliuta.

Kai kurie darbdaviai apmoka laisvai samdomiems (freelancer) , dirbantiems užsienyje darbuotojams honorarus kriptovaliuta. Tuo atveju komisiniai už transakcijas būna mažesni, nei mokestis už pinigų pervedimą per banką ar piniginių pervedimų tarnybas.

Kompanija BitPay pažymi, jog nuo pereitų metų kompanijos ėmė penkis kartus dažniau išmokėti atlyginimus kriptovaliuta. Bitkoinų savininkai taip pat kartais jais apmoka stambius pirkinius, pavyzdžiui, baldus, techniką ir net automobilius.

Bitkoinas savo dabartinėje formoje pernelyg nestabilus ir apribotas, kad taptų gyvybinga mokėjimo priemone tarptautinėse transakcijose ar paplitusiu aktyvu“, – reziumuoja analitikai.

UBS vertinimu, bitkoinas galėtų pakeisti JAV dolerį tik vienu atveju, jeigu jo kursas pasiektų iki 213 tūkstančių dolerių. Kitas variantas – struktūros pakeitimas ir, kaip pasekmė, keletą kartų pagreitėjęs apmokėjimų apdorojimas.

Ekonomistai, priešingai, įsitikinę, jog bitkoino kurso kilimas prives prie kracho. Taip vadinama „daugumos ataka“, kai grupė asmenų ims kontroliuoti daugumos blokčeino blokų skaičiavimus, labiau tikėtina esant didelei rinkos kapitalizacijai.

Jeigu bitkoino kapitalizacija viršys trilijoną, tai „51% ataka“ taps rentabili, o grėsmė labiau reali.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 197

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...