infa.lt

JAV Kongresas priėmė rezoliuciją prieš BDS ir Izraelio boikotą

JAV Kongresas priėmė rezoliuciją prieš BDS ir Izraelio boikotą

26 liepos
09:30 2019

JAV Kongreso Atstovų rūmai priėmė dokumentą, smerkiantį BDS veiklą, – judėjimo, raginančio tarptautinį Izraelio boikotą.

Rezoliucija oficialiai fiksuoja judėjimo netoleravimą, kaip ir jo pastangų, nukreiptų prieš amerikiečių kompanijas, palaikančias verslą su Izraeliu. Pastaraisiais metais šis judėjimas išsiplėtė, ir Izraelio šalininkai mato bandymą delegitimizuoti žydų valstybę.

Mes turime atmesti neužmaskuotas antiizraelietiškas nuotaikas, kurios eina iš šio judėjimo „Boikotas, investicijų atsisakymas ir sankcijos“, – pareiškė įstatymo projekto iniciatorius respublikonas Lee Zeldin.

Taip pat, pasak tarptautinių reikalų komiteto pirmininko, demokrato Eliot Engel, Izraelio boikotas – tai politizuotas reiškinys, „išsigimęs ir kenkiantis Izraelio-Amerikos santykiams“.

Rezoliucija buvo patvirtinta 398 balsais „už“, esant 17 „prieš“.

Pasisakiusiųjų „prieš“ tarpe buvo Rashida Tlaib, kuri priminusi apie savo šeimos palestinietiškas šaknis, pareiškė, jog negali likti nuošalėje ir stebėti šį pasikėsinimą prieš žodžio laisvę ir teisę boikotuoti „rasistinę Izraelio valstybės politiką“.

Panašiai pasisakė Ilhan Omar, – ją amerikiečių įstatymų leidėjai jau anksčiau reikalavo pašalinti iš Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto už antisemitinę retoriką.

„VOA“ pažymi, jog demokratai pateikė rezoliuciją pagreitinto proceso būdu, kai reikalingi du trečdaliai balsų sprendimo priėmimui, ir riboto iki 40 minučių aptarimo.

Niekas neišsakė prieštaravimų prieš rezoliuciją duoto laiko diskusijoms metu, tačiau Tlaib ir Omar pasisakė dar iki procedūros pradžios, kad paaiškintų, kodėl jos balsuos prieš.

Rezoliucija neturi realaus taikymo galios ir yra deklaratyvaus pobūdžio, tačiau, daugiau nei pusėje JAV valstijų jau priimtas įstatymas draudžiantis dalyvauti Izraelio boikote.

Neskaitant dokumento prieš BDS, Kongresas priėmė rezoliuciją dėl papildomos paramos skyrimo Izraeliui, palaikant valstybės saugumą.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *JAV Kongresas priėmė rezoliuciją prieš BDS ir Izraelio boikotą* - nuoroda: https://infa.lt/35107/jav-kongresas-prieme-rezoliucija-pries-bds-ir-izraelio-boikota/