infa.lt

Lietuvos teisingumo ministras ieškojo Briuselyje pagalbos nuo Rusijos teisminio persekiojimo

Lietuvos teisingumo ministras ieškojo Briuselyje pagalbos nuo Rusijos teisminio persekiojimo

25 liepos
19:30 2019

Ministras Briuselyje

Su darbo vizitu Briuselyje viešintis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius susitiko  su naujos kadencijos Europos Parlamento piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto (LIBE) vadovu Juan Fernando Lopez-Aguilar, kurį supažindino su Sausio-13-osios byla bei informavo apie Rusijos pradėtą jos tyrėjų ir teisėjų persekiojimą.

„Džiaugiuosi, kad sulaukėme paramos ir didelio susirūpinimo dėl Rusijos veiksmų prieš Lietuvos pareigūnus, – po susitikimo sakė teisingumo ministras E. Jankevičius. – Rudenį šis klausimas bus įtrauktas į komiteto darbotvarkę, ir būsime pakviesti į komiteto posėdį“.

Su (LIBE) vadovu J.F. Lopez-Aguilar aptarta, kaip būtų reaguojama į susidariusią padėtį, kai ES šalies teisėjai ir tyrėjai, vykdantys savo konstitucines pareigas, patiria trečiosios šalies persekiojimą.

Pasak ministro E. Jankevičiaus, buvo kalbėta, jog komitetas apie šią situaciją stengsis kuo plačiau informuoti Europos Parlamento narius, kad būtų inicijuota atitinkama rezoliucija.

„Lietuvai labai svarbu kuo plačiau informuoti tarptautinę bendruomenę, tarptautines teisines institucijas, ypač naujos kadencijos Europos Sąjungos organizacijų ir struktūrų narius apie Rusijos priešiškus veiksmus – iškeltą baudžiamąją bylą prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus, – pažymi ministras E. Jankevičius. – Dėsime visas pastangas, kad būtų užtikrintas mūsų pareigūnų saugumas ir jie jaustųsi saugūs.

Netoleruosime jokių priešiškų veiksmų jų atžvilgiu – šį neleistino spaudimo klausimą ir toliau kelsime aukščiausiu tarptautiniu lygiu“.

Susitikime dalyvavo LIBE sekretoriato vadovas Antoine Cahen, Lietuvos ambasadorė ES Jovita Neliupšienė

1 Atsiliepimas

  1. Renata    -  2019-07-25, 20:25

    Kur Lietuvos valstybės žmonėms pagalbos ieškoti nuo Lietuvos įstatymų absurdiškumo, nusikalstamos teisinės sistemos? Ministras žino, gal ir mums jo pėdomis pasekti?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikote išlaidų gynybai didinimą iki 2.5% BVP?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Lietuvos teisingumo ministras ieškojo Briuselyje pagalbos nuo Rusijos teisminio persekiojimo* - nuoroda: https://infa.lt/35097/lietuvos-teisingumo-ministras-ieskojo-briuselyje-pagalbos-nuo-rusijos-teisminio-persekiojimo/