infa.lt

Liberalios Laisvės partijos iniciatyva Kazio Škirpos vardo alėja pervadinta į Trispalvės

Liberalios Laisvės partijos iniciatyva Kazio Škirpos vardo alėja pervadinta į Trispalvės

24 liepos
19:02 2019
Mitingas prie savivaldybės prieš K. Škirpos alėjos vardo pervadinimą liepos 10 dieną

Mitingas prie savivaldybės prieš K. Škirpos alėjos vardo pervadinimą liepos 10 dieną | nuotr. © infa.lt

Arvydas Daunys

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo balsuojama dėl buvusio Lietuvos diplomato, Kazio Škirpos vardo alėjos pervadinimo į Trispalvės. Įdomu kokias spalvas balsavusieji turėjo omenyje? Kiekvienas atskirai…?

Kazys Škirpa visuomenėje vadinamas pirmuoju Lietuvos savanoriu, iškėlusiu trispalvę Gedimino pilyje prieš 100 metų – 1919 metų sausio pirmą dieną vesdamas paskui save Lietuvos savanorių grupę. Tam reikėjo tikro valstybinio mąstymo ir pasišventimo.

Pasiūlymas pervadinti Kazio Škirpos vardo alėją buvo inicijuotas, o vėliau dauguma balsų ir priimtas liberalios Laisvės partijos narių iniciatyva.  Pagrindinė dalis iš kurių atsiskyrė nuo skandaluose paskendusios „Liberalų sąjūdžio“ partijos. „Apsivalė“ nuo „nešvarios“ uodegos.  Ir pamanė turį teisę teisti istorines asmenybes.

Įdomu čia yra tai, jog „Laisvės“ partijos liberalai, propaguojantys „laisvę“ net savo partijos pavadinime, iš tiesų sunkiai susitaiko su tuo, kad šalyje būtų įamžinti vardai tų žmonių, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. Už jos valstybingumą.

Galima daryti prielaidą, jog laisvė šiai liberalia save vadinančiai partijai tėra tik savo asmeninės laisvės supratimo įgyvendinimas. Pvz pažeidžiant kelių eismo taisykles, vaivorykštės spalvomis nudažant pėsčiųjų perėją, taip pademonstruojant savo laisvės kryptį ir jos suvokimo lygį.

Vilniaus savivaldybė

nuotr. © infa.lt

Tačiau, visai nekreipiama dėmesio į kitaip, nei meras Šimašius galvojančių Vilniaus miesto gyventojų laisves. Kurie nesutinka su tokiu buvusio Lietuvos diplomato istoriniu vertinimu. Ir laiko dabartinį Vilniaus tarybos sprendimą politinio užsakymo rezultatu, kurio įgyvendinimui buvo pasitelktas antisemitizmo argumentas, nurodant Kazio Škirpos pažiūras, nors tais laikais antisemitizmo sąvoka dar neegzistavo.

Liepos 10 dieną (tą pačią, kai buvo rengiamas pirmasis tarybos posėdis) Europos aikštėje prie Vilniaus Savivaldybės buvo surengtas mitingas, kurio dalyviai reikalavo nepriimti to sprendimo. Buvo pakviestas pasisakyti ir miesto meras, tačiau jis nepanoro pasinaudoti savo laisve ir tarti žodį susirinkusiems.

Tačiau šiandien savo laisve priimti sprendimą „Laisvės“ partija pasinaudojo pilnai. UŽ alėjos vardo pakeitimą balsavo 20 savivaldybės narių, PRIEŠ – 16, Susilaikė – 1 – LVŽS atstovas Lukas Savickas. Visai nedalyvavo balsavime – 13 tarybos narių.

Užvedus pelyte ant mėlynų skaičiukų kontekstiniame įraše pamatysite balsavusiųjų pavardes.

1 Atsiliepimas

  1. Ryšard Maceikianec    -  2019-07-25, 10:27

    Ta tik dar karto rodo didžiulę atskirti tarp piliečių ir valdžios net savivaldybės lygmenyje. Ir kad tokie žmonės, kai Šimašius, galimai susyja su nusikalstoma veikla (Masiulio artimiausias draugas) negali buti renkami vadovauti sostinei.
    Be to tas žydų kilmes tarybos narys, kuris iškėlė klausimą, dar karta paryškino, kad kuo greičiau būtina atidaryti sovietmečio archyvus ir ištirti pirmos sovietų okupacijos periodą. Tik tiesa mus išgelbės, sakė popiežius. Ir jis buvo teisus. Žydai ir lietuviai netūrėjo konfliktu, kol prasidėjo pirma sovietų okupacija, kada žydai stojo sovietų pusėje ir prisidėjo prie Lietuvos tautos genocido.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Liberalios Laisvės partijos iniciatyva Kazio Škirpos vardo alėja pervadinta į Trispalvės* - nuoroda: https://infa.lt/35045/liberalios-laisves-partijos-iniciatyva-kazio-skirpos-vardo-aleja-pervadinta-i-trispalves/