infa.lt

Vilniaus taryba svarsto klausimą K Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės – dalis visuomenės tam prieštarauja

Vilniaus taryba svarsto klausimą K Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės – dalis visuomenės tam prieštarauja

13 liepos
15:42 2019
Mitingas prie Vilniaus Savivaldybės, Europos aikštėje už K. Škirpos alėjos vardo išsaugojimą

Mitingas prie Vilniaus Savivaldybės, Europos aikštėje | 2019-07-10 | © infa.lt nuotr.

Liepos 10 dieną Vilniaus miesto savivaldybės valdomame portale buvo paskelbtas sekančio pobūdžio pranešimas, kuriame teigiama, jog iš 600 balsavusių respondentų net 70 procentų (apie 420 žmonių) pasisakė už Kazio Škirpos vardo alėjos pervadinimą“

Tarpukario diplomato Kazio Škirpos alėja gali turėti naują pavadinimą: sostinės taryba šiandien pradėjo svarstyti idėją pervadinti Senamiestyje, prie pat Gedimino kalno esančią alėją į Trispalvės. Po pateikimo klausimui buvo pritarta, o galutinį sprendimą tarybą priims kitame posėdyje, liepos 24 d.

„Iniciatyva pavadinti alėją Trispalvės vardu gimė neatsitiktinai: tiesiog antisemitizmui nėra vietos šiuolaikiniame Vilniuje. Siūlome ištaisyti politinę klaidą padarytą dar 1998 metais kuomet alėja įgijo Kazio Škirpos pavadinimą. Kontraversiškos istorinės asmenybės vardu pavadinta alėja nepriimtina daliai mūsų miesto gyventojų ir ne kartą tapo neigiamo užsienio žiniasklaidos dėmesio priežastimi. Šis sprendimas geriausiai atspindėtų siekį vienyti miestiečius ir kalbėti apie drąsius žygdarbius, kaip Kazio Škirpos vedamų savanorių vėliavos iškėlimas 1919 metų sausio 1-ąją“, – sako Laisvės partijos frakcijos sostinės taryboje narys, alėjos pervadinimo iniciatorius Renaldas Vaisbrodas.

Kazys Škirpa kaip istorinė asmenybė ir jo veikla vertinama nevienareikšmiškai. Pasak Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, jo vadovaujamoje organizacijos veikloje antisemitizmas buvo iškeltas į politinį lygmenį ir tai galėjo paskatinti dalį Lietuvos gyventojų įsitraukti į Holokaustą. Kita vertus, centras pabrėžia, kad organizacija siūlė „žydų klausimą“ spręsti ne genocido, o išvarymo iš Lietuvos būdu, organizacijos nariams karo išvakarėse nebuvo žinoma, kad naciai yra suplanavę vykdyti totalinį žydų genocidą.

Kazio Škirpos alėja

Stasio Žiūros nuotr | vilnius.lt

Klausimas jau svarstytas ir Vilniaus miesto savivaldybės pavadinimų, paminklų ir memorialinių lentų komisijoje.

Šios komisijos inicijuotoje internetinėje apklausoje iš daugiau nei 600 respondentų 70 procentų pasisakė už alėjos pavadinimo keitimą. Galutinį sprendimą po svarstymų komitetuose tarybos nariai priims liepos 24 d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

infa.lt:

Iš pasisakiusiųjų K.Škirpos vardo alėjos pavadinimo keitimą, 17 buvo naujai įsteigtos „Laisvės partijos“, kuriai priklauso ir pats Vilniaus miesto meras, nariai. 6 Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos nariai, 4 Darbo partijos nariai. Viso UŽ pasisakė 27 Vilniaus miesto tarybos nariai.

PRIEŠ pasisakė 7 Lietuvos Laisvės sąjungos (A.Zuoko liberalai) nariai, 2 Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos nariai, 1 laisvės partijos narys, 1 TS-LKD (Konservatorių) partijos narys. Viso 11 Vilniaus Tarybos narių.

Susilaikė 7 TS-LKD partijos (Konservatorių) nariai. 2 Lietuvos Laisvės sąjungos (A. Zuoko liberalai) nariai. Viso 9 Vilniaus miesto tarybos nariai,

Tačiau tame Vilniaus tarybos sprendimą paskelbusiame „Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus“ pranešime nėra nė žodžio apie tai, jog tą pačią dieną prie Vilniaus savivaldybės, Europos aikštėje buvo surengtas mitingas, kuriam leidimą išdavė ta pati Savivaldybė, ir kurio dalyviai įgarsino visiškai priešingą reikalavimą, – t.y. nerengti istorinių įvykių revizijos ir jų naujo vertinimo, remiantis paviršutiniškomis prielaidomis ir vertinant iš šių dienų požiūrio taško.

Tai yra palikti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą tokį, koks jis yra. Mitinge dalyvavo apie 160-180 žmonių. Jį organizavo lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė-Astrauskaitė.

Tad infa.lt užpildo šią spragą, paliktą Savivaldybės kontroliuojamo portalo ir, atitinkamai, taip sumažina pasisakiusiųjų UŽ K. Škirpos alėjos vardo keitimą procentą.

1 Atsiliepimas

  1. Anonimas    -  2019-07-22, 09:30

    lietuvos vėliava yra raudona su baltu žirgu ir be vokiškos svastikos, su gediminaičių stulpais. Tad kas čia per skiedalai apie trispalvę?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vilniaus taryba svarsto klausimą K Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės - dalis visuomenės tam prieštarauja* - nuoroda: https://infa.lt/34784/vilniaus-taryba-svarsto-klausima-k-skirpos-aleja-pervadinti-i-trispalves-dalis-visuomenes-tam-priestarauja/