• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

„Pirmiausia – deputatų neliečiamybės panaikinimas“, – sako Volodimiras Zelenskis

„Pirmiausia – deputatų neliečiamybės panaikinimas“, – sako Volodimiras Zelenskis

24 liepos
15:55 2019

Ukrainos prezidento Volodimiro Zelenskio partija „Liaudies tarnas“ iškovojo rinkimuose vienpartinę parlamentinę daugumą ir artimiausioje ateityje gali šalyje viską.

Pastaruoju metu daugelis spėliojo su kuriomis partijomis bendradarbiaus „Liaudies tarnas“, tačiau vakar ryte partijos vadovybė paskelbė, kad naujajame parlamente partija gavo absoliučią daugumą.

Nors tuo metu buvo paskaičiuota tik truputį daugiau nei pusė balsų, Centrinė rinkimų komisija patvirtino, jog tendencija būtent tokia.

Naujoji revoliucija

Pusė vietų parlamente renkama pagal partinius sąrašus ir čia prezidento partija gavo 43% balsų. Antroji dalis buvo renkama vienmandatėse apylinkėse, ir, panašu, žmonės taip pat atidavė savo balsus už V. Zelenskio kandidatus.

„Tai naujoji revoliucija, bet šį kartą taiki“, – pasakė partijos „Liaudies tarnas“ lyderis Dmitrij Razumov leidiniui NRK.

Pats savaime Ukrainos prezidentas neturi ypač didelių įgaliojimų ir yra didele dalimi priklausomas nuo valdymo bazės parlamente, kadangi didžiumą svarbių sprendimų Ukrainos politikoje priima būtent parlamentarai.

Kai užvakar buvo pristatyti pirmieji balsų paskaičiavimo rezultatai prezidentas Volodimiras Zelenskis paskelbė, jog nepaves ukrainiečių.

„Pagrindinės problemos pas mus tos pačios kaip ir pas visus ukrainiečius. Mes norime pabaigti karą rytuose, susigrąžinti savo belaisvius ir susitvarkyti su korupcija“, – pabrėžė prezidentas.

Gavusi užtikrintą daugumą partija „Liaudies tarnas“ neprivalo bendradarbiauti su kitomis partijomis.

Tačiau ji jau veda derybas su partija „Balsas“, kuriai vadovauja Ukrainos roko žvaigždė Sviatoslav Vakarčuk. Tai dar viena nauja liberali ir proeuropietiška partija

Ir „Liaudies tarnas“ ir „Balsas“ tvirtina, jog jie net minčių neturi bendradarbiauti su viena iš kitų trijų partijų, kurios, tikėtina, irgi peržengė rinkimų į parlamentą 5% barjerą ir gavo vietas Ukrainos parlamente. Kalba eina apie prorusišką partiją, o taip pat apie buvusio prezidento Petro Porošenkos ir buvusios premjerės Julijos Tymošenko partijas.

Iš prezidento laukiama rezultatyvios kovos su plataus masto korupcija išsikerojusia politikų ir valstybės tarnautojų tarpe.

Jis sako, jog vienu pirmųjų sprendimų, kuriuos turės priimti naujasis parlamentas, taps deputato neliečiamybės panaikinimas. Tai reiškia, jog parlamentarą galima bus atiduoti teismui ir nuteisti esant įrodymams, jog jie ėmė kyšius.

Dabar, tikėtina, V. Zelenskiui nesunkiai pavyks tą konkrečią pataisą į įstatymą, nekreipiant dėmesio į kitų partijų bandymus tam sutrukdyti.

Žmonės, kurių pensijos dažnai nesiekia 97 €ur, o atlyginimas siekia iki 200 €ur labai tikisi, kad jų gyvenimas taps lengvesnis.

Turint omenyje tai, kas vyksta, yra pagrindo teigti, jog Ukraina stovi ant politinės revoliucijos slenksčio. Būtent to ir tikisi ukrainiečiai iš savo naujojo prezidento ir jo partijos.

Infa.lt
Ačiū, kad skaitote infa.lt.
Jūs galite prisidėti prie tolesnio savo žiniasklaidos portalo, infa.lt, plėtojimo.

žiūrėjo 233

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas