infa.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui svarstyti premjero kandidatūrą

Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui svarstyti premjero kandidatūrą

18 liepos
11:58 2019
Gitanas Nausėda

nuotr: lrp.lt

Ketvirtadienis, liepos 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pateikė Seimui svarstyti Sauliaus Skvernelio kandidatūrą Ministro Pirmininko pareigoms eiti.

„Šią kandidatūrą teikiu atsižvelgdamas į tai, kad ji yra remiama Seimo daugumos, ir siekdamas sukurti prielaidas veikti veiksmingai – turinčiai Seimo pasitikėjimą – Vyriausybei“, – sakė dekretą pasirašęs šalies vadovas.

Prezidento tvirtinimu, pasirinktos kandidatūros teikimas Ministro Pirmininko pareigoms užimti yra būtinas siekiant užtikrinti valdžios institucijų sąveiką ir darbų tęstinumą. Šalies vadovas pabrėžia, kad ypatingas Ministro Pirmininko, kaip Vyriausybės vadovo, konstitucinis vaidmuo lemia išskirtinius reikalavimus jo kompetencijai ir pareigingumui.

„Manau, kad jis sugebės įgyvendinti ir atliepti tiems iššūkiams, kurie kyla Ministro Pirmininko pareigose dirbančiam asmeniui“, – posėdyje kalbėjo G. Nausėda

Šiuo metu laikinai Ministro Pirmininko pareigas einantis Saulius Skvernelis pristatė per pustrečių metų nuveiktus darbus ir ateities pokyčius. „2016 metų Vyriausybės programos priemonių plane Lietuvai pasižadėjome įgyvendinti beveik 780 darbų. Kai kurie jų milžiniški projektai, reikalaujantys laiko ir lėšų, kai kurie įgyvendinami greičiau. <…>

Savo darbų įgyvendinimą nuolat stebime ir prireikus reaguojame. Nors iki priemonių plano įgyvendinimo pabaigos dar liko daugiau nei metai, ministerijos ir Vyriausybės kanceliarija įgyvendino gerokai daugiau nei pusę suplanuotų veiksmų, didelė dalis rezultatų jau pakeliui“, – tvirtino S. Skvernelis. Pasak jo, prioritetas XVII Vyriausybės darbotvarkėje buvo, yra ir toliau būtų socialinė atskirtis.

Kaip pabrėžė kandidatas į Ministrus Pirmininkus, vienas esminių darbų šiandien tebėra Lietuvos demografinės situacijos gerinimas. „Du trečdaliai darbų, dėl kurių susitarė naujoji koalicija, iš esmės jau vyksta, yra Vyriausybės programoje. Tai ir nuoseklus išlaidų Lietuvos socialinėje politikoje didinimas, kovos su korupcija priemonės, savivaldos galių stiprinimas bei asignavimų joms didinimas.

Bus gerinama regionų infrastruktūra, plečiamos savivaldybių savarankiškos funkcijos, toliau didinamos lėšos vietinės reikšmės keliams tiesti, mažinamos valstybės valdymo išlaidos, stiprinamas mokslo ir verslo bendradarbiavimas“, – teigė S. Skvernelis. Jis taip pat tvirtino matantis erdvės padaryti mokesčių sistemą dar labiau progresyvesnę, kad asmenys, gaunantys dideles pajamas, labiau prisidėtų prie viešųjų paslaugų finansavimo.

Pasak S. Skvernelio, švietimo sistemoje jau rengiamas nemokamo bakalauro modelis ir atitinkamai planuojamos lėšos, didinamas neformaliojo ugdymo finansavimas, ruošiamasi įtvirtinti teismų tarėjų institutą, rengiamasi įvesti nemokamą vaikų maitinimą, įgyvendinamos kitos numatytos priemonės.

Po kandidatūros pristatymo Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko kandidatūros“ projektas (Nr. XIIIP-3706) bus svarstomas Seimo statuto nustatyta tvarka. Su kandidatu į Ministrus Pirmininkus numato susitikti Seimo frakcijos. Kandidatūros tvirtinimas numatomas liepos 23 d.

Kaip numato įstatymai, išrinkus Prezidentą, Vyriausybė turi grąžinti įgaliojimus Prezidentui tą dieną, kai šis pradeda eiti pareigas. Pagal Konstituciją Vyriausybės vadovą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. ir    -  2019-07-18, 14:19

    žydas skirs žydą

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui svarstyti premjero kandidatūrą* - nuoroda: https://infa.lt/34912/prezidentas-gitanas-nauseda-pateike-seimui-svarstyti-premjero-kandidatura/