infa.lt

Ar paversime Lietuvos žemės gelmes atliekynu?

Ar paversime Lietuvos žemės gelmes atliekynu?

15 liepos
10:13 2019

gamta

Seimo nariai, Kęstutis Bacvinka, Artūras Skardžius

Energetikos ministerijos kartu su kai kuriais politikais proteguojama idėja pajūrio zonoje statyti dujinę elektros jėgainę ir tuo tikslu nustatyti, kad Lietuvos žemės gelmėse būtų laidojamas anglies dioksidas (CO2), gali turėti rimtų pasekmių mūsų turimam geriamajam vandeniui ir aplinkai.

Vyriausybė dar nepateikusi jokios tokių sprendimų analizės, ekonominio pagrindimo jau bent du mėnesius sulaiko nepriimtą Žemės gelmių įstatymą, nes jame kaip tik ir numatyta neleisti natūraliose žemės gelmėse laidoti anglies dvideginio.

Seimo Aplinkos apsaugos komitete Aplinkos ministerijos ir geologijos tarnybos specialistai griežtai pasisakė prieš anglies dioksido laidojimą žemės gelmėse.

Jų nuomone, iš pramonės „sugaudytas“ anglies dioksidas po dideliu spaudimu supumpuotas į natūralias žemės ertmes gali pro uolienų plyšius išplisti kituose sluoksniuose ir taip pasiekti geriamąjį vandenį.

Be to, taip palaidojus anglies dioksidą, jis niekuomet jau nebus iš tenai pašalintas. Įvertinus ilgą saugojimo periodą visada yra tikimybė, kad šios palaidotos atliekos gali sukelti neprognozuojamus padarinius.

Ar išsaugosime tai, kas yra vertingiausia žemės gelmėse, ar jas paversime atliekynu?

1 Atsiliepimas

  1. aguona    -  2019-07-18, 10:49

    Tai aišku, kad paversime. Nes tikrai atsiras chebrytė, kuri norės išplauti, pasisavinti, pristeigti bereikalingų įstaigų, tuščių projektų, ekspertizių ir pan. pinigus ir užprogramuoti dar baisesnę LT ateitį. Labai puikūs nykstančios tautelės planai visuotinio atšilimo kontekste, kai jau truks gėlo vandens – turėsime, bet gerti negalėsime. Bus smagu. Betgi šioje valstybėje-durnyne tai visai normalus dalykas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ar paversime Lietuvos žemės gelmes atliekynu?* - nuoroda: https://infa.lt/34820/ar-paversime-lietuvos-zemes-gelmes-atliekynu/