infa.lt

Po planinio pneumokokinės vakcinos skiepo, Lenkijoje mirė kūdikis

Po planinio pneumokokinės vakcinos skiepo, Lenkijoje mirė kūdikis

liepos 13
16:292019
Simonas (lenk. Szymon)

Simonas mirė po to, kai jam buvo suleista galimai nesaugi pneumokokinė vakcina Synflorix | firmusmedicus.lt

firmusmedicus.lt

Simonas (lenk. Szymon) – berniukas iš Radomo miesto Lenkijoje. Jo gyvenimo istorija truko 11 mėnesių. Šių metų birželio 18 d., trijų gydytojų konsiliumas priėmė sprendimą nutraukti Simono gyvybę. Jie nustatė, kad berniuką ištiko, taip vadinama, smegenų mirtis, nepaisant fakto, kad jo širdis vis dar plakė. Medikai, prieš tėvų valią ir jų neinformavę, atjungė kūdikio gyvybę palaikiusius aparatus.

Tėvų teigimu, smegenų uždegimą ir patinimą Simonui galimai sukėlė pneumokokinė vakcina, kuria jis buvo paskiepytas būdamas beveik 6 mėn. amžiaus.[1]

4 dienos po vakcinacijos – karščiavimas ir traukuliai

Simonas gimė 2018 m. liepos 30 d., visiškai sveikas. Neoficialių šaltinių teigimu, iki 2018 m. gruodžio jis buvo paskiepytas visais valstybės kompensuojamais skiepais. 2019 m. sausio 16 d., būdamas beveik 6 mėn. amžiaus, Simonas buvo paskiepytas pneumokoko vakcina Synflorix (serijos Nr.: ASPNB005AE, gamintojas GSK).

2019 m. sausio 20 d., 4 dienos po vakcinacijos, berniukas pradėjo karščiuoti. Mama nedelsiant nuvežė berniuką pas gydytoją, kuris patikino, kad tai yra visiškai normali vaiko reakcija į skiepą.

2019 m. sausio 21 d., apie 22 val. berniukui prasidėjo traukuliai, jis labai įsitempė, nebuvo akių kontakto. Simonas pateko į Radomo ligoninę. Sekančią dieną, kai traukuliai vėl pasikartojo, jam buvo atlikta galvos tomografija. Gydytojai įtarė smegenų uždegimą. Simonui davė daug raminamųjų vaistų, traukuliai nustojo kartotis.

SVARBU: Pneumokokinė vakcina (PCV) Synflorix (serijos Nr. gali skirtis) Lietuvoje taip pat yra naudojama, ja yra skiepijami 2 mėn. ir 4 mėn. kūdikiai bei 12 – 15 mėn. vaikai.

Galvos tomografija parodė stiprų smegenų patinimą

2019 m. sausio 22 d., perkeliant berniuką iš Radomo ligoninės į Varšuvos vaikų ligoninę (transportuojant jį sraigtasparniu), jis kvėpavo savarankiškai, buvo sąmoningas, vyzdžiai reagavo į šviesą. Tačiau, Varšuvos ligoninėje gydytojai nustatė, kad berniuko būklė yra kritinė ir jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių.

Naktį iš 2019–01–22 į 2019–01–23 Simono gyvybinės funkcijos pradėjo nykti, jis buvo reanimuojamas. Dar kartą atlikta galvos tomografija, berniukui nustatytas stiprus smegenų patinimas. Gydytojai pranešė tėvams, jog berniuko smegenys mirė ir liepė atsisveikinti su sūnumi. Skyriaus, kuriame gulėjo Simonas, vedėja pareiškė, kad „jų skyriuje niekas nesiruošia ventiliuoti lavonų“. Šeima pareiškė nesutinkanti su savavališkais gydytojų bei ligoninės vadovybės veiksmais.

Nors gydytojai atnaujino berniukui teikiamą gydymą, visgi, tuo pačiu metu organizavo gydytojų konsiliumą, kuriame turėjo būti pripažinta Simono smegenų mirtis. Atlikus visas procedūras, reikalingas nustatyti smegenų mirtį, paaiškėjo, kad vienas iš tyrusiųjų pajuto Simono momenėlyje švelnų plakimą. Tai lėmė, kad komisijos veiksmai buvo sustabdyti ir smegenų mirtis nepatvirtinta.

2019 m. sausio 30 d. ligoninė pranešė apie sunkų Synflorix skiepo šalutinį poveikį, o prokuratūra šiuo klausimu pradėjo tyrimą. Vėliau ligoninė paneigė skiepo šalutinės reakcijos atsiradimą, tačiau prokuratūros tyrimas nebuvo nutrauktas ir vis dar vyksta.

Nustačius smegenų mirtį, vaiko gyvybę palaikantys aparatai atjungti be tėvų žinios

youtube kadras iš ligoninės.

2019 m. kovo 19 d., po įvykusio gydytojų konsiliumo, berniukui buvo paskirta paliatyvi priežiūra, o gydymas nutrauktas. Simonui buvo paskirtas tik pienas ir vanduo. 2019 m. balandžio 20 d., atlikus genetinius tyrimus, nustatyta, kad berniukas turi RAN BP2 geno mutaciją. Nei vienas jo šeimos narių šios geno mutacijos neturi.

2019 m. birželio 18 d., po trijų gydytojų konsiliumo, kuris įvyko 9 val., berniukui buvo nustatyta smegenų mirtis. 9:05 val. gydytojai, be tėvų žinios ir sutikimo, jiems nesant ligoninėje, atjungė berniuko gyvybę palaikančius aparatus. 9:30 val. berniukas mirė. 10:30 val. tėvai atvyko į ligoninę ir jiems buvo pranešta, jog jų vaikas nebegyvas.

Kas vyko tas 25 minutes, ar vaikas jautė agoniją kai negalėjo įkvėpti, o jo širdies ritmas nuolat lėtėjo, mes nežinome. Žinome tik faktą: Simonas neturėjo galimybės būti tėvų glėbyje paskutines savo gyvenimo minutes, nejautė jų prisilietimo. Tėvai buvo apgauti, o vaikas paliktas vienas numirti už uždarų durų.[2][3]

Tėvų prašymai berniuko gydymui pritaikyti alternatyvią mediciną išgirsti nebuvo

Nepaisant gydytojų spaudimo atjungti gyvybę palaikančius aparatus, šeima buvo pradėjusi ieškoti alternatyvios medicinos pagalbos. Lenkijos žymus reabilitologas, neurochirurgas prof. Jan Talar sutiko padėti nelaimės ištiktai šeimai. Jis specializuojasi tokių ligonių kaip Simonas gydyme, atstatyme po trauminės komos ar konstatuotos smegenų mirties.

Jis sutiko priimti Simoną gydymui savo klinikoje, bet berniukas pirmiausiai turėjo pradėti kvėpuoti savarankiškai. Tai daryti jam trukdė smegenų patinimas, kuris buvo užspaudęs smegenų kamieną. Gydytojas prof. Talar rekomendavo ligoninės gydytojams „stimuliuoti jo judesius, kad jis pradėtų kvėpuoti“. Tėvai savarankiškai atliko profesoriaus rekomenduotus pratimus, kurių eigoje berniuko kojytė sudrebėjo. Ligoninės gydytojų buvo prašoma skatinti berniuko judesius, tačiau į šį tėvų prašymą gydytojai nereagavo ir jokių veiksmų nesiėmė.

Taip pat, į Lenkiją 2019 m. birželio 19 d. turėjo atvykti profesionalus vaikų gydytojas iš JAV – Paul Byrne. Jis buvo susipažinęs su Simono istorija ir tikėjosi pagerinti vaiko būklę. Nors tėvai teikė prašymus ligoninės vadovybei atidėti konsiliumą, į juos nebuvo atsižvelgta. Dieną iki prof. Byrne atvykimo berniuko gyvybė buvo nutraukta.[4][5][6]

Teisinis procesas dėl savavališkų gydytojų veiksmų jau pradėtas

Kaip paaiškėjo vėliau, Simonui jau nuo šeštadienio (2019 m. birželio 15 d.) buvo atliekami tyrimai, kurie pateisintų numatomą konsiliumą dėl smegenų mirties konstatavimo. 2019 m. birželio 18 d., 10 val. vykęs konsiliumas ir jo baigtis buvo suplanuota iš anksto. Tai sužinoję tėvai buvo sugniuždyti, jie pažadėjo kovoti teisiškai ir atsiprašė sūnaus, kad nesugebėjo jo išsaugoti. Teisinis procesas su ligonine jau yra prasidėjęs.

Ligoninės spaudos atstovas atsisakė pateikti bet kokią informaciją, nes ji yra laikoma medicinine paslaptimi. Vieninteliai žodžiai, kuriuos išsakė ligoninė apie Simono mirtį: „Turite susitaikyti su realybe.“

Teisės mokslų daktaro Karol Sonta komentaras: „Simono atjungimas pažeidė baudžiamojo kodekso 192 straipsnį, kuriame teigiama, kad gydytojas, be teisinių globėjų ar tėvų sutikimo, negali nuspręsti dėl tolimesnių medicininių veiksmų, susijusių su pacientu.“[7]

Nerimą kelianti smegenų mirties apibrėžimo kilmė

1986 m. Harvardo medicinos mokyklos ad hoc komitetas parengė ataskaitą, kurioje nagrinėjami smegenų mirties bei negrįžtamos komos apibrėžimai. Smegenų mirties sąvokos pagrindas buvo sugalvotas siekiant sukurti „neteisėtų veiksmų teisėtumą – transplantacijai skirtų organų įsigijimą“.

Ligi šiol yra naudojamas klaidingas, moksliškai nepagrįstas, smegenų mirties apibrėžimas. Mirtis konstatuojama, nes smegenyse nėra elektrinių impulsų ir plaučiai savarankiškai nekvėpuoja, nors visi kiti organai veikia (plaka širdis, vyksta mitochondrijų veikla, jaučiamas skausmas ir kt.).[8][9]

RAN BP2 geno mutacijos ir Synflorix vakcinos ryšys

RAN BP2 geno mutacijos tyrimas berniukui buvo paskirtas turint įtarimų dėl mitochondrijų, metabolinės, degeneracinės ligos. Simono šeimos nariai šios geno mutacijos neturi, tad ši genetinė liga negalėjo būti paveldėta.

Tuo tarpu medikų komentaras buvo: „Esant RAN BP2 geno mutacijai, Simono kritinę būklę galėjo sukelti ir sloga, peršalimas ar kiti išoriniai faktoriai“. Galima daryti prielaidą, kad tokią reakciją galėjo sukelti pneumokoko vakcina Synflorix, kadangi, 4 dienos po skiepo, traukulių ištiktas vaikas atsidūrė ligoninėje. Prieš tai Simonas buvo sveikas, nesirgo. Tokias prielaidas leidžia daryti 2019 m. sausio 30 d. ligoninės pranešimas apie sunkų Synflorix skiepo šalutinį poveikį.[10]

foto. FB/Szymonkuwalcz.Oficjalna strona


Atlikus Synflorix vakcinos (serijos Nr. ASPNB005AE) sudėties analizę, išryškėjo, kad vakcina yra nekokybiška.

Synflorix tyrimas. Vakcina nekokybiška?

Lenkijos nevyriausybinė organizacija STOP NOP, dar vaikui esant gyvam, kreipėsi į Italijos nepriklausomą laboratoriją su prašymu atlikti vakcinos Synflorix (serijos Nr. ASPNB005AE) tyrimus. Tokių veiksmų organizacija buvo priversta imtis, kadangi nesulaukė Lenkijos atsakingų valstybinių institucijų atsakymo apie tokių tyrimų atlikimą. Istorijai iškilus į viešumą, organizacija gavo 150 skirtingų pranešimų apie galimai pasireiškusius šalutinius poveikius po šio skiepo.

Synflorix vakcinos (serijos Nr. ASPNB005AE) sudėties analizės tyrimus atliko žinoma italų farmacijos technikė Dr. Loretta Bolgan. Ji spaudos pranešime informavo, kad, pirminiame tyrimo etape, išryškėjo, kad vakciną galima pripažinti nekokybiška (su trūkumais), todėl ji gali būti potencialiai pavojinga bei pakenkti skiepijamų asmenų sveikatai.

Synflorix vakcinoje buvo rasti antigeno – aliuminio agregatai, du užteršti baltymai, nežinoma cheminė molekulė. Toliau, analizuojant genetines medžiagas, ypač EBV virusą ir ląsteles, naudojamas vakcinai gaminti, buvo registruotas užterštumas. Šiuo atveju, užterštos genetinės medžiagos yra ypač pavojingos, kadangi, susijungusios su aliuminio junginiais, jos gali iššaukti DNR pakitimus ar autoimuninius sutrikimus. Tyrimai tęsiami.[11]

Žiniasklaida vis dar nesiryžta prabilti apie šį atvejį

Ilgą laiką Lenkijos žiniasklaida tylėjo, tačiau, po Simono mirties, populiari laida „Alarm“ parodė video reportažą per TVP1 kanalą, kuriai interviu davė Simono šeima, jų advokatas ir kiti su istorija susiję asmenys. Šeimos advokatas pakomentavo: „Tėvai nuo pat pradžių pateikė pareiškimą, kad įtaria, jog jų sūnui pasireiškė pneumokoko skiepo šalutinis poveikis.“

Mamos komentaras: „Atsisveikinome jau ne su mūsų vaiku, bet su jo kūnu. Man labai skaudu, kad mūsų sūnus išėjo vienas…“.

Simono istorija parodė, jog šiandien išlieka tikimybė, kad kūdikiai yra skiepijami nesaugiomis ir neištirtomis vakcinomis, pasitikima tik gamintojų ir gydytojų žodžiu.

Synflorix skiepo tyrimo analizė aiškiai nustatė, kad jos sudėtyje yra neurotoksinių medžiagų bei svetimo DNR.

Taip pat, nuostabą kelia gydytojų savavališkas sprendimas nutraukti vaiko gyvybę, atjungiant jį nuo ją palaikančių aparatų.

Tai buvo padaryta be tėvų žinios ir prieš jų valią. Aukščiausia žmogaus teisė, teisė gyventi ir mirti oriai, buvo pažeista.

Simono mirties aplinkybių ir Synflorix vakcinos (serijos Nr. ASPNB005AE) tyrimų procesas vis dar vyksta.

„Kai vieni vaikai mokosi žengti pirmuosius žingsnius ar tarti pirmą žodį, kiti turi išmokti išskleisti sparnus ir skraidyti danguje“ – šią mintį pasakė mama, kuri neteko savo vaiko po vakcinavimo.

Ilsėkis ramybėje, Simonai

2018 07 30 – 2019 06 18

Šaltiniai

1 Atsiliepimas

  1. Rasa   -  2019-07-15, 10:27

    Vieni zudyti pradejo, kiti pribaige.vaikZudziai prakeikti.

    Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikytumėte naują, konservatorių krikščioniškomis vertybėmis paremtą partiją?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Žmogus gyvenime ir paskui [1]

Žmogus gyvenime ir paskui [1]

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Vytautas Landsbergis. Giminės

Vytautas Landsbergis. Giminės

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Statybų sektoriui būtina revoliucija

Statybų sektoriui būtina revoliucija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ugnius Kiguolis vs DELFI

Ugnius Kiguolis vs DELFI

komentarų 10Skaityti visą įrašą
Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Nelaimingumo anatomija: Ko jie visi liūdi?

Lidžita Kolosauskaitė. Nelaimingumo anatomija: Ko jie visi liūdi?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Nu joa... kol vaikai patirs tai ką patiria mokyklose ir kol su jais nekalbės apie...

Atsakingus, kultūringus žmones turi užauginti tėvai, o ne mokykla....

Autoriaus mintys manau nesvetimos daugeliui nors truputi mastanciu zmoniu. Kita kalba, kiek yra tu mastanciu...

:D:D:D:D super....

juk jau rašiau, kad iš statytinio nausėdos veiksmų matosi, kad lietuvos valstybinė kalba labiausiai tikėtina...

panašu į psichinio ligonio sapaliones. Beskaitant eilėraštuką susidarė įspūdis, kad skaitau žudiko maniako memuarus....

Ir,nesikeik tu,zmogau.... Visi keikia norvegu barnevernet ar kaip ten jie,cia.gi lygu lygu. Slubo vokiecio su...

Pagarba mastančiaim tautiečiui, pagarba....

Paskutinė pastraipa "nuo to laimėtų visi" būtent parodo, ko sionistams reikia mažiausiai - kad visuomenėje...

Kodėl nepasakyti tiesiai šviesiai-tai yra kuo tikriausias pasaulį valdančios žydijos suplanuotas RASINIS lietuvių tautos ir...

negaliu žiūrėti į prostituto šimašiaus snukį. Įdomu kiek jis gavo už Vilniaus Vandenų prichvatizavimo aferą?...

Debiliška direktotrė. Draudimas rūkyti tiesiog šiaip sau, o ne dėl to, kad rūpėtu moksleivių sveikata....

kas atsisakė lietuvos identiteto? Aa... - LIETUVOS LOVIAKRIUKSIAI! Tad apie kokią okupaciją kalbama? Kai buvo...

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Po planinio pneumokokinės vakcinos skiepo, Lenkijoje mirė kūdikis* - nuoroda: https://infa.lt/34769/po-planinio-pneumokokines-vakcinos-skiepo-lenkijoje-mire-kudikis/