• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija
 • Join Us
 • Member Login

infa.lt

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

12 liepos
11:34 2019
Denis Lisov

Denis Lisov teismo metu | TASS nuotr.

Trečiadienį, liepos 10 dieną, Lenkijos teismas nutarė neišduoti Švedijai ruso Denis Lisov ir jo dukterų, išsivežtų iš šios skandinaviškos šalies. Švedijoje trys jo dukterys buvo auklėjamos globėjų arabų-musulmonų šeimoje, jų motina patekus į ligoninę su sunkia psichine liga.

Teismo sprendime pažymima, jog Švedijos išduotas Europos arešto orderis pažeidžia jo žmogaus teises. Pasak teismo išvados, D.Lisovas buvo įstumtas į „padėtį be išeities“ – iš jo buvo atimti vaikai, o jam, norint juos susigrąžinti, buvo iškeltos neįvykdomos sąlygos“, – pabrėžė teisėjas, priminęs, jog Švedijoje vaikai buvo apgyvendinti svetimoje, žvelgiant iš kultūrinės, religinės ir mentalinės pusės šeimoje, kas galėjo neigiamai paveikti jų sveikatą ir psichinę būseną, rašo rusų informacinė agentūra TASS.

Vyro gynėjas pastebėjo: „svarbu, kad Lenkijos teisėje nėra numatyta bausmė už Švedijos rusui priskiriamus veiksmus [vaikų išvežimą iš šalies], kadangi jam nebuvo atimtos tėvystės teisės“ [ir remiantis tuo visi jo veiksmai buvo teisėti – infa.lt].

Vyras su ketverių, šešerių ir 12 metų amžiaus dukterimis buvo sulaikytas šių metų balandį, kai bandė išskristi iš Varšuvos į Rusiją. Į Lenkiją šeima pateko keltu iš Švedijos, kurios valdžia vėliau areštavo vyrą už akių, kaltindama pagrobus vaikus, ir paskelbė tarptautinę jo paiešką.

Deniso Lisovo žmona 2017 metais pateko į ligoninę su sunkios psichinės ligos diagnoze.

Apie tai sužinojusi Švedijos valdžia priėjo išvados, jog tėvas vienas nesusidoros su vaikų priežiūra ir perdavė vaikus globėjų-išeivių iš Libano šeimai.

Tėvui buvo leista susitikti su savo vaikais kartą į savaitę 6 valandoms, nors trys jo dukterys turi tik Rusijos pilietybę.. Nežiūrint į tai Švedija atsisakė pripažinti tėvo teisę pačiam auklėti savo vaikus, rašo Lenkijos leidinys wprost.pl. Vieno iš tokių susitikimų metu jis nusprendė išvežti savo dukrytes iš šalies.

Teismo metu tėvas pasakė: „Kaip tėvas aš dariau ir darau viską, kas įmanoma savo dukterų gerovei. – Tai mano vaikai, aš privalau jomis rūpintis ir auklėti pagal mūsų kultūrą ir tradicijas“.

Lenkijos teisingumo ministro pavaduotojas Michal Wojcik savo Twitter paskyroje parašė:

Geras teismo sprendimas Denis Lisov byloje. Visi lieka Lenkijoje. Vaikų teisės turi fundamentalią reikšmę, Dėkoju teismui! Dėkoju prokuratūrai! Gėris vaikų atžvilgiu nugalėjo. Gera būti Lenku!“

Rusas dabar laukia savo prašymo svarstymo apie pabėgėlio statuso suteikimą Lenkijoje. Dukrytės randasi tėčio priežiūroje.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 2 092

Žymos

Atsiliepimų 11

 1. eilinį kartą bravo lenkams    -  2019-07-12, 11:39

  ir linkiu sėkmės rusui. Tikiu, kad jis išgelbėjo savo dukras iš pedofilinės švedijos.
  Tai, kad tėvui nebuvo sudarytos sąlygos pačiam prižiūrėti ir auginti savo dukras susirgus motinai viską ir pasako apie vaikgrobišką sistemą.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Pagarba lenkų teismui    -  2019-07-12, 12:49

  Eilinį kartą belieka pavydėti lenkams, kad neatidavė savo šalies ir valdžios į liberastinių vaikgrobių rankas. Jei lietuviai nepaseks jų pavyzdžiu, gali neužilgo tekti patiems prašytis politinio prieglobsčio pas lenkus, „pagrobus“ iš Lietuvos juvenalščikų savo vaikus.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Pilietis    -  2019-07-13, 10:14

  Saunuolis! Bet kokios tautybes bet kuris tikras tevas taip pasielgtu. Valstybe- tai ne Dievas, joje dirbantys zmones-tokie, kaip ir visi-su nuodememis, su bloga nuotaika, su bjauriais iprociais, su noru irodyti savo valdzia pries silpnesniuosius. Vaikai-musu ir niekas kitas ju neapgins, tik mes patys-tevai. Kai kasmet iskyla pedofilijos, vaiku atiminejimo, pardavinejimo skandalai, didziausia rupesti turetu parodyti atimtu vaiku Tevyne. Keista, kad Rusija iki siol nepasirupino susigrazinti sios seimos. Ka darytu Lietuvos valdininkai? Turbut ta pati, ka ir ligi siol-nieko. Kiek atimtu vaiku uzsienyje ir kiek ju sugrazinta Lietuvos pagalba?..

  Atsakyti į šį komentarą
  • regis    -  2019-07-13, 10:52

   Kaip tik Rusija pirmiausia tuo ir pasirūpino, jos atstovai Lenkijoje ir organizavo procesą, kad tėvas su dukterimis nebūtų grąžintas į Švediją. Paspauskite TASS nuorodą – ten aprašyta.

   Atsakyti į šį komentarą
  • ...    -  2019-07-22, 09:37

   👍

   Atsakyti į šį komentarą
 4. Druidas    -  2019-07-16, 02:52

  Šaunuoliai lenkai ir rusai. Mūsiškis Linkevičius pats švedams būtų nuvežęs.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. to - infa.lt    -  2019-07-22, 09:40

  jei norite didesnio skaitytojų skaičiaus, tai atnaujinkite savo komentarų skiltį.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas