• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Berlyne ekstazi vartoja jau vienuolikmetės

Berlyne ekstazi vartoja jau vienuolikmetės

10 liepos
09:12 2019
Narkotikai, ekstazi

Gordon Lemm nuotr

„Vokietijos sostinėje, Berlyne užfiksuotas paauglių ir vaikų, piktnaudžiaujančių narkotikais, skaičiaus augimas“, – praneša vokiečių žurnalas Focus. Ypatingą nerimą vietos politikams kelia ekstazi (MDMA) vartojimas vaikų tarpe. Į problemą dėmesį savo Facebook paskyroje atkreipė Gordon Lemm, miesto tarybos jaunimo ir sporto klausimais narys.

Pasak politiko, „pirmiausia mergaitės, bet taip pat ir 11-14 metų amžiaus berniukai piktnaudžiauja ekstazi narkotikais“. Kai kurios iš šių tablečių prieinamos už 3 eur (o kai kurios jau ir už 1,5 eur).

„Nors šios įvairiaspalvės tabletės ir atrodo visai nekaltai, būtent vaikams ir paaugliams jos sukelia pašalinius efektus ir gali privesti prie rimtų sutrikimų“, – parašė G.Lemm.

„Ekstazi (arba MDMA) poveikio pasekoje organizmas išskiria padidintą laimės hormonų (tai serotoninas, noradrenalinas, ir mažiau dopaminas),  kiekį. Žmonės tampa labiau atsipalaidavę, lengviau bendraujantys, jaučiasi įsimylėję ir labiau atviri aplinkiniams. Kaip trumpalaikės pasekmės gali kilti susierzinimas, žandikaulio raumenų traukuliai, galvos skausmai, pykinimas, apsunkintas šlapinimasis, padidintas prakaitavimas, blyksniai akyse.

Kai pasekmės nurimsta, gali atsirasti susierzinimas, depresinės nuotaikos, nuovargis ir koncentracijos praradimas “, – rašoma politiko paskyroje. „Tokios „pagirios“ nuo ekstazi vartojimo gali tęstis keletą dienų“

Ilgalaikės pasekmės: trumpalaikės atminties sutrikimai, fizinis išsekimas, dėmesio koncentracijos ir miego problemos, širdies sutrikimai, skrandžio gleivinės, kepenų ir inkstų pažeidimai, “, – įspėjo politikas tėvus, kuriems ir buvo adresuotas šis pranešimas.

Detektyvas laiko ekstazi plastiko paketus

Detektyvas laiko plastiko paketus su ekstazi tabletėmis (Symbolbild)

„Berlyne auga karta, susijusi su narkotikais, – konstatuoja Focus. – Dabar sostinėje turi atsirasti oficialus narkotikų patikrinimo punktas.

Čia galima bus patikrinti nelegalių narkotikų švarumą ir dozuotę prieš jo vartojimą. – „purvinos“ medžiagos bus atskiriamos ir tokiu būdu išvengiama mirties atvejų. Narkomanai išliks anoniminiais“.

Federalinės vyriausybės duomenimis, praėjusiais metais Vokietijoje nuo narkotikų vartojimo mirė 1276 žmonės. Pagrindine to priežastimi tapo apsinuodijimas opiatais, pavyzdžiui, heroinu, praneša Focus.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 263

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais