infa.lt

STT: Saugomų teritorijų įstatymas sudarytų sąlygas naudoti žemės gelmių išteklius nekontroliuojamai

STT: Saugomų teritorijų įstatymas sudarytų sąlygas naudoti žemės gelmių išteklius nekontroliuojamai

08 liepos
14:15 2019

STT

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo pakeitimo projektą.

Projektu siūloma, kad gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose nebūtų draudžiama naikinti ar žaloti reljefo formas, kai yra praplečiama naudojamo karjero teritorija, išskyrus atvejus, kai karjero praplėtimas gali daryti poveikį Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoms.

Įgyvendinant projekto siūlymus, karjerus eksploatuojantiems asmenims nereikėtų gauti naujų leidimų ir sudarinėti sutarčių dėl praplėstos karjero teritorijos naudojimo, todėl, STT nuomone, dabartiniai siūlymai nederėtų su Žemės gelmių įstatymo nuostatomis ir sudarytų sąlygas draustiniuose praplėstas karjerų teritorijas eksploatuojančių asmenų nekontroliuojamai veiklai bei neracionaliam žemės gelmių išteklių naudojimui.

Taip pat projekto siūlymai neužtikrintų galiojančio Saugomų teritorijų įstatymo tikslų įgyvendinimo, kadangi gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose, neįtrauktuose į Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijas, nebūtų atliekamas karjero teritorijos praplėtimo poveikio vertinimas.

Tokiu būdu būtų sudaromos galimybės nekontroliuojamai plėsti karjerų teritorijas ir naikinti bei žaloti draustinių reljefo formas.

Be to, karjerų teritorijų praplėtimo atveju, nebūtų draudžiama įrengti naujus naudingųjų iškasenų karjerus ir šachtas, naujus gręžinius naftos ir dujų žvalgybai bei gavybai, įrengti sąvartynus, o tai galėtų sukelti neprognozuojamus padarinius su saugomomis teritorijomis susijusiems visuomenės interesams.

STT antikorupcinio vertinimo išvadą rasite čia.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *STT: Saugomų teritorijų įstatymas sudarytų sąlygas naudoti žemės gelmių išteklius nekontroliuojamai* - nuoroda: https://infa.lt/34665/stt-saugomu-teritoriju-istatymas-sudarytu-salygas-naudoti-zemes-gelmiu-isteklius-nekontroliuojamai/