infa.lt

Mažiau darbo, daugiau pasitenkinimo? Kaip darbas veikia jūsų savijautą

Mažiau darbo, daugiau pasitenkinimo? Kaip darbas veikia jūsų savijautą

02 liepos
10:59 2019
Pabėgėliai dirba

asociatyvi nuotrauka

„40-ies valandų darbo savaitė iki šiol vis dar yra visuotinis standartas (…) Tačiau kaip ji veikia psichinę savijautą? Naujame tyrime pirmą kartą buvo iškeltas klausimas apie tai, kiek apmokamo darbo bus pakankamai siekiant gerai jaustis, ir buvo gautas netikėtas rezultatas“, – praneša vokiečių žurnalas Focus.

Mokslo žurnale Social Science and Medicine publikuoto tyrimo metu, „vykusio nuo 2009 iki 2019 metų, mokslininkai tyrė Britanijoje gyvenančius 156 734 bedarbius, kurių amžius svyravo nuo 16 iki 64 metų.

Pasak tyrėjų, problemų, susijusių su psichine sveikata rizika, mažėjo net 30%, kai bedarbiai užsiimdavo apmokama veikla, trunkančia 8 valandas per savaitę“, – praneša leidinys.

„Įrodymų to, jog užimtumas ilgiau 8 valandų per savaitę daro papildomą teigiamą įtaką psichinei savijautai, tyrėjai neaptiko.

Jų išvada: vienos apmokamos aštuonių valandų darbo dienos į savaitę pakanka tam, kad žmogus jaustųsi laimingas ir patenkintas“, – rašoma straipsnyje.

„Mes žinome, jog situacija nesant darbo, neigiamai veikia žmonių savijautą ir blogai atsiliepia jų savivertei, statusui, laiko valdymui ir bendruomeniniam pojūčiui. Dabar mes turime įsivaizdavimą apie tai, kiek apmokamo darbo būtina tam, kad užimtumas suteiktų psichosocialinių pliusų – ir jo reikia nedaug“, – pažymi dr. Brendan Burchell, Kembridžo universiteto sociologas.

„Tokiu būdu, dirbti verta ne tik dėl pinigų, bet ir dėl laimės“, – reziumuoja Focus.

Tiesa, straipsnyje neaprašoma, kiek reikia uždirbti pinigų per tą dieną, kad jaustumeisi užtikrintas rytdiena, kas taip pat labai susiję su laime.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Mažiau darbo, daugiau pasitenkinimo? Kaip darbas veikia jūsų savijautą* - nuoroda: https://infa.lt/34537/maziau-darbo-daugiau-pasitenkinimo-kaip-darbas-veikia-jusu-savijauta/