infa.lt

ES neskatina vyrų žindyti. Bet verčia motinas pabaigti žindymą anksčiau, nei pasibaigs 24 mėn vaiko priežiūros atostogos

ES neskatina vyrų žindyti. Bet verčia motinas pabaigti žindymą anksčiau, nei pasibaigs 24 mėn vaiko priežiūros atostogos

liepos 01
15:502019

Arvydas Daunys, infa.lt redaktorius

Būtent tokia yra tikroji naujosios vaikų priežiūros direktyvos, patvirtintos ES užimtumo ir socialinės politikos ministrų, esmė. Jei tėvai (Lietuvoje) nutaria imti pilnai apmokamas pilnos trukmės vaiko priežiūros atostogas, o motina turi pieno ir noro žindyti vaiką visą šį laikotarpį, – tai už paskutinius 2 mėnesius ji išmokų negaus.  Arba,  motina užbaigs žindymą anksčiau 2 mėnesiais ir pereis prie mišinių kūdikiui, perdavusi vaiko priežiūrą tėčiui, arba praras vaiko priežiūros išmokas už 2 mėnesius. Būtent tai teigia infa.lt, pristato SADM straipsnis ir vadina melagingomis naujienomis – 15min.lt portalas.

Netikslus interpretacijos išnarstymas gali niekais paversti ir geriausius norus parodyti savo kompetenciją aiškinantis tiesą.

Pavyzdys – leidinio 15min.lt siekis parodyti infa.lt portalą kaip iškraipantį faktus, aiškinantis naujosios ES vaiko priežiūros atostogų direktyvos tikrąją esmę tokią, kokia ji yra.

Primenu, jog infa.lt portale birželio 17 dieną buvo paskelbtas socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešimas apie naujųjų vaiko priežiūros atostogų pasikeitimus, pavadinimu:

Jei motina maitina vaiką krūtimi ir tėtis nesutiks perimti dviem mėnesiams šių jos pareigų – už tuos mėnesius nebus apmokėta

Į ką 15min.lt sureagavo sekančiai ⇓↓↓

15min pavadinimą suprato pažodžiui ir puolėsi neigti, jog ES neverčia vyrų žindyti vaikų. Norėčiau patikslinti, jog pavadinimas buvo rašomas protingiems žmonės, ir apibūdina SADM paskelbto pranešimo faktinę esmę, o ne aptakiai išdėstytą jo turinį, kurį aiškiai suprasti gali ne kiekvienas skaitytojas. Tačiau po SADM pranešimu yra infa.lt komentaras, kurio turinys ir paaiškina pavadinimą.

15min.lt savo straipsnyje pastebėjo tiksliai – pavadinimas nesutapo su SADM pranešimo turiniu, tačiau kažkodėl neparašė, jog jis sutapo su po juo esančiu komentaru, kuriame trumpai buvo pateikta šios naujosios direktyvos esmė, 15min portalo perteikta kitaip, vienašališkai prisiimant arbitro vaidmenį šiuo klausimu žurnalisto Viliaus Petkausko asmenyje, kartu su neįkainojamu E. Samoškaitės komentaru, kuriame teigiama, jog, cituoju:

„Direktyva taip pat siūloma vaiko priežiūros galimybę panaudoti ne iškart, o išskaidant iki vaikui sueina aštuoneri ar mažiau.

„Nėra šiuo metu aišku, kokia amžiaus riba bus pasirinkta Lietuvoje, bet, tarkime, netgi jei ji bus pasirinkta 5, 6 ar 8 metai, sunku tikėtis, kad vaikai yra taip ilgai maitinami“, – pastebi E.Samoškaitė.“

Primenu, kad vaiko priežiūros atostogos (apmokamos) Lietuvoje siekia 24 mėnesius, ir būtent apie šį laikotarpį buvo rašomas infa.lt komentaras ir kalbama SADM pranešime.

Neretai motina savo vaiką maitina 24 mėnesius, jei turi pieno, neatsižvelgdama į PSO rekomendacijas, kurios teigia, (pasak 15min.lt) jog kūdikiui pilnai pakanka 6 mėnesių maitinimo motinos pienu, kad būtų sveikas, bet nepaaiškina, kodėl daugybė motinų turi to pieno 24 mėnesius ir net ilgiau.

Ar ne tam, kad pagal gamtos reikalavimus suteiktų kūdikiui viską, ką jam pirmaisiais metais gali duoti tik motina? Ir dar labiau neaišku, kaip tą maitinimą, kaip nuostabiai teisingai pastebėjo E. Samoškaitė, pavyktų paskirstyti per 5, 6 ar 8 metus, kai gamta numatė tam tik 2 su trupučiu metų. Todėl infa.lt kalbėjo apie pirmuosius apmokamus 24 mėnesius. Gaila, kad to nesuprato 15min žurnalistas, kaip nesuprato ir sarkazmo straipsnio pavadinime.

Citata iš aptariamo SADM pranešimo:

Lietuvoje apmokamos vaiko priežiūros atostogos gali trukti 12 arba 24 mėnesius – tai priklauso nuo tėvų pasirinkimo. Vaiką prižiūrėti galima ir iki trejų metų, tačiau tretieji priežiūros metai nėra apmokami – tuo laikotarpiu saugoma darbo vieta. Bet Lietuvoje iki šiol nebuvo 2 mėnesių neperleidžiamų atostogų ir nebuvo galimybės pasinaudoti vaiko priežiūros atostogomis vėliau nei vaikui sukanka treji. Citatos pabaiga.

Paaiškinu esmę – iki šiol šeima pati nuspręsdavo kuris iš tėvelių ir kada ims vaiko priežiūros atostogas, pagal tai, kaip šeimai buvo patogu. Dabartinės gi, aptariamos ES direktyvos esmė susiveda į imperatyvų teiginį, jog bent jau po 2 mėnesius vaiko priežiūros atostogų turėtų tekti abiem tėvams, tam, kad vaiko priežiūroje bent jau minimaliai dalyvautų abu kūdikio tėvai. Ir tam ateityje bus numatoma paskirstyti tas atostogas laikotarpyje iki 8 metų.

Tačiau visa ko esmė ir yra tie du mėnesiai, o ne teoriniai 5-6-8-eri metai.

Lietuvoje apmokamos vaiko priežiūros atostogos yra vienos ilgesnių ES – 24 mėnesiai.

Ir, jei motina norės (ir galės) kūdikį maitinti krūtimi visus 24 mėnesius, – už paskutinius 2 mėnesius ji išmokų negaus, nes jos, pasak naujos ES direktyvos, turėtų tekti tėčiui, kuris atostogų tokiomis sąlygomis greičiausiai neims, nes, remiantis gamtos dėsniais, krūtimi maitinti negali, ko atitinkamai, ir ką, vėlgi, labai teisingai pastebėjo 15min.lt žurnalistas, – negali skatinti ES ir ko niekada neteigė infa.lt, parašiusi pavadinime: ‘… jei tėtis nesutiks dviem mėnesiams perimti šių pareigų, už šiuos mėnesius nebus apmokėta“.

infa.lt nuotr. /15min.lt publikuoto teksto antraštė

Sakinys „Jei motina maitina vaiką krūtimi ir tėtis nesutiks perimti dviem mėnesiams šių jos pareigų – už tuos mėnesius nebus apmokėta“, jokiu būdu nereiškia, mano subjektyvia nuomone, jog infa.lt teigia, esą „ES skatina vyrus žindyti“, apie ką galima būtų spręsti paskaičius tikrai klaidinantį 15min.lt pavadinimą: „Klaidinami socialinio tinklo vartotojai: ES vyrų neskatina žindyti“ – kur žurnalistas tą perskaitė? Parašyta, žinoma, su sarkazmu, ir aš apgailestauju, jog 15min žurnalistas tą suprato netgi ne pažodžiui, o taip, kaip net nebuvo parašyta, nes pavadinime žodžio „verčia“ ir „ES“ net nėra. Visa pavadinimo esmė sukoncentruota į „…už tuos mėnesius nebus apmokėta“ ir tai yra tiesa.

Ir savo komentare 15min.lt vertinančiame straipsnyje infa.lt parašė tą patį:

CITATA:

„Vaiko priežiūros sąlygos šeimoje pablogėjo, atėmus iš tėvų teisę rinktis patiems. Iš tiesų tai yra paprastas taupymas šeimų sąskaita neprimokant dviejų mėnesių motinystės atostogų, nes kiekvienam normaliam žmogui yra aišku, jpg tėtis prie geriausių norų krūtimi maitinamo vaiko pamaitinti negalės.

Gali būti dar tai, kad tokiu žingsniu siekiama, jog vaikai būtų anksčiau pradėti maitinti mišiniais, kas jiems sveikatos tikrai nepridės, bet verslo apyvartą Europos Sąjungos mastu pagyvins gerokai. Šeimos galės padėkoti mūsų valdžiai, kuri taip rūpinasi šeima. Ir, žinoma, ministrui Linui Kukuraičiui, per šiuos metus įnešusio žymų indėlį į Lietuvos šeimų saugumą ir gerovę. P.S. Straipsnyje visai nekalbama apie motinystės atostogas. CITATOS pabaiga.

15min.lt žurnalistas šią „Jei motina maitina vaiką krūtimi ir tėtis nesutiks perimti dviem mėnesiams šių jos pareigų – už tuos mėnesius nebus apmokėtainfa.lt paskelbtą publikaciją pavadino melagingomis naujienomis, kas uždėjo mums tam tikras sankcijas Facebook socialiniame tinkle, nors tai atitinka minimos ES direktyvos esmę ir tikrai nėra melagingos naujienos.

Aš manau, jog 15min publikacija „Klaidinami socialinio tinklo vartotojai: ES vyrų neskatina žindyti“ yra klaidinanti skaitytojus ir nuvedanti nuo pagrindinės infa.lt medžiagoje publikuotos minties apie tai, jog iš šeimų, galinčių ir maitinsiančių savo kūdikį visus 24 mėnesius motinos pienu, bus atimtos 2 mėnesių vaiko priežiūros išmokos. P.s. Kažkodėlt pateikdamas duomenis apie socialinio pasidalijimo duomenis, 15min žurnalistas „suklydo“, nurodęs 170 pasidalijimų socialiniame tinkle, kai tuo tarpu jų ten yra 629.

Papildomai, kaip jau buvo minėta, tos šeimos, kurios vis tik nutars maitinimą nutraukti, turės pereiti prie papildomo maitinimo vaikiškais mišinukais, kas galėtų pagyvinti prekybą jais. Prielaidos, kad ši direktyva buvo pasiūlyta ir priimta siekiant nušauti 2 zuikius, atmesti irgi negalima. Vienas zuikis – sutaupyti 2 mėnesių išmokų pinigai, o antrasis – prekybos vaikiškais mišinukais pagyvėjimas visos ES mastu.Tai nemažos sumos.

Atsiliepimų 2

  1. 15min feikas   -  2019-07-01, 22:04

    Seniai neskaitai to portalo. Jis ne tik su Lietuva bet ir su tiesa turi mažai bendro. Viena tai, kad feisbukas pasirinko jį kaip feikų nustatinėtoją labai daug apie jį pasako.Nes pats feisbukas nešvarus. Prekiauja savo naudotojų asmeniniais duomenimis ir dar bando vaidint sąžiningą. Toks tokį pažino….

    Atsakyti
  2. Pro   -  2019-07-02, 11:07

    Rimtai įsigilinus į SADM pateiktą pristatymą aiškiai atsiskleidžia, jog ta direktyva skirta apriboti šeimos apsisprendimo teisę, komandiniu būdu primetant vaiko priežiūros atostogų paskirstymą taip, kaip atrodė reikalinga ES funkcionieriams. O jie šeimos labui dykai nieko nedarys, todėl nesistebiu 15min reakcija į tokį infa.lt vertinimą šios direktyvos atžvilgiu. Juk 15min atstovauja globalią tėkmę, šio leidinio atstovaujamoms idėjoms ir jų propaguotojams šeima tik kliuvinys gauti „teisėtas“ pajamas globaliam kapitalui.

    Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kas, jūsų nuomone, daro didžiausią įtaką karščio augimui?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Rimantas Dagys stabdo savo narystę TS-LKD partijos gretose

Rimantas Dagys stabdo savo narystę TS-LKD partijos gretose

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar paversime Lietuvos žemės gelmes atliekynu?

Ar paversime Lietuvos žemės gelmes atliekynu?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prašau, tikėkite savo Vyrais!

Prašau, tikėkite savo Vyrais!

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  LR Prezidento Gitano Nausėdos kalba Prezidento rūmų perdavimo ceremonijoje

LR Prezidento Gitano Nausėdos kalba Prezidento rūmų perdavimo ceremonijoje

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Apie ligas ir sukėlėjus

Algimantas Rusteika. Apie ligas ir sukėlėjus

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius Kęstutis Masiulis: „Rubliai nekvepia“

Seimo konservatorius Kęstutis Masiulis: „Rubliai nekvepia“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai konstatuoja: jų pasiūlytos įstatymo pataisos ribojančios rusišką TV – duoda rezultatus

Seimo konservatoriai konstatuoja: jų pasiūlytos įstatymo pataisos ribojančios rusišką TV – duoda rezultatus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Seime visomis įmanomomis priemonėmis siekiama prastumti anglies dvideginio laidojimo Lietuvos žemės gelmėse įstatymą

Seime visomis įmanomomis priemonėmis siekiama prastumti anglies dvideginio laidojimo Lietuvos žemės gelmėse įstatymą

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Liberalai: „priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko“

Liberalai: „priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Jei kažkas norėtų nušauti Putiną, aš užstočiau jį“, – sako Bernie Ecclestone. – „Jis geras vyrukas“

„Jei kažkas norėtų nušauti Putiną, aš užstočiau jį“, – sako Bernie Ecclestone. – „Jis geras vyrukas“

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Čiabuvių pašnekesiai

Čiabuvių pašnekesiai

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar rengiantis kirsti Kalnų parko medžius įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?

Ar rengiantis kirsti Kalnų parko medžius įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  ES neskatina vyrų žindyti. Bet verčia motinas pabaigti žindymą anksčiau, nei pasibaigs 24 mėn vaiko priežiūros atostogos

ES neskatina vyrų žindyti. Bet verčia motinas pabaigti žindymą anksčiau, nei pasibaigs 24 mėn vaiko priežiūros atostogos

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Putinas: manau, kad Eltonas Džonas klysta

Putinas: manau, kad Eltonas Džonas klysta

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arkadijus Vinokuras. Kaip politiniai lavonai valdžią Lietuvoje periminėja

Arkadijus Vinokuras. Kaip politiniai lavonai valdžią Lietuvoje periminėja

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  R. J. Dagio iššūkis Landsbergių klanui, „Dėdulės“ V.Landsbergio įsteigtai, „anūko“ G. Landsbergio paveldėtai partijai

R. J. Dagio iššūkis Landsbergių klanui, „Dėdulės“ V.Landsbergio įsteigtai, „anūko“ G. Landsbergio paveldėtai partijai

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Seimo narys Rimantas Dagys: „Ar politinės partijos Lietuvoje turi laikytis savo deklaruojamų vertybinių nuostatų?“

Seimo narys Rimantas Dagys: „Ar politinės partijos Lietuvoje turi laikytis savo deklaruojamų vertybinių nuostatų?“

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriams užkliuvo Seimo pirmininko kuruojami Seimo ryšiai su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

Seimo konservatoriams užkliuvo Seimo pirmininko kuruojami Seimo ryšiai su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo narys Rimantas Dagys: „… stabdau savo narystę TS-LKD“

Seimo narys Rimantas Dagys: „… stabdau savo narystę TS-LKD“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  „Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

„Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

"Lakmuso popierėlis" pono Rimanto Jono Dagio krikščioniškoms ir bendražmogiškomis vertybėmis: ...

Su mumis, moterimis, nelengva ne tik vyrams, bet ir grožio pramonei. Ko iš tikrųjų norime,...

Vieni zudyti pradejo, kiti pribaige.vaikZudziai prakeikti....

visiškas briedas.1000 metų istorijos kaip minimum aplamai nebuvo tai sukurta naujųjų istorijos perrašinėtojų....

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog...

Ponas R. J. Dagys, būdamas LR Seimo Antikorupcijos komiteto pirmininku nieko nedarė - kuomet žemvagiai...

Stiprus žmogus, nugalėjo savisaugos instinktą ir pasirinko mirtį. Pagarba jam....

Labai geras ir normalus mr. Trump sprendimas. O, kad taip gėjžopoje atsirastų toks lyderis ir...

Kiek dar ruošiatės platinti šitas apgailėtinas pasaulį valdačios žydaujos pasakas ir prasimanymus? ...

Likau nesupratęs: kuo skiriasi seksas su roboto nuo masturbavimosi žiūrint porno? Ir viena, ir...

Dauguma vyrų prisipažino, jog nejaučia pasitenkinimo iš sueities => IŠVADA: Juos išprievartavo!!! Na tegu neša...

patys dviveidžiai panaikino, dabar patys atseit siūlo grąžint...

Beprociams atsiranda noras tai svetimas siuksles deginti mususose ir tersti ora, tai skalunu dujas isgauti...

Peržvelgiau wikipedijos nuorodas, - tai oficialių Lenkijos archyvų karo meto duomenys, patys lenkai to neneigia.Karo...

  Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *ES neskatina vyrų žindyti. Bet verčia motinas pabaigti žindymą anksčiau, nei pasibaigs 24 mėn vaiko priežiūros atostogos* - nuoroda: https://infa.lt/34511/es-neskatina-vyru-zindyti-bet-vercia-motinas-uzbaigti-zindyma-anksciau-nei-pasibaigs-24-men-vaiko-prieziuros-atostogos/