infa.lt

Dopingas: špinatai daro raumenis stipresniais

Dopingas: špinatai daro raumenis stipresniais

29 birželio
11:20 2019

Špinatai

Špinatai stiprina raumenis ir skatina raumenų ląstelių augimą. Tokį dopingo efektą turi šioje žalioje daržovėje esanti medžiaga – ekdisteronas – augalinis steroidas. Naujas tyrimas, kurio metu jo dalyviams buvo duodamas špinato ekstraktas, užfiksavo žymų raumenų masės ir jėgos padidėjimą – tiek, kad dabar tyrėjai pasisako už tai, kad ekdisteronas būtų įtrauktas į draudžiamų medžiagų sąrašą“, – praneša vokiečių žurnalas Focus.

„Prieš keletą metų ekdisteronas buvo vadinamas „rusų paslaptimi“ didinant sportininkų jėgos augimo našumą“, – pažymi tyrimo vadovė, Maria Parr, iš Berlyno Laisvojo universiteto.

„Prieš tai buvusiuose eksperimentuose su raumenų ląstelėmis fitosteroidai (fitosterinai) pademonstravo gerokai stipresnį efektą, nei klasikinės dopingo priemonės, kaip, pavyzdžiui, anabolinis steroidas metandienonas.

Ekdisteronas, esantis špinate, padidino darbingumą ir žiurkėms. „Neseniai vykusiame tyrime su žiurkėmis, ekdisteronas pasirodė esantis efektyvesnis, nei uždrausti anabolikai“, – praneša M. Parr ir jos kolegos“.

Naujojo tyrimo metu, 46 jo dalyviai 10 savaičių įvairiomis dozėmis vartojo špinato ekstraktą ir placebą. Eksperimento pradžioje ir jo pabaigoje tyrėjai matavo dalyvių raumenų masę, o taip pat jų jėgą spaudžiant štangą gulomis.

„Pas dalyvius, vartojusius ekdisteroną, buvo užfiksuotas žymus raumenų masės augimas, – nurodo mokslininkai. – Didesnę reikšmę sportiniams rodikliams, vienok, turi esminis rezultatų spaudžiant štangą gulomis, pagerėjimas“.

„Tyrėjų nuomone, tai įrodo, jog esanti špinate medžiaga daro poveikį žmonėms kaip klasikinis dopingas. Dabar jie reikalauja, jog Pasaulinė antidopingo agentūra WADA įtrauktų ekstraktą į uždraustų medžiagų sąrašą“, – rašoma straipsnyje.

Mažesnė dozė, kurią vartojo eksperimento dalyviai sudarė dvi kapsules ekstrakto į dieną, kas atitinka, priklausomai nuo vartojamos rūšies, nuo ketvirčio iki keturių kilogramų špinato lapų į dieną

„Tam, kad būtų pasiektas didesnės dozės efektas, reikėtų suvalgyti nuo vieno iki 16 kg špinatų“. – paaiškina M. Parr. Tačiau, pažymi leidinys, egzistuoja ir daugybė maistinių papildų, turinčių špinato ekstrakto.

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Dopingas: špinatai daro raumenis stipresniais* - nuoroda: https://infa.lt/34463/dopingas-spinatai-daro-raumenis-stipresniais/