infa.lt

Berlyne dešimtys tūkstančių protestavo prieš TTIP susitarimą tarp JAV ir ES

Berlyne dešimtys tūkstančių protestavo prieš TTIP susitarimą tarp JAV ir ES

10 spalio
22:21 2015

Vokietijos sostinėje šiandien vyko demonstracija prieš laisvosios prekybos tarp JAV ir ES susitarimą (TTIP). Organizatoriai skelbė dalyvavus apie 250 tūkstančių dalyvių.

Nuotrauka: Kay Nietfeld / dpa +++ (c) DPA - Bildfunk +++

Nuotrauka: Kay Nietfeld / dpa +++ (c) DPA – Bildfunk +++

Berlyne šeštadienį, spalio 10, vyko demonstracija prieš laisvosios prekybos ir investicinės partnerystės susitarimą tarp JAV ir ES (TTIP). Akcijos dalyviai taip pat protestavo prieš visaapimantį prekybinį-ekonominį susitarimą tarp ES ir Kanados (CETA). Iš pat pradžių organizatoriai apskaičiavo, kad akcijoje dalyvaus nuo 50 iki 100 tūkstančių žmonių, tačiau vėliau jie pareiškė, jog į Berlyno gatves išėjo 250 tūkstančių.

Oficialiais vokiečių policijos duomenimis akcijos dalyvių skaičius siekė apie 150 tūkstančių.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten nuotraukos ir video

 


 

Šeštadieninę manifestaciją organizatoriai pavadino „svarbia diena demokratijai“, pažymėję, jog dar niekada protestas prieš to ar kito susitarimo pasirašymą dar nebuvo surinkęs tokio žmonių skaičiaus. Susitarimo priešininkai mano, jog TTIP sukūrimas sudarys prielaidas ekologinių normų reikalavimų ir produkcijos kokybės smukimui. Savo ruožtu Vokietijos ekonomikos ministras Sigmar Gabriel mitingo išvakarėse pareiškė, jog jokio kokybės standartų smukimo nebus.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel anksčiau išreiškė viltį, jog pasirašyti susitarimą dėl laisvos prekybos zonos su JAV pavyks dar Barako Obamos prezidentavimo laikotarpiu. Priešingu atveju gali kilti ilga pertrauka derybų procese, manė ji. Naujojo JAV prezidento rinkimai įvyks 2016-ųjų lapkritį.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 260

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. vigis    -  2015-10-11, 08:39

    Keista kad užsienyje tiek žmonių susirenka į demonstracijas, kai Lietuvoje jų išvilioti į gatves niekaip neįmanoma, net jei nuo to jų gyvybė priklausytų 🙂

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...