infa.lt

Prancūzai – aršiausi skiepų priešininkai, afrikiečiai skiepais pasitiki labiausiai

Prancūzai – aršiausi skiepų priešininkai, afrikiečiai skiepais pasitiki labiausiai

19 birželio
20:42 2019

Vaikai valcinacija skiepai

Pastaruoju metu pasaulyje pastebima oficialiai sveikatos apsaugos sistemai nerimą kelianti tendencija – žmonės atsisako skiepų. Viena iš antivaxerių judėjimo priežasčių įvardijamas Londono gydytojas Andrew Wakefield, kuris 1998 metais, kaip oficialiai teigiama, neva klaidingai susiejo autizmą ir žarnyno susirgimus su kombinuota vakcina nuo tymų, epideminio parotito (kiaulytės) ir raudonukės, kuri leidžiama vaikams (MMR).

Nuo to meto gydytojo Andrew Wakefield pozicijos buvo ne kartą oficialiai paneigtos, tačiau nepasitikėjimas vakcinacija išaugo tiek, jog Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atsisakymą skiepytis, 2019 metais įtraukė į dešimties pagrindinių grėsmių pasaulio sveikatai sąrašą

Kiek pagrįstas PSO nerimas nutarė išsiaiškinti organizacija Wellcome Trust ir surengė didžiausią tyrimą požiūrio į vakcinaciją pasaulyje atžvilgiu, kuriame dalyvavo 140 000 žmonių iš 142 šalių.

Šiaurės Europa prie kurios šiame tyrime priskirta ir Lietuva į klausimą ar „Vakcinos saugios?“ atsakė taip – 73%, neturi nuomonės 16%, greičiau ne – 7%, ir griežtai ne – apie 1 %. Lietuva šiame tyrime išskirta tik vienoje lentelėje.

Ae skiepai saugūs?

Visumoje, tik 59% Vakarų Europoje ir 50% Rytų Europoje laiko skiepus saugiais, lyginant su 79% pasaulio mastu.

Didžiausiais vakcinų priešininkais europiečių tarpe tapo prancūzai: šalyje kas trečias nelaiko skiepų saugiais, ir beveik 20% mano, jog vakcinacija neefektyvi.

Pasak specialistų, tai demonstruoja vietos gyventojų nepasitikėjimą kaip vyriausybe ir šakos farmacija, taip ir mokslu iš principo.

Taip pat tyrimo medžiagoje pažymima, kad regionų su aukštesniu pajamų lygmeniu gyventojai mažiau pasitiki vakcinų saugumu, nei Afrikos ir Pietų Afrikos šalių gyventojai.

Apklausos duomenimis, labiausiai „patiklūs“ žmonės gyvena būtent Afrikos kontinente, Pietų Azijoje ir Amerikoje. Pietų Azijoje skiepais pasitikėjo beveik visi – 95% gyventojų, o Rytų Afrikoje – 92%. Rekordininkai – Indija, Bangladešas ir Ruanda – apie 100%.

Tyrimo duomenys:

  Globalus gyventojų požiūrio į skiepų saugumą tyrimas (3,5 MiB, 7 910 atsisiuntė)

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 332

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Vardas    -  2019-06-25, 09:55

  visiškai melagingas straipsnis. Afrika ne tik nepasitiki skiepais, tačiau ne retai jų visiškai atsisako, nes dėl skurdžios padėties ir ‘labdaros’ iš amerikos jie yra ne vieną kartą smarkiai nukentėja. Aišku dėl skurdžios padėties yra dar šalių afrikoje, kurios leidžia eksperimentuoti ant gyventojų, tačiau ir tai jau keičiasi.
  Kas liečia prancūzija, tai ten kaip tik manau klusniai skiepijasi, nes pvz: italija, japonija, amerika ir t.t…, turi sparčiai didėjanti EX-vakserių skaičių apie prancūzija šiuo klausimu negirdėti nieko. Tad išvada, kad prancūzai klusniai skiepijasi.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Rekomendacijos    -  2019-06-25, 09:57

  The High Wire, Dr. John Bergman, Dr Suzanne Humphrie.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. ieškokite video:    -  2019-06-25, 09:58

  ‘Dr. Leonard Horowitz – Emerging Viruses AIDS & Ebola – Nature, Accident or Intentional?’

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...