• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vaikai klasėse daugiau nebekeps – teigia politikai

Vaikai klasėse daugiau nebekeps – teigia politikai

14 birželio
12:44 2019

Tuščia klasė

Ketvirtadienį, pasitarime dėl karščių kankinamų moksleivių susitiko švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas ir viceprezidentė Rūta Krasauskienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė.

Susitikimo metu buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus pakoreguota higienos norma dėl viršutinės temperatūros ribos patalpose, kuriose vykdomas ugdymo procesas, bei analogiškai – kaip ir šalčių atveju – švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakyme bus nustatyta viršutinė temperatūros riba, nuo kurios gali būti sustabdomas ugdymo procesas. Šiandien temperatūros riba klasėse yra +28 laipsniai, tuo metu dirbantiesiems riba yra +24, nors vaikų termoreguliacinė sistema yra kur kas jautresnė. Skirtingai nuo šalčio ribų lauke, karščio temperatūrų lauke atveju netgi nėra nustatyta, kada vaikams nereikia eiti į mokyklą.

„Karščio kamuojami vaikai negali  mokytis – kalbame apie pavojų jų sveikatai, todėl mums reikalingi praktiniai sprendimai. Pokalbis prie vieno stalo visgi davė rezultatų. Sveikatos ir švietimo ministrai atsižvelgė į mokyklų vadovų poziciją ir sutarė, kad per birželį išspręs teisinio reglamentavimo klausimą – pagal vaikų amžiaus grupes bus aiškiai nustatyta, kokia sveikatai nepavojinga temperatūra turi būti klasėse ir kada dėl karščių gali būti stabdomas ugdymo procesas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir mokyklų vadovai sako, kad pataisyta higienos norma ir ministro įsakymas leis greitai priimti sprendimus ir išvengti nereikalingų dvejonių“, – sakė Dovilė Šakalienė.

„Maža to, vieningai sutarta, kad būtinas ministro įsakymas dėl pereinamojo laikotarpio – kol nėra užtikrintos vaikų sveikatai saugios ugdymo sąlygos, ugdymo procesas negali būti vykdomas. Kitaip tariant, kol mokykla neapsaugota nuo karščio – jokio vaikų kankinimo klasėse birželį“, – teigia „Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo“ iniciatorė, D. Šakalienė..

pamokojeTaip pat buvo aptartas preliminarus lėšų poreikis mokykloms apsaugoti nuo karščio – pradiniais ŠMSM vertinimais vien apsauginėms žaliuzėms visoms mokykloms reiktų iki 50 mln. eurų, kondicionavimo sistemoms įrengti – nuo 40 iki 100 mln. eurų.

LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius sutarė su ministru Algirdu Monkevičiumi, kad iki rudens bus paruošta tiksli sąmata, atsižvelgiant į pakoreguotos higienos normos reikalavimus, ir bus teikiami bendri siūlymai 2020 biudžetui bei lėšų poreikio išdėstymo planas per artimiausius metus, formuojant prioritetus pagal vaikų amžiaus grupes, specialiuosius poreikius bei įstaigas, kuriose vaikai praleidžia daugiausia laiko (visos dienos mokykla, dienos centrai, darželiai).

„Vykstančių globalių klimato pokyčių įtakoti nesame pajėgus, tačiau privalome adaptuotis. Džiaugiuosi, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nenusišalina nuo savivaldybių įstaigų situacijos ir ketina ieškoti finansinių galimybių joms padėti“, – po pasitarimo sakė socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Vaikai klasėse daugiau nebekeps - teigia politikai* - nuoroda: https://infa.lt/34164/vaikai-klasese-daugiau-nebekeps-teigia-politikai/