• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimas po pateikimo pritarė tarnybos laiko SKAT įskaitymui į pensijų socialinio draudimo stažą

Seimas po pateikimo pritarė tarnybos laiko SKAT įskaitymui į pensijų socialinio draudimo stažą

12 birželio
10:18 2019
Lietuvos kariai

asociatyvi KAM archyvo nuotrauka (aut. I. Budzeikaitė)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis sveikina Seimo sprendimą svarstyti karių savanorių laiko, tarnauto Savarankiškoje krašto apsaugos tarnyboje (SKAT) (įskaitant ir tuos, kurie nebuvo sudarę darbo sutarties su tuometiniu Krašto apsaugos departamentu), įskaitymo į pensijų socialinio draudimo stažą, pataisas. Grupė parlamentarų tokias Valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas registravo dar 2018 metų pabaigoje.

„Sunkiausiu Lietuvai metu tarnybą SKAT žmonės pasirinko vedami patriotizmo. Dauguma jų aukojo viską, net šeimas, savo kuklias santaupas ar sveikatą – jie buvo pasiryžę ginti Tėvynę bet kokia kaina ir neprašydami jokio atlygio. Kiekvienas jų, stodamas prieš nepalyginamai geriau ginkluotą agresorių, labai aiškiai suvokė grėsmę. Paskutiniai Rusijos armijos kariai palikdami Lietuvą nebijojo bandyti išvežti tai, kas jiems nepriklausė.

Kelią okupantams užkirto kariai savanoriai. Tačiau praėjus 26 metams nuo lemtingų įvykių, asmenų, kurie padėjo užtikrinti saugų Rusijos armijos pasitraukimą, vertinant biurokratiškai, tarnyba yra mažiau reikšminga nei SSRS kariuomenėje.

Priminsiu, kad į stažą yra įskaičiuojamas dviejų metų priverstinės tarnybos Sovietų Sąjungai periodas, o tarnyba SKAT sistemoje neįskaičiuojama ir neįvertinama“, – sakė L. Kasčiūnas.

„Seimas ėmėsi to, ką valstybė jau senokai turėjo padaryti – po pateikimo (tai pirmoji sprendimo priėmimo stadija) pritarė idėjai, kad karių savanorių laikas, atitarnautas SKAT (1991–1993 metais), būtų įskaitomas į pensijų socialinio draudimo stažą. Šie žmonės nusipelno deramo valstybės dėmesio ir jų indėlis į šalies nepriklausomybės įtvirtinimą turi būti vertinamas“, – teigė A. Ažubalis.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 21

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...