infa.lt

„Jis sukūrė juos vyru ir moterimi“. Vatikanas grįžta prie gamtos koncepcijos

„Jis sukūrė juos vyru ir moterimi“. Vatikanas grįžta prie gamtos koncepcijos

11 birželio
20:24 2019
LGBT sukritikavo Vatikano veiksmus

LGBT sukritikavo Vatikano veiksmus | GETTY IMAGES

Vatikanas išleido dokumentą, kuriame griežtai kritikuojama šiuolaikinė gender tapatybės koncepcija, priimta daugelyje šalių, – rašo BBC.

Ataskaita, kurią sudaro 31 puslapis vadinasi „Jis sukūrė juos vyru ir moterimi“.

Joje sakoma apie švietimo krizę, o taip pat pažymima, jog šiuolaikinis požiūris į gender (ne lytinę) tapatybę naikina gamtos koncepciją ir destabilizuoja šeimos institutą.

Dokumentas iššaukė LGBT bendruomenės kritiką.

Jis buvo išleistas katalikų švietimo Kongregacijos, kaip mokomoji priemonė tiems, kas dirba su vaikais. Nors dokumentas nėra pasirašytas popiežiaus Pranciškaus, jame yra citatų iš pontifiko pasisakymų.

Mokomosios priemonės autoriai kviečia dialogui, bet tuo pačiu teikia instrukcijas kai kuriomis temomis, tame tarpe translyčių asmenų atžvilgiu. Visumoje autoriai kritikuoja šiuolaikinę genderizmo koncepciją, kaip gerokai sudėtingesnę sąvoką, nei paprastą padalinimą į dvi lytis.

Ataskaitoje teigiama, kad šiuolaikinės genderizmo teorijos nukrypsta nuo gamtos ir vietoje to krypsta link absoliutaus pasirinkimo, grįsto žmogaus pojūčiais.

Taip pat ten sakoma, jog kintama seksualinė tapatybė dažnai pagrįsta tik „abejotinu laisvės, grįstos jausmais ir norais, suvokimu“.

„Kenksmingas instrumentas“

Autoriai pažymi, kad seksualnė tapatybė turi būti nustatoma ne žmogaus, o D-vo: „Šventasis raštas demonstruoja Kūrėjo sprendimų išmintį, – kuris suteikė žmonėms jų kūną, jų vyrišką ir moterišką pradą“.

Švietimo institutai turi vieningu būdu mokyti „tikrosios žmogaus prigimties“, tikslios ir įtikinamos antropologijos pagrindu, sakoma dokumente.

Tuo pačiu, mokomojoje priemonėje pažymima, jog vaikai ir jaunimas turi gerbti visus žmones, ir niekas neturi kentėti nuo patyčių ir diskriminacijos.

Amerikiečių LGBT-katalikų organizacija New Ways Ministry pavadino dokumentą kenksmingu instrumentu, kuris bus naudojamas ne tik kenkiant transgenderiams, bet ir lesbietėms, gėjams ir biseksualams.

Organizacijos vadovas Francis De Bernardo paneigė teiginį, jog žmonės patys pasirenka sau lytį.

Savo pareiškime jis pažymėjo, jog dokumentas supainios tuos, kas kenčia nuo genderinės tapatybės ir seksualinės orientacijos problemų.

Pasak jo, Vatikanas šiuo klausimu grįžta į Viduramžius.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *„Jis sukūrė juos vyru ir moterimi“. Vatikanas grįžta prie gamtos koncepcijos* - nuoroda: https://infa.lt/34112/jis-sukure-juos-vyru-ir-moterimi-vatikanas-grizta-prie-gamtos-koncepcijos/