infa.lt

Lietuvą siekiama paversti geologinių eksperimentų zona, tam turėtų būti pasakytas griežtas – NE

Lietuvą siekiama paversti geologinių eksperimentų zona, tam turėtų būti pasakytas griežtas – NE

10 birželio
14:37 2019
LInas Balsys

Linas Balsys | lzp.lt nuotrauka

Seimo narys Linas Balsys įregistravo Žemės gelmių įstatymo pataisas, kuriomis siūlo sugriežtinti žemės gelmių ertmių naudojimą pavojingų medžiagų laikymui, o taip pat – apriboti hidraulinio ardymo technologijos naudojimą.

„Šiuo metu Seime svarstomas Žemės gelmių įstatymas yra „apaugęs“ įvairiais interesais ir stipriai veikiamas lobistų. Atsirado bandymų vėl atverti kelią pavojingoms hidraulinio ardymo technologijoms (skalūnų dujų gavyba), norima įteisinti ir geologinį CO2 saugojimą žemės gelmėse, kuris dėl didelės rizikos yra draudžiamas daugelyje Europos valstybių, o pati anglies dvideginio laidojimo po žeme technologija kol kas tėra eksperimentinio lygmens ir nelaikoma perspektyvia klimato kaitai suvaldyti“, – teigė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, atvėrus geologinį CO2 saugojimą žemės gelmėse, kils grėsmė žemės gelmėse glūdintiems ištekliams.

„CO2 saugojimas žemės ertmėse, jei jis būtų įteisintas, būtų vykdomas Vakarų Lietuvoje, kurioje plėtojama naftos pramonė. Vienas iš tikslų, kurio siekia šios pramonės lobistai, – kad į naftos gręžinius pumpuojamas CO2 galėtų būti panaudojamas papildomai naftos gavybai iš eksploatuojamo gręžinio, o paskui tame gręžinyje ir palaidotas.

Tuo metu mokslininkai ir ekspertai įspėja, kad CO2 saugojimas tokiomis sąlygomis gali sukelti giluminius trūkius ir lūžius, kurie turėtų neigiamą poveikį kaip tik tuose kraštuose didelį potencialą turinčios geoterminės energijos ir požeminio vandens ištekliams“, – sakė parlamentaras.

L. Balsys siūlo taip pat peržiūrėti hidraulinio ardymo technologijos naudojimą ir jos Lietuvoje apskritai atsisakyti visų angliavandenilių gavybai ir žvalgybai nes, pasak parlamentaro, požeminio geriamojo vandens ištekliai Lietuvoje yra vertingesnis turtas, kuriam minėta technologija gali sukelti neigiamas pasekmes.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 508

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...