infa.lt

Normandijoje „Diena D“ minima be V. Putino [video]

Normandijoje „Diena D“ minima be V. Putino [video]

06 birželio
13:13 2019
E. Makronas T. T. May

youtube nuotr.

Šiaurinėje Prancūzijos pakrantėje – Normandijoje – vyksta šventinės ceremonijos, skirtos pažymėti sąjungininkų išsilaipinimo Antrojo pasaulio karo metais 75-asias metines.

Paplūdimyje „Gold Beach“ – vienoje iš penkių vietų, kur vyko desanto išsilaipinimas, buvo padėtas pamatinis pirmasis akmuo būsimam memorialui, ant kurio bus išgraviruotos maždaug 20 000 britų karių, žuvusių Normandijos operacijoje, pavardės.

Šiandien JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) ir jo kolega Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pasakė kalbas memorialinėse kapinėse, kur palaidoti amerikiečių kariai, žuvę išsilaipinimo Normandijoje metu.

Minėjimo renginiai prasidėjo išvakarėse britų Portsmunde. Pažymėti „Day-D“ metinių atvyko 15 valstybių vadovai ir apie 300 Antrojo pasaulinio karo veteranų. Visi kartu jie pagerbė sąjungininkų karius, žuvusius operacijos metu fašistų okupuotose teritorijose.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiais metais nebuvo pakviestas į šį renginį.

Išsilaipinimas Normandijoje, taip pat žinomas kaip „Diena-D“ – stambiausia antihitlerinės koalicijos sąjungininkų operacija vakarų fronte. Operacijoje, vykusioje 1944 metų liepą dalyvavo virš 150 000 JAV, Britanijos, Prancūzijos, Lenkijos ir kitų šalių karių.

Sėkmingas išsilaipinimas atvėrė sąjungininkams kelią į Prancūzijos išvadavimą, o po to ir Vokietijos puolimo galimybę iš vakarų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 248

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. ieškantiems tiesos    -  2019-06-06, 21:28

    Visa oficiali žmonijos „istorija”-atviras melas:

    sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...