infa.lt

Transeksualumas išbrauktas iš pasaulio psichinių ligų sąrašo

Transeksualumas išbrauktas iš pasaulio psichinių ligų sąrašo

30 gegužės
22:38 2019

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) patvirtino naują Tarptautinės ligų klasifikacijos versiją. Joje translytiškumas (transgenderizmas) vertinamas ne kaip psichinis sutrikimas, o kaip klausimas, susijęs su „seksualine sveikata“, rašo BBC.

Žmogaus teisių organizacijos Human Rights Watch atstovai laiko tai svarbiu žingsniu kovoje už transgenderių laisvę visame pasaulyje (kovoje prieš ką? – infa.lt)

Paskutinis Tarptautinės ligų klasifikacijos leidinys (TLK-11), pradžioje paskelbtas prieš metus, translytiškumą apibrėžia kaip žmogaus genderinės priklausomybės neatitikimą su prigimtine lytimi.

Ankstesnėje (TKJ-10) versijoje transgenderizmas buvo laikomas tapatybės sutrikimu ir vertinamas kaip „psichikos ir elgesio sutrikimas“.

„Mes geriau supratome tai, jog tai nėra psichinės sveikatos klausimas. Kol translytiškumas buvo psichinių sutrikimų apibrėžime – tai palaikė stigmatizaciją visuomenėje“, – pareiškė PSO ekspertė reprodukcinės sveikatos klausimais Lale Say.

Human Rights Watch atstovas Graham Reid paragino visų šalių vyriausybes įvykdyti skubias reformas nacionalinėse sveikatos apsaugos sistemose ir priimti įstatymus, kad būtų greičiau atsikratyta tos „pasenusios diagnozės“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 386

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...