• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Nacionalistų laikas jau atėjo?

Nacionalistų laikas jau atėjo?

24 gegužės
20:04 2019

paveikslėlios

Sprendžiant pagal viską, europiečiai po savaitės jau galės įvertinti, kokia aukšta yra populizmo ir nacionalizmo banga, susidariusi jų šalyse ir jų bendrame kontinente, rašo The American Conservative leidinys.

Tai taps aišku, kai sužinosime trijų dienų balsavimo 28 valstybėse į Europos Parlamentą rezultatai.

Laukiama: nacionalistai ir populistai parodys aukščiausią rezultatą nuo Europos Sąjungos susikūrimo momento, o jų parlamentinė frakcija – „Tautų ir laisvių Europa“ (Europe of Nations and Freedom) gali gauti ketvirtadalį vietų Strasbūre.

Naujoji Nigel Farage partija „Brexit“, manoma, nugalės rinkimuose Britanijoje ir gaus du ar net tris kartus daugiau balsų, nei valdančioji premjerės Theresos May Konservatorių partija.

Prancūzijoje „Nacionalinio susivienijimas“ (anksčiau „Nacionalinis Frontas“) vadovaujamas Marine Le Pen gauna vienodą palaikymą kartu su prezidento Emanuelio Makrono partija, pasisakančia už tai, kad būtų „daugiau Europos“.

Matteo Salvini, Italijos vidaus reikalų ministras ir partijos „Šiaurės lyga“ lyderis, tvirtina, jog jo partija bus pirmąja Italijoje ir pirmąja Europoje.

M. Salvini kvietimu virš dešimties nacionalistinių partijų atstovų šią savaitę susirinko Milane. Už savaitės jie gali tapti trečiuoju pagal mandatų skaičių bloku Europos Parlamente.

Jeigu tai įvyks, jie gaus papildomų vietų kairiųjų ir dešiniųjų centristinių partijų sąskaita, prieš tai užėmusių viešpataujančią padėtį Europos politikoje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos momento.

Pasisakydamas tūkstančiams žmonių, susirinkusiems priešais katedros bažnyčia Milane, Matteo Salvini peradresavo savo priešų adresu jų pačių anksčiau išsakytus kaltinimus apie tai, jog naujosios partijos savo šaknimis susijusios su pasibjaurėtina 1930-ųjų metų politika.

„Šioje aikštėje nėra jokių ekstremistų. Čia nėra jokių rasistų. Čia nėra jokių fašistų. .. Italijoje ir Europoje egzistuoja skirtumai tarp tų, kurie kalba apie ateitį vietoje to, kad teistų praeitį“.

Rytdienos diena prieš vakar dieną, – sako M. Salvini.

Marine Le Pen | REUTERS

Marine Le Pen | REUTERS

Tuo metu, kai Europos isteblišmentas praveda paraleles tarp dabartinių populistinių partijų ir to, kas įvyko 1930-aisiais, jis atsisako pripažinti savo paties susijusį vaidmenį sukuriant masinio pabėgimo iš tradicinių partijų situaciją, tuo papildant dešiniųjų populistų eiles, ko pasekoje iškilo grėsmė jų pačių politinei hegemonijai.

Populistinės-nacionalistinės partijos įkvėptos ir apvienytos tuo, ko jos nekenčia, ir tuo, ką padarė ES.

Ir kas gi tai yra?

Jos pasisako prieš naujosios ekonomikos neteisingumą, kurios sąlygomis darbininkų ir vidurinės klasės atstovų, sudarančių tautų pagrindą, atlyginimai, žymiai mažesni už valdančiosios klasės, korporacijų sektoriaus ir finansų elito pajamas.

Žmonės, dirbantys savo rankomis, o taip pat instrumentų ir staklių pagalba, mato, kad jų darbo užmokestis neauga, o jų darbo vietos nyksta, tada kai tų, kurie operuoja skaičiais kompiuteriuose pajamos veržliai didėja..

Disproporcijos tapo pernelyg didelės, lygia kaip ir atstumai tarp nacionalinių kapitalų ir svarbiausių šių šalių regionų.

O dar yra imigracija. Veetiniai europiečiai nesidžiaugia naujomis etninėmis grupėmis, atvykusiomis be kvietimo ir didelėmis apimtimis pastaraisiais dešimtmečiais.

Šių grupių atstovai nesugebėjo asimiliuotis ir sukuri anklavus, kuriuose atkuriamos sąlygos, egzistuojančios trečiojo pasaulio šalyse, iš kur jie ir atvyko.

Pabandžius pritaikyti bendrą visiems populistams lozungą, jis greičiausiai skambėtų taip: „Mes norime susigrąžinti savo šalį!“.

Kas bebūtų kalbama apie populistus ir nacionalistus, jie nuoširdūs žmonės. Jie myli savo šalis. Jie labai vertina savo kultūrą, kurioje išaugo. Jie nori išsaugoti savo unikalią nacionalinė tapatybę.

Kas tame blogo?

Patriotizmas užima centrinę vietą nacionalistų ir populistų judėjimuose. Globalizmas jiems svetimas. Jie tiki De Golio pasiūlyta nacionalinių valstybių Europa „nuo Atlanto iki Uralo“, o ne abstrakčia Žano Monne (Jean Monnet) Europa, ir jau žinoma – ne šiandiene Briuselio biurokratija.

Tauta, Tėvynė – tai pats didžiausias darinys, kuriam žmogus gali atiduoti savo atsidavimą ir savo meilę. Kas palaikys niekino žemę dėl Europos Sąjungos?

Ne visi Europos nacionalistai yra vienodi. Valdančioji Lenkijos „Teisė ir teisingumas“ koalicija Putino Rusijos klausimu nesutinka su Vengrijos premjero Viktoro Orbano partija „Fidesz“.

Nors Europos Parlamentas ir neturi žymos valdžios, tačiau šie rinkimai, vis tik turi didelę reikšmę.

Paimkime, pavyzdžiui Nigelį Faradžą. Jeigu jo partija „Brexit“ taps pirmąja Britanijoje, tai ar galės tada Konservatorių partijos atstovai atsisakyti 2016 metų referendumo sprendimo realizavimo apie Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos, neišdavusi tuo pačiu savo lojaliausių rinkėjų pačiu svarbiausiu klausimu?

Nacionalizmas Europoje ir toliau plinta, rašo leidinys, o rezultate dar labiau plečiasi takoskyra tarp pagrindinių valstybių Šiaurės Atlanto aljanse.

Vokietija negali išpildyti savo įsipareigojimų 2% BVP skyrimo ginkluotei atžvilgiu, ko reikalauja JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump).

Be to, Berlynas ir toliau palaiko antrojo dujotiekio „Nord Stream 2“, einančio Baltijos dugnu iš Rusijos į Vokietiją, statybą.

Turkija siekia gauti savo dispozicijai Rusijos zenitinius-raketinius kompleksus C-400, nežiūrint į perspėjimus, jog gali negauti pirkti 100 naikintuvų F-35, jei nenutrauks šio sandėrio su Rusija.

Galbūt, Europos nacionalistai pasikinkė ateities bangą?

Ar ateityje mūsų laukia Vieningos Europos atgimimas, tai yra politinės ir ekonominės sąjungos, įkvėpdavusios praeities svajotojus?

Jeigu žiūrėtume iš šio taško, –  tai bus, greičiau jau, Matteo, o ne Makronas.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 139

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Dešinysisultraradikalas    -  2019-05-25, 18:37

    Europą ir tautas išgelbės tik nacionalistai!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...