infa.lt

Konservatoriai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis siūlo Krymo totorių deportaciją pripažinti genocidu

Konservatoriai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis siūlo Krymo totorių deportaciją pripažinti genocidu

20 gegužės
09:09 2019

Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis šiandien, minint Krymo totorių masinių trėmimų pradžios 75-ąsias metines, registravo rezoliuciją, kurią priėmęs Lietuvos Respublikos Seimas oficialiai pripažintų 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu.

„Mes smerkiame 1944 m. Stalino totalitarinio Sovietų Sąjungos režimo suplanuotas ir įvykdytas Krymo totorių tautos naikinimą ir deportaciją iš jų istorinės Tėvynės – Krymo pusiasalio į negyvenamas Centrinės Azijos sritis, per kurias nuo bado, ligų, kankinimų ir sunkaus priverstinio darbo žuvo arti pusės ištremtųjų Krymo totorių.

Todėl prisimindami Krymo totorių skausmą ir kančias, siekiame, kad Lietuvos parlamentas pripažintų 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu“, – teigė L. Kasčiūnas.

Pasak Audroniaus Ažubalio, itin svarbu įvertinti Sovietų Sąjungos žalą, padarytą naikinant Krymo totorių kultūrinį ir socialinį paveldą, išvarymą iš Tėvynės ir įvykdytą genocidą. Tai svarbu ne tik žvelgiant iš istorinės perspektyvos – tai itin aktualus klausimas ir šiandien.

Deja, istorija kartojasi – priespauda, diskriminacija ir smurtas prieš Krymo totorius vėl pradėti vykdyti prieš penkerius metus, Rusijai neteisėtai aneksavus Ukrainos Krymą. Todėl privalu solidarizuotis su Krymo totorių tauta ir tęsti 2014 m. Rusijos federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

Rezoliucijos tekstas kviečia pripažinti 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu, atkreipti dėmesį ir pasmerkti 2014 metais Rusijos Federacijos įvykdytą neteisėtą Ukrainos Krymo okupaciją ir aneksiją bei prieš civilius gyventojus ir Krymo totorių tautą vykdomą diskriminaciją kalbos, kultūros ir tautybės pagrindu, panaikintą Krymo totorių savivaldą ir kviečia tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Krymo totorių tauta ir tęsti 2014 metais Rusijos federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

komentarai 2

  1. as    -  2019-05-24, 09:31

    Du durneliai!

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Virgis    -  2019-06-06, 08:09

    Taip, artėja sekantys seimo rinkimai, o pateikti rinkėjams nėra ką.Juk kai nieko gero nesukūriai, nenuveikei Lietuvos naudai, rekia kažką parodyti rinkėjams.Tai ir prasideda ieškojimai kaip čia pasirodyti, kur čia pasireiškus, negi liksi už borto be lovio.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Konservatoriai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis siūlo Krymo totorių deportaciją pripažinti genocidu* - nuoroda: https://infa.lt/33226/konservatoriai-l-kasciunas-ir-a-azubalis-siulo-krymo-totoriu-deportacija-pripazinti-genocidu/