infa.lt

Dirbtinis intelektas iš anksto nustatys tėvus – antiskiepininkus

Dirbtinis intelektas iš anksto nustatys tėvus – antiskiepininkus

12 gegužės
10:08 2019

Tarptautinė tyrėjų komanda sukūrė algoritmą, identifikuojantį tėvus, skeptiškai žiūrinčius į tai, kad skiepai naudingi ir saugūs. Tai suteiks gydytojams galimybę bandyti įtikinti bent kažką iš jų pakeisti nuomonę… ir „tuo pačiu sudaryti tokių asmenų kartoteką ateičiai“ (to straipsnyje nėra).

Pastaraisiais metais vis daugiau tėvų atsisako skiepyti savo vaikus, pagrinde dėl spaudimo, daromo socialiniuose tinkluose, kur skelbiama nepatikrinta informacija apie vakcinacijos galimą pavojų. Tokia pozicija jau privedė prie užkrečiamų ligų protrūkių – pavyzdžiui, JAV tymų epidemija pasiekė rekordinius mastus per pastaruosius 20 metų.

Kad padidintų vakcinacjjų lygmenį, duomenų tyrėjai iš Prancūzijos, Portugalijos ir JAV sukūrė mašininio mokymosi algoritmą, kuris išsiaiškina šeimas su aukščiausia atsisakymo skiepytis rizika.

Tam komanda apdorojo 48 000 chorvatų mokinių, atėjusių į pirmą klasę tarp 2011 ir 2018 metų, elektronines medicinos korteles, praneša IEEE Spektrum.

Viso to rezultate sukurtas dirbtinis intelektas identifikuoja šeimas, kurios abejoja skiepų tikslingumu, 72% tikslumu. Savo sprendimą neurotinklas priims remdamasis 25 svarbiausių socialinių faktorių pagrindu.

Neskaitant algoritmo tyrėjai taip pat sukūrė „Ankstyvojo įspėjimo sistemą“, kuri atvaizduoja vakcinacijos rodiklius ir skiepų atsisakymo tikimybę gydytojams ir valdininkams. Projekto autoriai tikisi, jog tai suteiks medikams galimybę susisiekti su dvejojančiais tėvais ir įtikinti juos apie skiepų vaikui būtinybę ir jų saugumą.

Sekančiame etape mokslininkai patikrins ar iš tiesų algoritmas sugeba padidinti vakcinacijos mastus dvejojančių šeimų tarpe. Tam bus atliktas papildomas tyrimas – bet ne anksčiau 2020-2021 mokslo metų.

Prieš tai, kaip algoritmas bus plačiai paskleistas, būtina pasirūpinti naudojamų duomenų konfidencialumu, perspėja tyrimo autoriai. Be to, teks įsitikinti, jog neurotinklas neparodys išankstinio nusistatymo prieš atitinkamas etnines ir religines grupes.

Įtikinėjimas – ne vienintelis būdas kovoje su antivaxerių judėjimu, rašoma straipsnyje. Kai kuriose šalyse už atsisakymą skiepytis teks mokėti rimtas baudas. Be to, Jungtinėse Valstijose neskiepytiems vaikams draudžiama pasirodyti viešose vietose.

Straipsnyje nerašoma tai, jog greičiausiai, visi nustatyti kaip „skeptiški skiepams“ tėvai bus įtraukti į rizikos sąrašus, kurių eilė ateis vėliau, kai kitos priemonės bus išnaudotos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 352

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Mama    -  2019-05-12, 17:55

    Pasaulinis klonunų cirkinimasis.Fašizmas įsigali ,naudojant IT.Ko verti skiepai ,jei kelis ar net kelioliką kartuų mažesnei „mažumai’ neleidžiama rodytis viešumoje?Tai kam tada skiepytis ir likusiems ,jei skiepai neapsaugo ,kaip rašo reklamos 99,9 %?Pasaulinis Durnių Titanikas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...