infa.lt

Prancūzas apie pabėgėlius: žiniasklaida pamokslauja ir užsiima propaganda

Prancūzas apie pabėgėlius: žiniasklaida pamokslauja ir užsiima propaganda

16 rugsėjo
18:05 2015

bvoltaire.fr

Bezjė

Roberas Menaras vėl privertė visus kalbėti apie Bezjė… Šį kartą dėl migrantams skirto pirmojo puslapio savo municipaliniame laikraštyje su užrašu – „Jie ateina“. Straipsnis sukėlė pasipiktinimą ne tik prancūzų politiniuose sluoksniuose, tačiau ir agentūroje AFP, kuri negatyviai atsiliepė apie laikraštyje panaudotą vieną savo nuotraukų…

Boulevard Voltaire: Jūsų municipalinis laikraštis eilinį kartą sukėlė pasipiktinimo audrą tarp politikų ir MIP. Tai jau tapo įpročiu?

Rober Menar: greičiau jau tapo pripažinimu to kas yra. 2015-ųjų metų pavyzdžio Prancūzijoje, vienbalsis mūsų vadovybės atmetimas visada glosto savimeilę…
Jeigu rimčiau, visame tame aš matau tik eilinį patvirtinimą to, jog atvira daugelio klausimų aptarimo-diskusija mūsų šalyje uždrausta,

Municipalinis laikraštis pasakoja apie faktus, publikuoja demaskavimus ir analizuoja įvykius. Visa tai teoriškai gali tapti ginčų priežastimi. Idėjų ir požiūrių priešprieša. Tačiau tas nevyksta. Beveik visi, kas kritikavo mus Twitter’yje, net neskaitė laikraščio. Toliau pirmojo puslapio jie nežiūrėjo. Dar daugiau, žurnalistas Sud Radio kalba, jog toje fotografijoje migrantai lipa į laivą, nors iš tiesų ten pavaizduotas traukinys! Gaunasi, jog šis žurnalistas arba nematė net pirmojo puslapio, arba negali atskirti garlaivio nuo traukinio…

Iš to seka, jog prieš mus pasisako ne oponentai, o pamokslininkai, kurie tvirtina kaip mantrą: „Bjauru!“, „Neįtikėtina!“, „Šlykštu!“. Tuo pačiu jie visiškai neliečia reikalo esmės. Ir tai todėl, kad mums tenka turėti reikalų su absoliučiai netolerantiškais žmonėmis. Ir dar, todėl, kad klausimo esmės svarstymas prieš visuomenę atsisuktų prieš juos ideologiniu pralaimėjimu. O štai šito jie niekaip negali priimti.

Situacija Bezjė tiek kelianti nerimą, kad jūs jai paskyrėte pirmą laikraščio puslapį?

– Situacija kelia nerimą beveik visuose Prancūzijos miestuose ir daugelyje mūsų kaimų. Legali migracija (neretai legalizuojama jau po to, pagal faktą) labai konkreti, o nelegalai atvyksta dideliais būriais. Turiu paminėti apie du padavusiųjų prašymus dėl prieglobsčio žmonių apgyvendinimo centrus, kurie paverčia mus į tikrą regioninę pabėgėlių (tikrų ar menamų) sostinę. Man reikėtų priminti jums musulmonų vaikų skaičiaus statistiką Bezjė mokyklose?

Ši pirmojo puslapio žinia turėjo konkretų tikslą: parodyti gyventojams, kas vyksta jų miesto pabėgėlių centruose. Rezultatas toks: per ketverius metus 87% iš 399 prašymų dėl prieglobsčio suteikimo buvo atmesti. Tačiau, kiek žmonių buvo išsiųsta iš šalies, kaip to reikalauja įstatymas? Nė vieno! O kiek jų ir toliau naudojasi socialinėmis lengvatomis? Visi!

Sirai, kurie nelegaliai užėmė socialinius būstus jūsų mieste, reikalauja, kad jų vaikams būtų suteiktas mokslas mokykloje. Jūs tam pasiruošę?

– Ne! Šie žmonės atvyko nekviesti, išlaužė butų duris, neteisėtai gauna vandenį, elektrą ir t.t. Jie neturi registracijos Bezjė ar bet kokių kitų būtinų pagal įstatymą dokumentų. Šiandien ryte man tapo žinoma, jog kažkokios organizacijos ruošiasi padėti jiems likti čia. Ir kas deda parašus po peticijomis internete? Žinomas savo fundamentalizmu musulmonų sluoksnių atstovas, nuo kurio kaip nuo maro bėga jo paties tikėjimo bendražygiai. Ir mes turime tai priimti? Pasijusti geriau nuo šios naujienos?

AFP tvirtina, jog jūs „iškreipėte“ vieną iš agentūros fotografijų, ir net paskyrė šį klausimą narplioti juridinei tarnybai…

– AFP gali kreiptis nors į Disneilendą ar Mongolijos pasiuntinybę. Mūsų tai visiškai nejaudina. Mes gavome šios fotografijos naudojimo teisę. Ji buvo išspausdinta dviejuose skirtinguose puslapiuose. Viename su tuo, ką agentūra pavadino „iškraipymu“, kitame – be.

Mes pilnai suvokiame ką darome. Ko aiškiai negalima pasakyti apie mėgėjus skaityti notacijas iš AFP. Ir, tiesiai šnekant, apie visas likusias MIP (Masinės informacijos priemones), išskyrus France Info: jie publikavo apkarpytą, nuskendusio prie Turkijos krantų berniuko fotografiją. Kodėl? Todėl, kad fotografijos dešinėje mes matome absoliučiai abejingus tam kas vyksta turkų žvejus.

Juos pašalinus, fotografija įgauna didžiulę emocinę galią. Kaip vadinasi toks išdėstymas? Propaganda. Tarnaujanti numatytam politiniam tikslui: priversti europiečius priimti migrantus. Bet kas gi uždavė šią užduotį? Europos Komisija. Vakar jos vadovas Žanas-Klodas Junkeris pareiškė, jog Europa „būtinai“ privalo įkurti migrantus. Tuo viskas pasakyta! Ratas užsidarė!

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 375

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...