• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vengrija atsitvėrė geležine siena [video]

Vengrija atsitvėrė geležine siena [video]

15 rugsėjo
20:19 2015

euronews.com

paveikslėlis

Laisvas praėjimas per Serbijos ir Vengrijos pasienį uždarytas. Į geležinkelį, likusį vieninteliu tarpu, buvo atvarytas senas surūdijęs vagonas.

Dabar visime norintiems patekti į Europos Sąjungą telieka Reskės kontrolės punktas. Antradienį ryte jis buvo uždarytas. Apie 300 žmonių, tame tarpe ir vaikai, praleido naktį šalia vartų.

Vengrijoje nuo pusiaunakčio įsigaliojo pataisų paketas, kurį priėmė parlamentas rugsėjo 4 dieną. Pataisos sugriežtino pasienio apsaugos ir migracijos įstatymus. Naujovės numato kariuomenės dalyvavimą saugant valstybės ribas ir pagreitintą procedūrą užklausų dėl politinio prieglobsčio svarstymą.

Dabar visos užklausos bus svarstomos pasienyje su Serbija. Kol bus svarstomas klausimas migrantai bus nuvežti į laikinus centrus, kur lauks savo klausimo sprendimo. Tų, kurie bandys kirsti pasienio ribą neteisėtai, laukia teisminis persekiojimas. Antradienį ryte vengrų policija paskelbė sulaikiusi 16 žmonių.

Išvakarėse Vengrijos pasienį kirto 9380 žmonių, kas tapo absoliučiu rekordu.

Naujų pataisų kritikai tvirtina, jog jos prieštarauja pagrindinei ES teisei ir JT Konvencijai dėl pabėgėlio statuso, jeigu prašantiems politinio prieglobsčio bus keliamos kriminalinės bylos.

Anksčiau, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pareiškė, jog dauguma migrantų nėra pabėgėliai, o tik asmenys ieškantys geresnių gyvenimo sąlygų.

video reportažas:

anglų kalba:

 

 
rusų kalba:
 
Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 206

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...