infa.lt

France Info: Arktis sutiks žmones gigantiškais virusais

France Info: Arktis sutiks žmones gigantiškais virusais

11 rugsėjo
01:01 2015

francetvinfo.fr

virusas ląstelėje

„Mollivirus sibericum“ ląstelėje – vaizdas mikroskope. (IGS / AMU / CNRS / AFP)

Mollivirus sibericum (nuo lotyniško „švelnus sibirietiškas virusas“) – taip vadinasi gigantiškas virusas apie 30 tūkstančių metų amžiaus, aptiktas amžinajame įšale Sibire, praneša France Info.

Skirtingai nuo įprastų virusų, gigantiško viruso skersmuo siekia 0,5 mikrono (5 tūkstantosios milimetro) ir juos galima pamatyti įprasto optinio mikroskopo pagalba, todėl juos galima lengvai supainioti su bakterijomis, rašo leidinys. Tyrinėtojai atgaivina juos laboratorijose, pasinaudodami amebomis (vienaląsčiais organizmais) kaip ląstelėmis nešėjomis. Pirmas toks virusas buvo aptiktas 2003 metais ir pavadintas mimivirusu (Mega virusų šeimos).

Mollivirus sibericum buvo aptiktas prancūzų-rusų mokslininkų komandos amžinajame Sibiro įšale, kalbama straipsnyje. Anot mokslininko Jean-Michel Claverie, šis atradimas kalba apie tai, jog gigantiški virusai ne retenybė ir jų yra didelė įvairovė. Be to, mokslininkų radinys įrodo, kad virusų savybė ilgą laiką išgyventi amžinojo įšalo zonoje neapsiriboja kažkokiu vienu virusų tipu, o , tikėtina, priskirtina ištisoms potencialiai patogeniškų virusų šeimoms.

Tokiu būdu, mokslininkų nuomone, egzistuoja rizika to, jog kažkada, kai kurie šių gigantiškų virusų atsibus, ypač jei žmonės beprotiškai bandys įsisavinti giluminius Arkties regiono sluoksnius, pabrėžia France Info.

Globalaus atšilimo pasekoje dabar tapo įmanoma išgauti resursus ir anksčiau nepasiekiamų Arkties regionų, kur gali miegoti kaip ir anksčiau užkrečiamos virusų dalelytės.

Jeigu mes nekreipsime į tai dėmesio ir toliau tęsime šio regiono industrializaciją, nesiimdami saugumo priemonių, – mes rizikuojame kažkada pažadinti virusus panašius į raupų, kuriuos, kaip mes galvojome, mes jau išnaikinome“, – įspėja Jean-Michel Claverie.

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *France Info: Arktis sutiks žmones gigantiškais virusais* - nuoroda: https://infa.lt/3075/france-info-arktis-sutiks-zmones-gigantiskais-virusais/