• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimo narys Dainius Kepenis: „Būtina stiprinti visuomenės informavimą“

Seimo narys Dainius Kepenis: „Būtina stiprinti visuomenės informavimą“

01 balandžio
16:02 2019

Dainius Kepenis

Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininko Dainiaus Kepenio ir asociacijos „Objektyviai apie skiepus“ iniciatyva balandžio 1 d., pirmadienį, Seime surengtos diskusijos „Saugios vakcinos – saugiai Lietuvai“ tikslas – atkreipti žiniasklaidos, atsakingų institucijų dėmesį dėl šiuo metu viešojoje erdvėje skleidžiamos nepakankamai objektyvios informacijos apie skiepus, jų naudą ir tariamą žalą sveikatai. Taip pat supažindinti visuomenę, su kokiomis problemomis susiduria tėvai, privalėdami priimti sprendimą dėl vaikų skiepijimo ar neskiepijimo.

Diskusijoje dalyvavo tėvų, šeimų asociacijų, vaiko teisių apsaugos atstovai, švietimo, sveikatos priežiūros įstaigų specialistai, ministerijų ir jų pavaldžių įstaigų atstovai, atsakingi už sveikatos stiprinimą, sveiką gyvenseną, mokslininkai, kiti suinteresuoti asmenys.

„Apgailestauju, kad panašūs debatai ar susitikimai skiepų tema dalyvaujant farmacijos, švietimo, sveikatos priežiūros įstaigų atstovams ir specialistams, mokslininkams nėra inicijuojami. Žiniasklaidoje tik skelbiama informacija, gąsdinanti įvairių ligų protrūkiais, gyventojai raginami primygtinai skiepytis, skatinami pirkti įvairius farmakologinius produktus“, – sakė Seimo narys Dainius Kepenis.

Viešojoje erdvėje pasigendama informacijos apie vakcinų naudą ir ypač – apie nepageidaujamus šalutinius reiškinius, kontraindikacijas, netgi skirtingus veikimo principus, priklausomai nuo konkretaus gamintojo sukurtos vakcinos. Pasak Seimo nario D. Kepenio, dėl skelbiamos vienpusės informacijos, gyventojai negali priimti apgalvotų, atsakingų ir moksliškai pagrįstų sprendimų dėl kokybiškos vakcinos pasirinkimo ar sprendimo atidėti skiepijimą.

Nors vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius, patvirtintas Sveikatos apsaugos ministerijos, yra rekomendacinio pobūdžio, pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas šalyje yra pasiektos 90 procentų skiepijimo aprėptys, tačiau žiniasklaida to neakcentuoja.

Seimo narys D. Kepenis atkreipia tėvų dėmesį, kad būtina pasidomėti ne tik alternatyviais vakcinų gamintojų variantais, kurių nėra valstybės sudarytame rekomenduojamame vaikų skiepijimo kalendoriuje, bet ir kitomis apsisaugojimo nuo ligų priemonėmis be vakcinacijos, kaip homeoprofilaktika.

„Neaišku, dėl kokių priežasčių atsakingos sveikatos priežiūros įstaigos nepateikia išsamios informacijos gyventojams apie galimybę prieš skiepijantis atlikti kraujo tyrimus, užtikrinančius apsaugą nuo ligos“, – klausia D. Kepenis. Seimo narys pažymi, kad apie tai neužsimenama šeimos gydytojo kabinete.

Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininko D. Kepenio teigimu, būtina stiprinti visuomenės informavimą, tam numatant lėšas, skirtas apie skiepų galimą naudą ir galimą žalą kampanijai vykdyti, visoms šalies savivaldybėms imtis aktyvesnių visuomenės informavimo priemonių, tiek vaikų apsaugos nuo užkrečiamų ligų darželiuose, mokyklose užtikrinimo, tiek darbuotojų saugumo darbo vietoje užtikrinimo.

„Nėra normalu, kai iš politikų ir žiniasklaidos plūsta raginimai skųsti vakcinų skeptikus Vaiko teisių tarnyboms, neleisti neskiepytų vaikų į darželius, mokyklas, nemokėti vaikams skirtų išmokų, kompensacijų už darželius, netaikyti nemokamo gydymo ir panašiai“, – sako D. Kepenis.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo narys Dainius Kepenis: „Būtina stiprinti visuomenės informavimą“* - nuoroda: https://infa.lt/30622/seimo-narys-dainius-kepenis-butina-stiprinti-visuomenes-informavima/