infa.lt

Birmingeme tėvai protestuoja prieš LGBT pamokas mokykloje

Birmingeme tėvai protestuoja prieš LGBT pamokas mokykloje

30 kovo
08:37 2019
Tėvų protestai | BBC nuotr.

Tėvų protestai | BBC nuotr.

Pamokos, kuriose Birmingemo mokyklos moksleiviams buvo pasakojama apie vienos lyties asmenų santykius buvo laikinai sustabdytos kilus tėvų nepasitenkinimui. Mokyklos personalas pareiškė, jog yra giliai nusiminęs dėl tokio tėvų nesupratingumo, praneša BBC.

Hazel Pulley, asociacijos Excelsior Multi-Academy Trust vykdančioji direktorė, vadovaujanti Parkfield Community mokyklai Birmingeme, pranešė apie tai, jog kai kurie mokytojai prarado apetitą ir svorį, ir negali užmigti po skandalo, įsiplieskusio dėl programos No Outsiders („Jokių autsaderių“).

Šis projektas buvo sukurtas mokyklos direktoriaus pavaduotojo Andrew Moffat 2014 metais, turint tikslą išmokyti vaikus suprasti ir priimti skirtumus, egzistuojančius šiuolaikinėje visuomenėje.

Šios programos proceso metu vaikams buvo pasakojama apie LGBT-mažumų teises ir homofobiją. Be viso to, programa akcentavo dėmesį rasės, lytinės tapatybės, amžiaus ir invalidumo klausimais. Tačiau po audringų vaikų tėvų protestų programa buvo pristabdyta.

Pasak Hazel Pulley, tokioje įtemptoje situacijoje ji nebuvo atsidūrusi per visus 27 savo pedagoginės veiklos metus.

Ji paaiškino, jog programos No Outsiders fone, per pamokas naudotasi vadovėliais, kuriuose buvo pasakojama istorija šeimos, kurioje dvi mamos ir jų bendras vaikas užsiimdavo „visiškai kasdieniais dalykais“.

Tokiu būdu mokiniams buvo norėta išaiškinti, jog „visos šeimos skirtingos“.

„Mes nepasakojame mažiems vaikams apie vienos lyties asmenų poras, jų seksualinių santykių atžvilgiu, – pabrėžia Hazel Pulley, – mes tiesiog mokome juos to, jog būna „skirtingos šeimos“, kuriose gali būti du tėtės ar dvi mamos“.

Tačiau tokios pamokos iššaukė tėvų, kurių dauguma buvo iš musulmonų bendruomenės nepasitenkinimą, ir kurie keletą kartų buvo susirinkę prie mokyklos protestuoti, prieš jų požiūriu žalingą informaciją teikiamą jų vaikams.

Pasak jų, tema kategoriškai netinka vaikams pagal jų amžių ir nesuderinama su islamo vertybėmis.

Pamokos šia tema buvo laikinai sustabdytos, siekiant sudaryti sąlygas konsultacijoms tarp tėvų ir dėstytojų.

Situaciją Birmingemo mokykloje aiškintis ėmėsi Britanijos švietimo standartų kontrolės žinyba (Ofsted), kuri šio mėnesio pradžioje priėjo išvados, kad mokymo programoje No Outsiders nebuvo perteklinio akcento LGBT klausimais, ir jog tų pamokų pobūdis tinka moksleivių amžiui.

Mokyklos direktorius David Williams pavadino Ofsted ataskaitą puikia naujiena moksleiviams ir dėstytojams.

Kaip Ofsted ataskaitoje pažymėjo inspektorius Peter Humphries, „labai nežymi, tačiau labai aktyvi tėvų dalis nesupranta mokyklos politikos, praktikos ir vizijos šiuo klausimu“.

„Ši tėvų grupė mano, jog mokyklos darbuotojai nepakankamai įsiklauso į jų nuomonę. Ši grupė įsitikinusi, jog LGBT klausimų nagrinėjimui skiriama pernelyg daug dėmesio, o pats mokymas neadekvatus moksleivių amžiui. Tačiau inspektoriai nerado tam patvirtinimo“, – pareiškė Peter Humphries.

Tačiau aktyvistų šie argumentai neįtikino. Maqsood Hussain, kurio du vaikai mokosi šioje mokykloje, pavadino ataskaitą bandymų pateisinti ydingą praktiką.

„Jeigu viskas gerai, tai kodėl gi tėvai iš šios mokyklos jau pasiėmė 600 vaikų dėl to, ko juos tenai mokė? – uždavė klausimą jis. – Iš kur tada atsirado peticija, kuri surinko virš 500 parašų, kodėl, štai jau penkias ar šešias savaites tėvai protestuoja, jei viskas gerai?“

Pasak tėvų, pagrindinė problema – tai vaikų amžius, kai jiems pasakojama apie šiuos klausimus.

Savo ruožtu, Ofsted rekomendavo mokyklos vadovybei, kuri didžiuojasi savo išskirtiniais rodikliais, „sudaryti supratimo atmosferą su tėvais“, kad pastarieji geriau suprastų mokymo procesą ir jo tikslus.

Vakarų Midlendo regiono policija pranešė, kad jos darbuotojai dalyvaus susitikimuose, kuriuos mokyklos vadovybė planuoja organizuoti, kad būtų išvengta neramumų.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Birmingeme tėvai protestuoja prieš LGBT pamokas mokykloje* - nuoroda: https://infa.lt/30584/birmingeme-tevai-protestuoja-pries-lgbt-pamokas-mokykloje/